< sekcia Československé výročia 2018

KBS: Ak pozývame predstaviteľov na podujatia, nerobíme politiku

Budova bratislavskej Reduty, archívne foto Foto: TASR - Pavel Neubauer

KBS, ktorá koncert v bratislavskej Redute v nedeľu večer pre pozvaných hostí zorganizovala, však rozhodnutie prezidenta rešpektuje.

Bratislava 25. marca (TASR) - Cirkev nie je politická organizácia. Ak pozýva verejných predstaviteľov na podujatia, nerobí politiku. Pre TASR to uviedla Konferencia biskupov Slovenska (KBS). Reagovala tak na rozhodnutie prezidenta Andreja Kisku nezúčastniť sa na nedeľnom koncerte k 30. výročiu Sviečkovej manifestácie v Bratislave pre pozvanie kotlebovcov na podujatie.KBS, ktorá koncert v bratislavskej Redute v nedeľu večer pre pozvaných hostí zorganizovala, však rozhodnutie prezidenta rešpektuje.

"Štandardne pozývame zástupcov všetkých strán zvolených do parlamentu. Posolstvom tohto podujatia je práve zdôraznenie hodnoty ťažko nadobudnutej slobody a jasné odsúdenie každej totality: komunizmu, fašizmu, nacionalizmu," povedal pre TASR hovorca KBS Martin Kramara. Ako podotkol, prezidenta pozvali, aby hovoril. Poslancov pozvali, aby počúvali.

Hovorca prezidenta Roman Krpelan informoval TASR, že prezident nepríde na koncert pri príležitosti 30. výročia Sviečkovej manifestácie v Bratislave. Dôvodom je podľa Krpelana "pozvanie fašistov" na toto spomienkové podujatie. Interný poradca prezidenta Radoslav Baťo na sociálnej sieti spresnil, že Konferencia biskupov Slovenska (KBS) pozvala na koncert zástupcov ĽSNS Mariana Kotlebu a Milana Uhríka.

"Je to osobná vizitka Andreja Kisku. Tak často poúča ostatných o porozumení, ale sám nedokáže tolerovať ani ostatných, legitímne zvolených zástupcov ľudu. Toto je skutočný politický extrémizmus," uviedol pre TASR Milan Uhrík z ĽSNS.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.