Sobota 27. apríl 2024Meniny má Jaroslav
< sekcia Basketbal

Bucks uspeli v Bostone, Portland zdolal Denver po rekordnom predĺžení

Na snímke zľava hráč Bucks Giannis Antetokounmpo a hráč Bostonu Kyrie Irving v 3. zápase 2. kola semifinále play off Východnej konferencie basketbalovej NBA Boston Celtics - Milwaukee Bucks (116:123) v noci na 4. mája 2019. Foto: TASR/AP

Štvrtým predĺžením mužstvá vyrovnali ligový rekord v play off, rovnako dlho sa hralo aj v roku 1953 v dueli medzi Bostonom Celtics a Syracuse Nationals.

New York 4. mája (TASR) - Basketbalisti Milwaukee Bucks zvíťazili v treťom dueli semifinále Východnej konferencie play off NBA na palubovke Bostonu Celtics 123:116 a v sérii vedú 2:1 na zápasy. Hostia sa mohli opäť oprieť o výkon skvelého Giannisa Antetokounmpa, ktorý si pripísal 32 bodov a 13 doskokov. Sekundovali mu George Hill s 21 a Khris Middleton s 20 bodmi.

"Snažím sa hrať naďalej agresívne. To je presne to, čo odo mňa spoluhráči očakávajú," povedal pre zámorské médiá Antetokounmpo. Celtics nepomohlo ani 29 bodov Kyrieho Irvinga, jeho spoluhráč Jayson Tatum zaznamenal 20 bodov a 11 doskokov. Štvrtý súboj série je na programe v noci na utorok o 1.00 SELČ opäť v bostonskej TD Garden.

V nervydrásajúcom treťom stretnutí semifinále Západnej konferencie zvíťazil domáci Portland v noci na sobotu nad Denverom 140:137 až po štvrtom predĺžení. Trail Blazers sa tak ujali v sérii vedenia 2:1 na zápasy.

Štvrtým predĺžením mužstvá vyrovnali ligový rekord v play off, rovnako dlho sa hralo aj v roku 1953 v dueli medzi Bostonom Celtics a Syracuse Nationals. Strojcami úspechu Trail Blazers boli C.J. McCollum, ktorý si s 41 bodmi vyrovnal osobné kariérne maximum vo vyraďovacích bojoch, a náhradník Rodney Hood. Ten 18,6 sekundy pred koncom štvrtého predĺženia premenil dôležitú trojku, ktorou poslal Portland do vedenia a to si už domáci nenechali vziať. Hood naskočil do hry z lavičky a vo štvrtom predĺžení si pripísal sedem bodov. Trail Blazers natiahli víťaznú šnúru na domácej palubovke už na 12 zápasov, počítajúc aj duely v základnej časti.

V drese Nuggets si Jamal Murray vylepšil kariérne maximum v play off na 34 bodov. Nikola Jokič dosiahol 33 bodov, 18 doskokov a 14 asistencií a zaknihoval si tretí triple double vo vyraďovačke. Dvadsaťštyriročný Srb však takisto nepremenil kľúčový trestný hod 5,6 sekundy pred koncom. Štvrtý zápas série sa hrá v noci na pondelok opäť na palubovke Portlandu (1.00 SELČ).

2. kolo play off NBA

3. zápas semifinále Východnej konferencie:

BOSTON CELTICS - MILWAUKEE BUCKS 116:123 (30:25, 26:30, 31:40, 29:28)

Najviac bodov:
Irving 29, Tatum 20 (11 doskokov), Brown 18 - Antetokounmpo 32 (13 doskokov), Hill 21, Middleton 20, 18.624 divákov.

/stav série: 1:2/

3. zápas semifinále Západnej konferencie:

PORTLAND TRAIL BLAZERS - DENVER NUGGETS 140:137 po 4. predĺžení (23:17, 25:30, 33:29, 21:26 - 38:35)

McCollum 41, Lillard 28, Hood 19 - Murray 34, Jokič 33 (14 asistencií, 18 doskokov), Barton 22, 20.193 divákov.