< sekcia Basketbal

NBA: Golden State uspeli v Houstone, zastavili sériu Rockets

Na archívnej snímke hráč Golden State Warriors Klay Thompson. Foto: TASR/AP

V drese víťazov sa prezentoval 30 bodmi Klay Thompson, jeho spoluhráč DeMarcus Cousins si 27 bodmi utvoril sezónne maximum.

New York 14. marca (TASR) - Basketbalisti Golden State Warriors zvíťazili v noci na štvrtok v zápase NBA na palubovke Houstonu Rockets 106:104. Úradujúci šampión tak uťal súperovi deväťzápasovú víťaznú sériu.

Hosita si poradili aj bez Kevina Duranta, ktorý laboroval pre zranenie členka. V drese víťazov sa prezentoval 30 bodmi Klay Thompson, jeho spoluhráč DeMarcus Cousins si 27 bodmi utvoril sezónne maximum. Domáci hviezdny James Harden zaznamenal 29 bodov a 10 asistencií. Rockets doplatili najmä na zlú obranu v úvode zápasu. "V závere sme sa zlepšili v defenzíve. Všetci vedeli, koho majú brániť, ale to musí fungovať celý duel," citovala Hardena agentúra AP. Warriors sú na čele Západnej konferencie pred Denverom, Houston je štvrtý.

Russell Westbrook dosiahol 26. triple-double v tejto sezóne a pomohol Oklahome City zdolať Brooklyn 108:96. V zápase sa prezentoval 31 bodmi, ku ktorým pridal 11 asistencií a 12 doskokov). "Snažil som sa útočiť a pomôcť tímu. V prvom polčase sa mi nedarili prihrávky, ale obrátke som sa zlepšil," uviedol Westbrook, celkovo si pripísal 130. triple-double v kariére.

Detroit Pistons utrpeli na pôde tabuľkového suseda Miami debakel 74:108. Hosťom nevyšiel najmä začiatok tretej štvrtiny, keď dovolili Heat neprerušenú sériu 21 bodov. V tretej 15-minútovke pritom nastrieľali iba osem bodov. Pistons napriek druhému nezdaru za sebou okupujú siedmu priečku, Miami je ôsme.