< sekcia Banskobystrický kraj

Nová Baňa podnikla prvé kroky k sťahovaniu karanténnej stanice

Ilustarčné foto. Foto: TASR/Dano Veselský

Primátor Novej Bane Branislav Jaďuď pred časom informoval, že karanténu stanicu má v meste záujem prevádzkovať občianske združenie Za práva zvierat

Nová Baňa 27. februára (TASR) - Novobanská samospráva podnikla prvé kroky k avizovaného sťahovaniu mestskej karanténnej stanice. Z obytnej zóny, kde je častým predmetom sťažností obyvateľov pre nadmerný hluk, ju presťahujú na mestský pozemok na ulici Železničný rad.

Náčelník Mestskej polície v Novej Bani Jaroslav Svetík na stredajšom rokovaní mestského zastupiteľstva informoval, že už bol zameraný pozemok, na ktorý bude stanica presťahovaná. Po spracovaní geometrického plánu pristúpia k jej premiestneniu.

Primátor Novej Bane Branislav Jaďuď pred časom informoval, že karanténu stanicu má v meste záujem prevádzkovať občianske združenie Za práva zvierat. Preto dočasnú stanicu nahradí nová trvalá, s väčšou kapacitou. Združenie ju plánuje vybudovať z vlastných prostriedkov.

"Dovtedy budeme v obmedzenom režime, to znamená, že tam nebudeme mať zatiaľ elektrinu a voda bude v nádrži," uviedol Svetík s tým, že už sa uskutočnilo stretnutie so štatutárom občianskeho združenia, ktorý deklaroval záujem o riešenie tejto otázky. Zároveň podotkol, že členmi občianskeho združenia sú aj dve dobrovoľníčky, ktoré dlhodobo pôsobia v karanténnej stanici.

"Samotná prevádzka karanténnej stanice je plánovaná pod týmto občianskym združením predovšetkým pre mesto Nová Baňa, ale svojím rozsahom bude pravdepodobne naviazaná aj na nejaké dva - tri ďalšie subjekty, aby ju mohli prevádzkovať efektívne," podotkol. Predpokladaný príspevok mesta by sa mal pohybovať na úrovni 400 až 500 eur mesačne.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.