< sekcia Banskobystrický kraj

Nehoda na Donovaly feste: Do davu vrazil opitý vodič skútra

Ilustračná snímka. Foto: TASR/AP

Opitý vodič šoféroval snežný skúter.

Donovaly 2. marca (TASR) – Na festivale na Donovaloch v okrese Banská Bystrica vrazil v sobotu večer do ľudí muž na snežnom skútri. Podľa Horskej záchrannej služby (HZS) si incident vyžiadal štyroch zranených.

"Pod zjazdovku Nová hoľa boli okamžite vyslaní horskí záchranári, posádky rýchlej lekárskej pomoci, rýchlej zdravotnej pomoci, príslušníci polície aj Hasičského a záchranného zboru. Na mieste sa nachádzali štyri zranené osoby, z toho jedna bola zranená ťažko a tri ľahko," informovala HZS.

Záchranári zranené osoby ošetrili. Ťažko zranená má byť 55 – ročná Slovenka. "Záchranári ju po ošetrení odviezli do nemocnice v Banskej Bystrici," uviedla hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová.

Páchateľa podľa horských záchranárov zadržali policajti. "Polícia na mieste vykonáva procesné úkony a prípad dokumentuje," ozrejmila banskobystrická krajská policajná hovorkyňa Mária Faltániová. Viac informácií má polícia poskytnúť v nedeľu (3. 3.).

„Krátko po ôsmej hodine na našom Donovalyfeste vrazil opitý človek na skútri do davu,“ povedal pre portál Aktuality.sk moderátor festivalu Richard Vrablec.