Ekonomika

Techloop predstavuje inovatívne riešenie náboru IT odborníkov

Na slovenskom pracovnom trhu dlhodobo chýbajú tisícky odborníkov z oblasti informačných technológií a nezdá sa, že by sa situácia v dohľadnej dobe zlepšila.

VW ponúkne v Nemecku stimuly na výmenu starších dieselov za nové

Koncern chce motivovať klientov, aby sa zbavili dieselových vozidiel vybavených staršími motormi typu Euro 1 až Euro 4, uviedla automobilka.

Most-Híd navrhuje vlastné riešenie pri osobitnom odvode pre reťazce

Návrh zákona o osobitnom odvode obchodných reťazcov predložila do Národnej rady (NR) SR skupina poslancov koaličnej SNS.

Cieľom Energofóra 2018 je výmena poznatkov a informácií o energetike

Podujatie privíta 300 účastníkov z 85 spoločností a inštitúcií zo sektora energetiky.

Podnikatelia majú od júla budúceho roka používať systém e-Kasa

Po novom sa budú musieť všetky údaje z pokladníc ukladať v chránenom dátovom úložisku, ktoré je súčasťou on-line registračnej pokladnice a následne sa budú zasielať do systému e-Kasa.

Ericsson sa v 3. kvartáli dostal z červených čísiel

Švédska firma vo štvrtok oznámila, že za tri mesiace do konca septembra 2018 mala prevádzkový zisk vo výške 3,2 miliardy SEK (310,23 milióna eur).

Veľkoobchodné ceny v Nemecku aj v septembri vzrástli

Motorom rastu septembrových veľkoobchodných cien bolo najmä strmé zdraženie pevných palív a ropných produktov o 19,4 % a chemických výrobkov o 7,1 %.

Mnoho Slovákov má zbytočné výdavky

Najviac nepotrebných výdavkov, viac ako 40 % z nich, smeruje na nákup potravín.

Ceny ropy klesli

Podľa oficiálnych údajov Amerického úradu pre energetiku (EIA) zásoby ropy v Spojených štátoch minulý týždeň stúpli až o 6,5 milióna barelov.

Fed chce pokračovať v postupnom zvyšovaní úrokových sadzieb

Fed je naďalej presvedčená, že pokračovanie v postupnom zvyšovaní úrokových sadzieb je najlepším spôsobom zachovania silnej ekonomiky.

E. Tomáš: Obedy zadarmo by mali zlepšiť stravovacie návyky detí

Opatrenie by sa malo dotknúť približne 517.000 detí. Štátny príspevok by mal byť vo výške 1,20 eura na obed a deň. Novela má navrhnutú účinnosť od 1. januára 2019.

Ceny ropy klesli, americká WTI sa dostala až pod 70 USD za barel

Ceny ropy v posledných dňoch podporovali obavy týkajúce sa sankcií voči Iránu a napätie medzi USA a Saudskou Arábiou po smrti saudskoarabského novinára Džamála Chášukdžího.

Taliansky premiér G. Conte nevidí priestor na zmenu rozpočtu

Kabinet zložený z populistického Hnutia piatich hviezd a pravicovej strany Liga naplánoval výrazne vyšší schodok, než požaduje EÚ.

Stavebná produkcia v eurozóne v auguste klesla o 0,5 %

Produkcia v oblasti pozemných stavieb v auguste v eurozóne medzimesačne padla o 0,3 % a v EÚ o 0,5 % a v oblasti inžinierskych stavieb o 1,1 % respektíve o 0,7 %.

D. Trump chce zvýšiť tlak na Čínu odstúpením od poštovej dohody

Dohoda, ktorá vznikla v roku 1874 a zahŕňa 192 štátov, bola v roku 1969 tak upravená, aby chudobné a rozvojové krajiny mali výrazné výhody v porovnaní s bohatými štátmi v Európe a Severnej Amerike.

SNS chce nižšiu DPH na všetky ubytovacie služby aj školské internáty

Takáto úprava bude mať podľa predkladateľov pozitívny vplyv na hospodárenie žiakov, študentov či ich rodičov.

Tri najmenej rozvinuté kraje spolupracujú na spoločných projektoch

Pre každú tému spolupráce je vytvorený pracovný odborný tím, ktorý sa danou témou zaoberá, analyzuje existujúce problémy a navrhuje riešenia pre aktualizáciu regionálnych politík.

Smer-SD:Ženám s jedným dieťaťom sa má znížiť dôchodkový vek o pol roka

Návrh ústavného zákona z dielne koaličného Smeru-SD je v súčasnosti v parlamente v druhom čítaní.

M. Beblavý: Kampaň Lesov SR je politická a predražená

Peniaze mali smerovať skôr na platy lesných robotníkov, ktoré sú pod hranicou minimálnej mzdy. Vyhlásil to líder mimoparlamentnej strany Spolu – občianska demokracia Miroslav Beblavý.,aktualizované