< sekcia Basketbal

Piešťanské Čajky zdolali Ružomberok, vo finále vyzvú Good Angels

Good Angels Košice. Foto: TASR/František Iván

Piešťanské hráčky boli blízko k postupu už po úvodných dvoch dueloch v stretnutí s Ružomberkom.

Ružomberok 25. marca (TASR) - Basketbalistky tímu Piešťanské Čajky vyzvú vo finále extraligovej play off 11-násobného úradujúceho slovenského šampióna Good Angels Košice. Rozhodlo o tom stredajšie štvrté semifinále, v ktorom "čajky" triumfovali na palubovke MBK Ružomberok 61:57 aj vďaka 26-tim bodom Tamary Tathamovej. Celé sériu vyhrali 3:1 na zápasy.

Piešťanské hráčky boli blízko k postupu už po úvodných dvoch dueloch, keď viedli 2:0. Tretie semifinále na domácej palubovke malo vyrovnaný priebeh a po remíze 66:66 v riadnom hracom čase víťaza neurčilo. O tom rozhodlo až predĺženie, v ktorom si Ružomberčanky udržali nádej na zvrat v sérii po celkovom triumfe 78:74 pp. Od začiatku stredajšieho stretnutia však "čajky" úspešne kráčali za rozhodujúcim víťazstvom, keď po strele Krč-Turbovej viedli v úvode druhej štvrtiny už 21:12. Po polčasovom výsledku 29:35 mohli ešte domáce basketbalistky pomýšľať na obrat, a hoci minútu pred koncom tretej časti viedli 43:42, jej záver nezvládli a hostky si v záverečnom dejstve vydreli finálovú účasť.