< sekcia Basketbal

NBA: Obhajca opäť zdolal Houston, Curry a Harden dohrali so zraneniami

Háč Golden State Warriors Stephen Curry. Foto: TASR/AP

Warriors ani raz neprehrávali, no museli o víťazstvo tvrdo bojovať až do konca.

New York 1. mája (TASR) - Basketbalisti Milwaukee Bucks vrátili Bostonu prehru z prvého zápasu a zvíťazili v noci na stredu v druhom súboji semifinále Východnej konferencie play off NBA nad Celtics 123:102. Vyrovnali tak stav série hranej na štyri víťazné stretnutia na 1:1.

Domáci tím sa mohol oprieť o výkon tradičného lídra Giannisa Antetokounmpa, ktorý zaznamenal 29 bodov a 10 doskokov. Bucks utvorili klubový rekord v play off s 20 trojkami, z nich sedem dosiahol Khris Middleton, ktorý si v zápase pripísal 28 bodov. V prvej štvrtine ešte mali navrch hostia, ale potom si Bucks tímovým výkonom vypracovali až 31-bodový náskok. Definitívne zlomili odpor súpera vydarenou pasážou v tretej štvrtine, ktorú vyhrali 24:2. "Páčila sa mi naša aktivita, chuť a súťaživosť, ktoré sme dnes predviedli. Toto sme potrebovali, aby sa hralo podľa našich kariet," povedal pre zámorské médiá trenér Milwaukee Mike Budenholzer.

Obhajca titulu Golden State Warriors zdolal Houston Rockets aj v druhom domácom súboji, tentoraz 115:109. V sérii tak vedie 2:0 na zápasy. Warriors ani raz neprehrávali, no museli o víťazstvo tvrdo bojovať až do konca. V ich drese zaznamenal Kevin Durant 29 bodov, k triumfu výrazne prispeli aj Klay Thompson s 21 bodmi a Stephen Curry s 20 bodmi. Tomu museli v prvej časti ošetriť vykĺbený prst na ľavej ruke, do hry sa však vrátil ešte pred koncom štvrtiny. V nej sa zranil aj ťahúň Houstonu James Harden. Najužitočnejšieho hráča minulej sezóny v súboji o loptu nešťastne udrel do oka Draymond Green a hoci sa po ošetrení do zápasu vrátil, zranenie ho viditeľne limitovalo. "Schytal nepríjemný úder. Som si istý, že by bol veľmi šťastný, keby mohol podať lepší výkon, no vzhľadom na okolnosti hral výborne," uviedol na adresu Hardena tréner Rockets Mike D'Antoni a k priebehu zápasu dodal: "Mali sme šance na to, aby sme duel zvrátili. Súper však v závere predviedol vydarené akcie a výhru si ustrážil."