Banskobystrický kraj

Dni Bystrej vyvrcholia večer krstom nového amfiteátra

V popoludňajších hodinách je naplánovaná oficiálna časť osláv 455. výročia prvej písomnej zmienky o obci Bystrá, ako aj vyhlásenie výsledkov súťaže o pohár starostu.

Mesto Jelšava má najvyšší podiel Rómov, výrazné problémy s nimi nie sú

K dobrému spolunažívaniu majoritného a minoritného obyvateľstva prispieva aj samotné mesto Jelšava zapájaním minoritného obyvateľstva do kultúrnych podujatí a vytváraním pracovných príležitostí.

Počet chrípkových ochorení sa v Banskobystrickom kraji zdvojnásobil

V aktuálnom 33. kalendárnom týždni evidoval RÚVZ v BBSK celkovo 1160 chorých na ARO, čo reprezentuje prepočítanú chorobnosť 436 osôb na 100.000 obyvateľov.

Otvoria nový chodník v Hornej Lehote s legendárnym slovenským upírom

Príbehy o upírovi rozpovedia samotné postavy z legendy v podaní ochotníkov z Divadelného súboru Jána Chalupku mesta Brezno, ktorí návštevníkov prevedú i chodníkom.

Gemersko-malohontské múzeum je po rekonštrukcii opäť otvorené

Dôvodom dočasného zatvorenia GMM bola rekonštrukcia okien v expozičných a výstavných priestoroch. Išlo o tretiu etapu výmeny okien, ktorú finančne podporil Banskobystrický samosprávny kraj.

Na amfiteátri bude pop-rockový festival, vystúpi tiež J. Kirschner

Súčasťou festivalu je preto aj celoslovenský kemp muzikantov a kapiel Rockovej maturity, kde mladí hudobníci popri účinkovaní zabavia návštevníkov aj svojimi športovými výkonmi.

S lektormi z Británie sa cez prázdniny učilo angličtinu 60 žiakov

Kurz organizovala škola prostredníctvom Elac Education Trust z Veľkej Británie. Táto spoločnosť pracuje na báze dobrovoľnosti a charitatívnej činnosti.

Počas jedného popoludnia bude v Hnúšti výstava psov, divadlo i koncert

Osobitne pre deti organizátori pridali mimo hlavných kategórií aj súťaž Dieťa a pes, do ktorej sa môžu prihlásiť i menšie deti so svojimi psíkmi.

Gazdovanie na hriňovských lazoch prinesie ľudové rezbárstvo

V dolinách a na úbočiach Slanca sa uskutočnia poľnohospodárske práce, ako kopanie zemiakov, žatva, mlátenie obilia, bielenie a rosenie plátna, kosenie, hrabanie a skladanie mládze.

Trebišov oslávi úrodu dožinkovým festivalom Chlebom a vínom

Súčasťou budú vystúpenia folklórnych súborov, pódiovým lákadlom bude bubnová show v podaní zoskupenia Batida a košický spevák BuranoWski.

Na Dňoch obce Bystrá pokrstí nový amfiteáter I. Tásler a IMT Smile

Nový amfiteáter bol postavený vedľa parkoviska pri Bystrianskej jaskyni a postupne k nemu pribudne aj nový multifunkčný komplex.

Štiavnický festival Capalest otvorí tradičný Babylon jazykov

Babylon jazykov - to je stretnutie so všetkými jazykmi prítomnými na festivale a jeho účastníkmi. Na úvodnom podujatí zaznejú aj texty štiavnických prozaikov Rút Lichnerovej a Antona Hykischa.

Lučenec chce rozšíriť komunitné centrum na Rapovskej križovatke

Ak bude mesto úspešné, komunitné centrum by podľa jej slov malo byť rozšírené o hygienické zázemie, ihrisko pre deti, kontajnerový prístrešok, spevnené plochy, inžinierske siete a žumpu.

Vydanie územného rozhodnutia pre stavbu v Barinách je v súlade s ÚPM

Okresný úrad tiež odmietol námietku prokuratúry, že by vyvesenie na úradných tabuliach obce Kováčová a mesta Zvolen nebolo v zmysle zákona.

V júli bolo v banskobystrickom okrese dopravných nehôd viac ako v júni

Z celkového počtu dopravných nehôd, 22 zavinili vodiči motorových vozidiel, dve nehody cyklisti a dve chodci.

Návštevníkov opäť privítajú na štiavnickom Novom zámku aj večer

Noci z Nového zámku sú večerné prehliadky múzea, ktoré dajú možnosť návštevníkom užiť si jedinečný pohľad na mesto a jeho okolie z najvyššie položenej časti zámku.

Zo starej schátralej pajty vybudovali múzeum plné tradičných exponátov

Nápad zriadiť v dedine múzeum skrsol starostke Monike Zlesíkovej ešte v roku 2015. Pri detskom ihrisku sa nachádzala opustená budova v dezolátnom stave.,aktualizované 

Nórska veľvyslankyňa si pozrela projekt dažďových záhrad vo Zvolene

Primátorka veľvyslankyni odprezentovala všetky opatrenia, ktoré mesto spolu s partnermi v rokoch 2014 – 2018 realizovalo: zelenú strechu na autobusovej stanici a 32 dažďových záhrad.

Zvolen začal rekonštruovať ďalšiu ulicu na sídlisku Západ

Rekonštrukcia sa začala začiatkom augusta búracími prácami, ktoré potrvajú do konca septembra. Vzhľadom na náročnosť investície bude rekonštrukcia rozdelená na dve etapy.