< sekcia Basketbal

NBA:Toronto s Denverom sa priblížili k postupu do konferenčného finále

Na archívnej snímke Pascal Siakam. Foto: TASR/AP

Domáci Raptors od úvodu jasne dominovali, v polčase viedli 64:43 a v záverečnom dejstve si vypracovali až 40-bodový náskok.

New York 8. mája (TASR) - Basketbalisti Toronta Raptors zvíťazili v noci na stredu v piatom zápase 2. kola play off zámorskej NBA nad Philadelphiou 76ers 125:89 a v sérii sa ujali vedenia 3:2.

Domáci Raptors od úvodu jasne dominovali, v polčase viedli 64:43 a v záverečnom dejstve si vypracovali až 40-bodový náskok. S 25 bodmi prispel k výhre Pascal Siakam, Kawhi Leonard pridal 21 bodov a 13 doskokov a väčšinu štvrtej štvrtiny už mohol odpočívať. Sixers sa nemohli úplne spoľahnúť na svojho lídra Joela Embiida, ktorého trápi infekcia dýchacích ciest, zdravotne hendikepovaný dosiahol 13 bodov. "Nečakali sme, že odohráme takýto zápas. Samozrejme, sme spokojní s výsledkom, veľa vecí sa nám vydarilo," uviedol podľa agentúry AFP tréner Toronta Nick Nurse. Raptors môžu spečatiť svoj postup do konferenčného finále v noci na piatok, keď je na programe šiesty duel série na palubovke Philadelphie (2.00 SELČ).

Denver Nuggets triumfovali v piatom súboji semifinále Západnej konferencie nad Portlandom Trail Blazers 124:98 a v sérii tiež vedú 3:2. Domácich potiahol k víťazstvu Srb Nikola Jokič, ktorý si pripísal 25 bodov a 19 doskokov, sekundoval mu Paul Millsap, ktorý 12 z 24 bodov dosiahol v prvej štvrtine. Nuggets zlomili zápas už v druhej časti, keď sériou troch košov odskočili súperovi na 61:43. V tom čase zabral najmä Jamal Murray , ktorý 11 z 18 bodov nazbieral v druhej štvrtine. "V tejto sérii bol fenomenálny. Má taký výrazný vplyv na našu hru. Strieľa, rozohráva akcie, doskakuje lopty a k tomu ešte aj skvele bráni," pochválil svojho zverenca kouč Nuggets Mike Malone. Trail Blazers, ktorí prvýkrát v tohtoročnej vyraďovačke čelia eliminácii, nepomohlo ani 22 bodov Damiana Lillarda. Denver môže rozhodnúť o svojom postupe v šiestom zápase série, ktorý sa hrá v noci na piatok (4.30 SELČ) v Portlande.