Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Basketbal

Tréner BC Prievidza Miljan Čurovič v zápase Európskeho pohára FIBA mužov v basketbale, L-skupina BC Prievidza - Antverpy Giants, 25. januára 2017 v Prievidzi. Foto: TASR - Radovan Stoklasa

Prievidza síce zdramatizovala koncovku, ale Antverpy si postrážili vedenie a napokon domácich zdolali 90:81.

Prievidza 25. januára (TASR) - Basketbalisti BC Prievidza sa rozlúčili s Európskym pohárom FIBA prehrou, v stredajšom záverečnom stretnutí L-skupiny podľahli doma belgickému tímu Antverpy Giants 81:90. Zverenci Miljana Čuroviča zakončili účinkovanie v skupine s bilanciou jedného víťazstva a piatich prehier.

Európsky pohár FIBA - L-skupina:

BC Prievidza - Antverpy Giants 81:90 (32:42)

zostavy a body:

Prievidza: Marič 23, Jones 17, Körner 12, Dramičanin 7, Dowell 2 (Batina a Milovanovič po 7, Ihring 6, Jašš 0)

Antverpy: Ware 20, Clark 16, Marchant a Smith po 7, Schoepen 6 (Anderson 20, Conger 9, Hawkins 3, Mwendanga 2)

TH: 11/10 - 21/17, fauly: 21 - 17, trojky: 11 - 5, rozhodovali: Vitkauskas (Lit.), Ihnaceju (Biel.), Zapolski (Poľ.), 1200 divákov.

štvrtiny: 16:20, 16:22, 27:22, 22:26

Domáci Marič otvoril trojkou skóre zápasu, ale v ďalších minútach prebrali taktovku nad duelom hosťujúce Antverpy. Prievidzu zatvorili pod košom a už po šiestich minútach viedli dvojciferným rozdielom - 20:7. Zverenci Čuroviča prestali zbytočne strácať lopty a sériou deviatich bodov za sebou sa dostali naspäť do zápasu. V druhej štvrtine sa držali Prievidžania na dostrel, ale v priebehu pár momentov sa hosťom podarilo odskočiť na vyšší bodový rozdiel. Antverpy viedli po dvadsiatich minútach 42:32.

Séria úspešných striel po prestávke opäť priblížila Prievidzu na rozdiel pár bodov, Marič dokonca stiahol v záverečnej minúte tretej štvrtiny na rozdiel jediného bodu (59:60). Pred poslednou desaťminútovkou prehrávali domáci 59:64. Hostia neponechali nič na náhodu, sériou siedmich bodov za sebou urobili hneď v úvode štvrtej štvrtiny rozhodujúci krok na ceste za víťazstvom. Prievidza ešte zdramatizovala koncovku, ale Antverpy si postrážili vedenie.

hlasy po zápase:

Miljan Čurovič, tréner Prievidze: "Súper mal obrovskú kvalitu. Som trochu sklamaný, myslel som si, že odohráme o niečo konzistentnejší zápas počas celých 40 minút. Ukázali sme kvalitu, ale výkyvy nás stáli víťazstvo."

Igor Marič, krídelník Prievidze: "Začali sme trochu zle, nemali sme takú energiu. Potom sme to otočili na našu stranu. Antverpy sú veľmi dobré mužstvo, gratulujem im. Na konci boli mierne lepší. Môžem byť spokojný, že sme celý zápas bojovali. Rozhodli jedna alebo dve lopty, možno by to potom vyzeralo inak."