< sekcia Ekonomika

Žiga: MH Invest zavŕšila funkciu, ktorú mala pre Jaguar Land Rover

Na snímke Peter Žiga. Foto: TASR Pavel Neubauer

MH Invest, s.r.o., sa zaoberá realizáciou, výstavbou, kontrolnou a poradenskou činnosťou, správou, prevádzkovaním strategických parkov.

Bratislava 14. februára (TASR) - Spoločnosť MH Invest, s.r.o., zavŕšila svoju funkciu, ktorú mala pri pomoci pre automobilku Jaguar Land Rover (JLR). Uviedol to po stredajšom rokovaní vládneho kabinetu šéf Ministerstva hospodárstva (MH) SR Peter Žiga (Smer-SD) v súvislosti s prechodom správy obchodného podielu MH Invest z Ministerstva dopravy a výstavby (MDV) SR na MH SR.

"Tým pádom, že sa tieto práce ukončili, už bude (firma) mať v rámci strategického parku len udržiavaciu povinnosť, takže bude pod správou ministerstva hospodárstva,"
spresnil.

Prevod správy na MDV sa podľa neho uskutočnil v čase príchodu JLR na Slovensko. "Vzniklo to v roku 2015. Dôvody, ktoré boli v roku 2015, aby to patrilo pod ministerstvo dopravy, dnes už nie sú relevantné, teda sa správa vracia tam, kde má byť aj z hľadiska kompetenčného zákona," dodal Žiga.

Z informácie o prevode správy obchodného podielu, ktorú v stredu vzala na vedomie vláda, vyplýva, že správa obchodného podielu spoločnosti MH Invest, s.r.o., prechádza z MDV SR na MH SR.

"Z hľadiska kompetencií podľa zákona o organizácii činnosti vlády a organizácii ústrednej štátnej správy v štádiu, kedy je takmer ukončené zabezpečenie prípravy územia na realizáciu strategického parku v Nitre, je účelnejšie, aby majetková účasť štátu na podnikaní MH Invest, s.r.o., bola v správe MH SR, ktoré je ústredným orgánom štátnej správy pre priemysel a tiež pre stratégiu tvorby podnikateľského prostredia a podporu podnikateľského prostredia," konštatovali MDV SR a MH SR v informatívnom materiáli.

MH Invest, s.r.o., sa zaoberá realizáciou, výstavbou, kontrolnou a poradenskou činnosťou, správou, prevádzkovaním strategických parkov. Jediným spoločníkom obchodnej spoločnosti MH Invest, s.r.o., je Slovenská republika.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.