< sekcia Basketbal

NBA: Cleveland v siedmom zápase zdolal Indianu, postúpil do 2. kola

V drese domácich exceloval so 45 bodmi LeBron James. Foto: TASR/AP

V drese domácich exceloval so 45 bodmi LeBron James.

New York 30. apríla (TASR) - Basketbalisti Clevelandu Cavaliers zvíťazili v nedeľu v rozhodujúcom siedmom stretnutí 1. kola play off Východnej konferencie NBA na domácej palubovke nad Indianou Pacers 105:101. V sérii vyhrali 4:3 na zápasy a postúpili do semifinále konferencie, v ktorom sa im do cesty postaví Toronto.

V drese domácich exceloval so 45 bodmi LeBron James. Prvú štvrtinu domáci vyhrali 31:19 a zdalo sa, že sú na dobrej ceste. Pacers ale nezložili zbrane a dokázali sa na súpera dotiahnuť. Tridsaťtriročný James odohral 43 minút a musel aj v tretej štvrtine odísť na ošetrenie do šatne, keďže ho trápili kŕče. No aj v závere pridal dôležité body a Cavs tak mohli oslavovať. Hosťom nestačilo ani 30 bodov Victora Oladipa a 23 Darrena Collisona.

Séria s Torontom sa začne v noci na stredu v Toronte.