< sekcia Basketbal

NBA: Boston zdolal Philadelphiu, ide do finále Východnej konferencie

Na snímke hráč Bostonu Celtics Jayson Tatum (0) v súboju poriti súperovi z tímu Philadelphia 76er Joelovi Embiidovi . Foto: TASR/AP

Boston sa v konferenčnom finále stretne s Clevelandom Cavaliers.

Boston 10. mája (TASR) - Basketbalisti Bostonu Celtics postúpili do finále play off Východnej konferencie zámorskej NBA. V piatom stretnutí 2. kola zvíťazili doma nad Philadelphiou 76ers 114:112 a v celej sérii triumfovali 4:1.

Ústrednou postavou víťazného tímu bol opäť Jayson Tatum, ktorý zaznamenal 25 bodov. Boston sa v konferenčnom finále stretne s Clevelandom Cavaliers, prvý zápas je na programe v nedeľu o 21.30 SELČ. Oba tímy sa v rovnakej fáze stretli aj vlani, Cavs triumfovali 4:1 na zápasy.

"Základným cieľom bolo dostať sa do play off, čo sa nám podarilo. Ďalším cieľom bolo zahrať si v konferenčnom finále, čo nám nevyšlo. V nasledujúcej sezóne sa o to pokúsime znova," vyhlásil Joel Embiid. Kamerunský pivot v službách Sixers zaznamenal 27 bodov a spolu s Chorvátom Dariom Šaričom boli najlepšími strelcami svojho tímu. Ten vstupoval do série s Bostonom vo fantastickej forme, keď vyhral 20 z 21 uplynulých stretnutí, tri utŕžené prehry s Celtics s ním však zamávali a nezmohol sa na zvrat.

Boston viedol v tretej štvrtine piateho súboja už rozdielom dvanástich bodov, napokon však musel o víťazstvo tuho bojovať. S hosťami sa v záverečnej štvrtine striedali do vedení, napokon boli úspešnejší Celtics.