Ekonomika

Maďarský parlament prijal štátny rozpočet na rok 2019, ráta s rastom

Minister financií Mihály Varga povedal, že rozpočet pre budúci rok je rozpočtom bezpečného rastu a dodal, že aj pri disciplinovanom hospodárení ráta kabinet s rastom podpory pre rodiny.

D. Trump obvinil EÚ a Čínu z menovej manipulácie

Čína, Európska únia a ďalší manipulovali svoje meny, napísal D. Trump na Twitteri. Trump tiež pripomenul nízke úrokové sadzby inde, zatiaľ čo v USA sa sadzby zvyšujú.

Zisk GE v 2. kvartáli klesol menej, než sa očakávalo

Upravený zisk z priemyselných operácií sa v 2. kvartáli medziročne znížil o 11 % na 1,83 miliardy USD (1,58 miliardy eur).

Podklady k prípadu pochybného prideľovania pôdy dá OĽaNO vedeniu SPF

Remišová na štvrtkovej tlačovej konferencii informovala o ďalšom prípade pochybného prideľovania pôdy. SPF reagoval, že nedisponuje takýmito informáciami a vyzval Remišovú, aby ich fondu poskytla.

VIDEO: Pavel Škriniar: Slováci sú rekordmani v zadlžovaní

Skrotiť narastajúce objemy úverov by mali aj nové pravidlá, ktoré s platnosťou od 1. júla zaviedla Národná banka Slovenska pre hypotéky.,aktualizované 

Občania Očovej môžu využívať nový zberný dvor

S výstavbou zberného dvora sa začalo v júli 2017, kolaudačné rozhodnutie sa stalo právoplatným koncom marca 2018.

Oslabenie dopytu po zamestnancoch môže spomaliť pokles nezamestnanosti

Rastúca ekonomika by mala byť schopná naďalej generovať nové pracovné miesta, avšak najmä na západe krajiny, kde už nie je zásoba vhodnej pracovnej sily.

Eurokomisia uznala, že pôžička pre ZSSK Cargo nie je nepovolená pomoc

Komisia vo svojej správe uviedla, že dospela k záveru, že sa slovenský štát v tejto situácii správal ako trhový investor a neposkytol ZSSK Cargo žiadnu ekonomickú výhodu.

Rast poľských maloobchodných tržieb v júni prekonal očakávania

Tržby v maloobchode vzrástli v júni medziročne o 8,2 % po 6,1-% raste v predchádzajúcom mesiaci. Ekonómovia očakávali, že rast tržieb sa zrýchli len na 6,8 %.

Do úložiska dopravili 85 kusov vláknobetónových kontajnerov odpadu.

Úložisko je multibariérové, povrchového typu, ktoré je určené na konečné uloženie pevných a spevnených nízkoaktívnych rádioaktívnych odpadov.

Prezident Trump je pripravený uvaliť dovozné clá na čínsky dovoz

Trump povedal v rozhovore pre televíznu stanicu CNBC, USA sú v obchode s Čínou v obrovskom deficite a je ochotný ísť až na 500.

Richter: Projekt rekvalifikácie nezamestnaných v priemysle je dobrý

V priebehu troch rokov by sa malo ministerstvo práce vysporiadať s 20.000 rekvalifikantmi pre potreby automobilového priemyslu a dodávateľov. Vyplýva to zo záväzku, ktorý rezort obdržal na vláde.

Na bratislavskom nábreží vznikne štvrť Eurovea City

V prvej fáze bude prioritné rozšírenie súčasnej Eurovea, malo by byť hotové do roku 2021. Následne to budú menšie projekty Eurovea City.

Tohtoročné suchá na Slovensku urýchlili žatvu, práce komplikuje dážď

V bratislavskom regióne už poľnohospodári pozbierali repku a jačmeň ozimný. Aktuálne pokračujú so zberom pšenice a raže. V okrese Galanta mohutné dažde výrazne poškodili kvalitu pšenice i jačmeňa.

Prebytok účtu platobnej bilancie eurozóny je na vyše 3-ročnom minime

Prebytok na bežnom účte platobnej bilancie eurozóny dosiahol v máji po úprave o sezónne vplyvy 22,44 miliardy eur, zatiaľ čo v apríli to bolo 29,55 miliardy eur.

Belgická centrálna banka zamestná etických hakerov na ochranu bánk

Podľa RTBF centrálna banka túto informáciu potvrdila so spresnením, že sa chystá zamestnať etických hakerov, ktorí budú cielene napádať počítačové systémy domácich bánk.

OĽaNO vyzýva ministra práce na zastavenie kurzu Inkluzívne vzdelávanie

OĽaNO navrhuje, aby štát namiesto tohto projektu podporil slovenských zamestnávateľov a preplatil im prvú mesačnú mzdu človeka, ktorého zamestnajú.

Sociálna poisťovňa sa zapája do realizácie nového projektu

Ide o projekt EESSI - Elektronická výmena dát sociálneho zabezpečenia, ktorý je spolufinancovaný z prostriedkov Európskej únie v rámci programu CEF - Nástroj na prepájanie Európy.

Miera evidovanej nezamestnanosti v júni tohto roka dosiahla 5,43 %

Ku koncu júna tohto roka bolo na úradoch práce voľných 82.391 pracovných miest. ,aktualizované