Basketbal

Basketbalisti Košíc majú prvé víťazstvo, vyhrali na levickej palubovke

Vo finálovej sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0.,aktualizované

NBA: Toronto aj Utah postúpili do ďalšieho kola

Utah Jazz sa prebojoval do semifinále play off Západnej konferencie, keď na vlastnej palubovke zdolal Oklahomu City Thunder 96:91 a v sérii zvíťazil 4:2 na zápasy. ,aktualizované

NBA: Milwaukee zdolalo Boston a vynútilo si rozhodujúci siedmy zápas

K triumfu ich 31 bodmi potiahol Grék Giannis Antetokounmpo.,aktualizované

NBA:Atlanta sa s trénerom Budenholzerom dohodli na ukončení spolupráce

Štyridsaťosemročný Budenholzer je podľa zámorských médií horúci kandidát na post kormidelníka New Yorku Knicks.

NBA: Houston postúpil, víťazstvo Clevelandu zariadil James

V druhom kole vyraďovacej fázy sa Houston stretne s víťazom duelu Oklahoma City Thunder - Utah Jazz, v ktorom domáci po víťazstve 107:99 znížili stav série na 2:3.,aktualizované

NBA: Westbrook dostal pokutu za vyprovokovanie incidentu s Gobertom

Russell Westbrook už v priebehu prvej štvrtiny nazbieral štyri osobné chyby, v záverečnej štvrtine mu rozhodcovia odpískali piaty faul.

NBA: Philadelphia a Golden State postúpili do 2. kola play off

Sixers spečatili postup v noci na stredu pred vlastnými fanúšikmi, keď súpera z Floridy zdolali 104:91.,aktualizované

Basketbalisti KB Košice zdolali Inter a postúpili do finále

V utorňajšom šiestom zápase semifinále vyhrali na domácej palubovke nad bratislavským Interom 97:86 a sériu hranú na štyri víťazstvá 4:2.

NBA: Houston a Utah sa priblížili k postupu do 2. kola play off

V sérii vedú basketbalisti Houstonu Rockets 3:1 a jediné víťazstvo ich delí od postupu do semifinále konferencie. ,aktualizované

Djordjevič z KB Košice dostal pokutu 500 eur za incident s Hortonom

Dôvodom je opľutie amerického legionára v službách BK Inter Bratislava.

NBA: Bogut po 13 rokoch opúšťa profiligu, posilní Sydney Kings

Tridsaťtriročný pivot nastúpil v prebiehajúcej sezóne NBA za Lakers v 24 dueloch s priemerom 1,5 bodu na zápas.

NBA:San Antonio žije, James dal 30 a viac bodov v 100. zápase play off

San Antonio zvíťazilo v noci na pondelok vo štvrtom dueli štvrťfinále Západnej konferencie doma nad Golden State 103:90 a udržalo sa tak v hre o postup. ,aktualizované

NBA: New Orleans Pelicans postúpili cez Portland, Davis dal 47 bodov

Philadelphia uspela aj v druhom dueli na palubovke Miami. V noci na nedeľu triumfovala 106:102 a v sérii vedie už 3:1.,aktualizované

NBA: Winslow z Miami šliapol Embiidovi na masku, zaplatí pokutu

Incident sa odohral v druhej štvrtine, keď Embiidovi spadli z masky okuliare a kamerunský pivot sa následne zbavil aj zvyšku tvárovej ochrany.

NBA: Indiana otočila duel s Clevelandom, James sa zapísal do histórie

Cavaliers nepomohlo ani 28 bodov a 12 doskokov LeBrona Jamesa, ten sa stal po legendárnom Jordanovi iba druhým hráčom profiligovej histórie, ktorý v play off zaznamenal 100-krát double-double.,aktualizované

Vo finále Európskej ligy v basketbale narazí Šopron na Jekaterinburg

Jekaterinburg zvíťazil v piatkovom semifinále v rámci záverečného turnaja Final Four nad ďalším ruským klubom Dinamom Kursk.

NBA: Warriors zvládli aj 3. zápas so Spurs, Durant zaznamenal 26 bodov

Postup môžu Warriors spečatiť v nedeľu, keď je v AT&T Center v San Antoniu na programe štvrtý súboj série (21.30 SELČ).,aktualizované

NBA: Houston zvíťazil nad Minnesotou a v sérii vedie už 2:0 na zápasy

Séria sa teraz presúva do Minneapolisu, tretí duel je na programe v noci na nedeľu (1.30 SELČ).,aktualizované