Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila
< sekcia Basketbal

NBA:Cleveland v kríze, premárnil 10-bodový náskok, podľahol Sacramentu

Ilustračná snímka Foto: TASR/AP

Napriek prehre zostáva na čele Východnej konferencie, Sacramento je na Západe desiate.

New York 26. januára (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers pokračujú v zámorskej NBA v nepresvedčivých výkonoch. Obhajca titulu podľahol v noci na štvrtok na domácej palubovke Sacramentu Kings 112:116 po predĺžení a utrpel tretiu prehru v rade, respektíve šiestu za uplynulých osem zápasov.

Cavaliers vo štvrtej štvrtine premárnili desaťbodový náskok, ďalší päťbodový náskok "prehajdákali" v predĺžení. Napriek prehre zostávajú na čele Východnej konferencie, Sacramento je na Západe desiate. Domáci doplatili aj na nepremenené trestné hody, keď z 34 pokusov minuli až polovicu. "To sa nám nesmie stávať. Sme skúsený tím, počet šestiek, ktoré sme minuli, je obrovský. Treba to povedať nahlas - áno, sme v kríze. Musíme sa spamätať, nič iné nám nezostáva," vravel po zápase líder Cavaliers LeBron James. Ten robil, čo mohol, za 24 bodov, 13 doskokov a 11 asistencií dosiahol druhý triple-double za sebou, ale na výhru to nestačilo. K prelomeniu série nepomohol ani interný míting, ktorý mali pred zápasom hráči s vedením klubu. "Nikto iný nám nepomôže, musíme sa z toho dostať sami. Ja osobne mám vieru v toto mužstvo, prežili sme už viacero ťažkých momentov," konštatoval tréner Tyronn Lue.

V opačnej pozícii je líder Západnej konferencie Golden State. Warriors bez problémov triumfovali na palubovke Charlotte a dosiahli ôsme víťazstvo z desiatich zápasov. Lídrom Kalifornčanov bol Kevin Durant, ktorý nastrieľal 16 zo svojich 33 bodov v kľúčovej štvrtej štvrtine. Warriors tak najlepším možným spôsobom odpovedali na pondelkovú prehru. "Prehry nás nikdy nepoložia. V každom ďalšom zápase sa snažíme vrátiť na víťaznú vlnu," uviedol Durant. Jeho slová dokazuje aj štatistika - Warriors neprehrali dva zápasy za sebou v základnej časti počas série 132 stretnutí, čo je ligový rekord.

Životný zápas v profilige odohral Marc Gasol. Španielsky pivot nastrieľal nové osobné maximum 42 bodov a mal najväčšiu zásluhu na triumfe Memphisu nad Torontom. Mladší z bratov Gasolovcov zaznamenal prvých 16 bodov Grizzlies po úvodnom rozskoku a v závere ukázal pevné nervy, keď premenil dôležité trestné hody. "Padli mi nejaké koše na začiatku a potom sa obrúčka akokeby zväčšila. Hlavné je, že sme vyhrali, lebo súper kládol odpor do poslednej sekundy," tešil sa Gasol.

Sumáre NBA:

CLEVELAND CAVALIERS - SACRAMENTO KINGS 112:116 pp (26:22, 21:31, 35:26, 22:25 - 8:12)
Najviac bodov: James 24 (13 doskokov, 11 asistencií), Love 21 (16 doskokov), Irving 20 - Cousins 28 (11 doskokov), Collison 23, Afflalo 14, 20.562 divákov

BOSTON CELTICS - HOUSTON ROCKETS 120:109 (24:27, 28:31, 36:28, 32:23)
Najviac bodov: Thomas 38, Crowder 23 (10 doskokov), Horford 20 - Harden 30 (12 asistencií), Anderson 19, Dekker 15, 18.624 divákov

BROOKLYN NETS - MIAMI HEAT 106:109 (30:34, 36:21, 23:16, 17:38)
Najviac bodov: Lopez 33, Bogdanovič 17, LeVert 12 - Waiters 24, Ellington 22, Dragič 17, 14.929 divákov

CHARLOTTE HORNETS - GOLDEN STATE WARRIORS 103:113 (28:29, 19:24, 33:22, 23:38)
Najviac bodov: Walker 26, Batum 16, Kidd-Gilchrist 15 - Durant 33, Curry 28, Thompson 19, 19.639 divákov

CHICAGO BULLS - ATLANTA HAWKS 114:119 (29:22, 30:29, 24:27, 31:41)
Najviac bodov: Butler 40, Wade 33, McDermott 10 - Schröder 24, Millsap 21, Sefolosha 18, 21.445 divákov

MEMPHIS GRIZZLIES - TORONTO RAPTORS 101:99 (32:34, 24:23, 31:20, 14:22)
Najviac bodov: Gasol 42, Randolph 16, Allen 15 (11 doskokov) - Lowry 29, Powell 21, Joseph 15, 15.904 divákov

MILWAUKEE BUCKS - PHILADELPHIA 76ERS 109:114 (39:33, 19:39, 24:16, 27:26)
Najviac bodov: Monroe 28, Parker 20, Antetokounmpo 17 (12 doskokov) - Henderson 20, Ilyasova a Šarič po 17, 13.663 divákov

NEW ORLEANS PELICANS - OKLAHOMA CITY THUNDER 105:114 (20:33, 25:31, 37:28, 23:22)
Najviac bodov: Moore 18, Hill, Evans a Holiday po 14 - Westbrook 27 (12 doskokov, 10 asistencií), Adams 20 (11 doskokov), Kanter 17 (11 doskokov), 15.277 divákov

DALLAS MAVERICKS - NEW YORK KNICKS 103:95 (30:25, 22:26, 26:22, 25:22)
Najviac bodov: Barnes 23, Curry 20, Nowitzki 19 - Anthony 30, Lee 23, Porzingis a Rose po 13, 19.750 divákov

PORTLAND TRAIL BLAZERS - LOS ANGELES LAKERS 105:98 (30:31, 29:27, 24:17, 22:23)
Najviac bodov: McCollum a Lillard po 24, Plumlee 19 (13 doskokov) - Williams 31, Clarkson 22, Young 15, 19.393 divákov