< sekcia Basketbal

NBA: Cleveland si poradil s Bostonom a znížil stav série na 1:2

Na snímke hráč Bostonu Celtics Marcus Morris (13) v hre proti LeBronovi Jamesovi (23) z Cleveland Cavaliers. Foto: TASR/AP

Domácim pomohol k výhre ich líder LeBron James 27 bodmi a 12 asistenciami.

Cleveland 20. mája (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvíťazili v noci na nedeľu v treťom súboji finále play off Východnej konferencie NBA nad Bostonom Celtics 116:86 a znížili stav série na 1:2. Domácim pomohol k výhre ich líder LeBron James, ktorý zaznamenal 27 bodov a 12 asistencií. Štvrtý zápas je na programe v noci na utorok opäť v Clevelande (2.30 SELČ).

Cavaliers viedli od prvej minúty až do poslednej. Už v prvej štvrtine si vypracovali 19-bodový náskok a napokon dokráčali k suverénnemu víťazstvu. "Mám za toto mužstvo veľkú zodpovednosť," povedal James. "Musím strieľať, doskakovať aj brániť. A takisto zabezpečiť, aby sa do hry dostali aj spoluhráči. Tak to má byť. Mojou úlohou je inšpirovať ostatných k lepším výkonom. Dnes sa to podarilo," citovala Jamesa agentúra AP. "Pomohli nám dva dni voľna naviac. Už sme totiž starí," glosoval návrat do série J.R. Smith.

V sérii tak naďalej platí "Môj dom, môj hrad", keďže oba tímy zatiaľ zakaždým uspeli pred domácim publikom. V drese hostí sa najviac darilo nováčikovi Jaysonovi Tatumovi, ktorý nazbieral 18 bodov.