Banskobystrický kraj

J. Nosko chce Banskej Bystrici prinavrátiť punc krajského mesta

V novembrových komunálnych voľbách sa v Banskej Bystrici o post primátora uchádzajú štyria zaregistrovaní kandidáti.

Na Bábkarskú Bystricu pricestujú hostia z Brazílie a Bieloruska

Ponúkne predstavenia pre detské i dospelé publikum, scénické diela viac než stovky umelcov, sprievodné a paradivadelné aktivity či platformu pre rodiny s deťmi v divadelnom šapite.

Na Technickú univerzitu vo Zvolene sa zapísalo 2491 študentov

Študenti mali možnosť vybrať si z 28 študijných programov na prvom stupni štúdia, z 21 študijných programov na druhom stupni a z 18 študijných programov na treťom stupni štúdia.

Umeleckú výstavu v Banskej Štiavnici ukončia komentované prehliadky

Na výstave prezentuje svoje diela viac ako 30 súčasných vizuálnych umelcov.

Univerzita Mateja Bela otvorila akademický rok so staronovým rektorom

Netradičnou bodkou slávnostného otvorenia nového akademického roka bola prezentácia eurobankovky s nominálnou hodnotou nula eur, ktorú vydala univerzita a jej uvedenie do predaja.

Žiarski policajti budú jazdiť na elektromobile

Pre kúpu elektromobilu sa rozhodli z viacerých dôvodov. Jednak chcú podporiť ekologické správanie aj na úrovni mesta a ďalej preto, že bežné automobily, ktoré využívali, boli často poruchové.

V Banskej Bystrici sú pripravené akcie k Európskemu dňu jazykov

Na Slovensku oslavy Európskeho dňa jazykov organizovali zahraničné kultúrne inštitúty v Bratislave. V tomto roku sa oslavy konajú v Banskej Bystrici.

V Brezne sa o 21 poslaneckých kresiel pobije 58 ľudí

Napriek tomu, že budúci primátor Brezna je zrejmý, Abel vyzýva občanov, aby v čo najvyššom počte prišli k volebným urnám.

Mestská polícia v Lučenci riešila v prvom polroku nad 1500 priestupkov

Najviac priestupkov z uvedeného počtu (565) evidovali policajti na úseku bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

Vo Zvolene súperí o kreslo primátora súčasná i bývalá hlava mesta

O 25 poslaneckých kresiel vo zvolenskom mestskom zastupiteľstve sa na najbližšie štvorročné obdobie uchádza 98 zaregistrovaných kandidátov.

Nemocnicu vo Zvolene čaká rekonštrukcia

Súčasťou projektu je vybudovanie nového oddelenia anestéziológie a intenzívnej medicíny.

Múzeum v Kremnici pozýva na autorské výstavy M.Strzelca a J. Uhela

S tvorbou výtvarných školiteľov a študentov mali návštevníci možnosť zoznámiť sa v múzeu prostredníctvom troch predchádzajúcich výstav, ktoré sa konali v roku 2002, 2007 a 2012.

Verejná diskusia v B.Bystrici povie viac o pomoci mladým nezamestnaným

Sociálny podnik pomáha nezamestnaným Banskobystričanom uplatniť sa na trhu práce už šesť rokov. V období apríl až september implementoval dopytovo orientovaný projekt Podpora mladých uchádzačov o zamestnanie.

FOTO: VYUŽIL NEPOZORNOSŤ: V trafike vo Zvolene ukradol hotovosť

Zatiaľ čo sa predavačka venovala v jednej časti predajni zákazníkom, neznámy páchateľ ukradol z pokladne, ktorá sa nachádzala za predajným pultom, finančnú hotovosť 270 eur.

Súčasná hlava Fiľakova A. Agócs je jediným kandidátom na primátora

Situácii, že vo voľbách nebude mať konkurentov, vďačí podľa vlastných slov splneniu sľubov, otvorenosti i transparentnosti samosprávy, ako aj novému typu komunikácie medzi mestom a občanmi.

V Štiavnických Baniach začali s postupnou obnovou kláštorného komplexu

Samospráve sa tento rok podarilo získať z ministerstva kultúry dotáciu vo výške 10.000 eur, ktorú použije na projekt sanácie objektu a výmenu časti okien.

V Banskobystrickom kraji rastie počet chrípkových ochorení

Na ARO je v súčasnosti v kraji chorých 3750 ľudí. Predstavuje to prepočítanú chorobnosť 1283 na 100.000 osôb. Počet chorých na chrípku je aktuálne 267, čo je chorobnosť 92 osôb na 100.000 obyvateľov.

Organizátori Big Air v Kremnici avizujú,že v zime dajú podujatiu pauzu

V závislosti od situácie na miestnom kúpalisku a dohody s majiteľom sa však chcú v lete 2019 pokúsiť o usporiadanie druhého ročníka letnej verzie BAVM.

Výstava prezrádza, čo bolo na Starom zámku v Banskej Štiavnici

Odmenou za výstup na najvrchnejšie poschodie veže, ktoré bolo pravdepodobne pristavené až v 16. storočí, je okrem výhľadu na celé mesto aj výstava ilustrácií, vedút a fotografií Banskej Štiavnice.