< sekcia Ekonomika

Správa obchodného podielu MH Invest prechádza z MDV SR na MH SR

Ilustračné foto. Foto: TASR/AP

K prevodu správy obchodného podielu medzi oboma rezortmi príde na základe zmluvy o prevode správy obchodného podielu a zmluvy o prevode obchodného podielu.

Bratislava 14. februára (TASR) - Správa obchodného podielu spoločnosti MH Invest, s.r.o., prechádza z Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR na Ministerstvo hospodárstva (MH) SR. Vyplýva to z informácie o prevode správy obchodného podielu, ktorú v stredu vzala na vedomie vláda.

K prevodu správy obchodného podielu medzi MDV SR a MH SR príde na základe zmluvy o prevode správy obchodného podielu a zmluvy o prevode obchodného podielu. Ide o povinne zverejňované zmluvy v Centrálnom registri zmlúv, ktoré v súlade s Obchodným zákonníkom nadobudnú účinnosť dňom zápisu údajov o prevode v Obchodnom registri.

"Z hľadiska kompetencií podľa zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v štádiu, kedy je takmer ukončené zabezpečenie prípravy územia na realizáciu strategického parku v Nitre, je účelnejšie, aby majetková účasť štátu na podnikaní MH Invest, s.r.o., bola v správe Ministerstva hospodárstva SR, ktoré je ústredným orgánom štátnej správy pre priemysel a tiež pre stratégiu tvorby podnikateľského prostredia a podporu podnikateľského prostredia," konštatovali MDV SR a MH SR v informatívnom materiáli.

MH Invest, s.r.o., sa zaoberá realizáciou, výstavbou, kontrolnou a poradenskou činnosťou, správou, prevádzkovaním strategických parkov. Jediným spoločníkom obchodnej spoločnosti MH Invest, s.r.o., je Slovenská republika.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.