< sekcia Banskobystrický kraj

V potoku v Hriňovej uhynulo viac ako tisíc chránených rakov riečnych

Viac ako tisíc uhynutých rakov riečnych sa našlo v nedeľu dopoludnia 11. augusta 2019 takmer na kilometrovom úseku potoka v katastri mesta Hriňová, okres Detva. Ide o zákonom chránený druh jedinca. Spôsobené škody predstavujú minimálne 108.000 eur. Foto: TASR - KR PZ Banská Bystrica

Polícia na mieste odobrala vzorky uhynutých rakov, vody, ako aj ďalšie potrebné vzorky, ktoré budú podrobené laboratórnemu, respektíve expertíznemu skúmaniu.

Hriňová 12. augusta (TASR) – Viac ako tisíc uhynutých rakov riečnych sa našlo v nedeľu (11. 8.) dopoludnia takmer na kilometrovom úseku potoka v katastri mesta Hriňová. Ide o zákonom chránený druh jedinca. Spôsobené škody predstavujú minimálne 108.000 eur. Informovala o tom banskobystrická polícia na svojej facebookovej stránke.

"Polícia miesto nálezu zadokumentovala. Boli tam aj pracovníci inšpekcie životného prostredia, Správy povodia horného Hrona, Chránenej krajinnej oblasti Poľana a miestnej organizácie Slovenského rybárskeho zväzu z Detvy. Čo bolo príčinou úhynu týchto vzácnych zvierat, je predmetom vyšetrovacích úkonov. V súvislosti s udalosťou sme začali trestné stíhanie vo veci prečinu porušovania ochrany rastlín a živočíchov," uvádzajú muži zákona.

Polícia na mieste odobrala vzorky uhynutých rakov, vody, ako aj ďalšie potrebné vzorky, ktoré budú podrobené laboratórnemu, respektíve expertíznemu skúmaniu.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.