< sekcia Fortunaliga

Trenčín deklasoval majstrovský Slovan, zápas sledoval aj Tittel

Trenčan Kingsley Madu (vľavo) sa teší so spoluhráčmi po góle v zápase 13. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - Slovan Bratislava, 5. októbra 2014 v Trenčíne. Foto: TASR/Radovan Stoklasa

Trenčín má na čele ligy štvorbodový náskok na Žilinu, ktorá remizovala v Košiciach 1:1.

Bratislava 5. októbra (TASR) - Líder futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín potvrdil svoju pozíciu v 13. kole jasným triumfom nad obhajcom titulu Slovanom Bratislava 4:0. Trenčín má na čele ligy štvorbodový náskok na Žilinu, ktorá remizovala v Košiciach 1:1. Víťazstva sa po piatich dueloch dočkal Ružomberok v súboji so Zlatými Moravcami 3:0. Na poslednom mieste tabuľky figuruje Banská Bystrica, ktorá prehrala na ihrisku tretej Senice 2:3.

Ešte pod vedením Straku

Tréner Slovana Frantisek Straka ešte viedol tím v zápase 13. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - Slovan Bratislava, 5. októbra 2014 v Trenčíne.
Obaja súperi sa stretli po necelých dvoch týždňoch. Trenčín na Pasienkoch dominoval a v podobnom duchu sa začal aj tento zápas. AS otvoril skóre zápasu už v 9. min, keď si do voľného priestoru nabehol nikým nekrytý Jairo.

Loptu poslal do šestnástky Maduovi, ktorý do protipohybu Perniša otvoril skóre zápasu. Trenčania v úvodných minútach na ihrisku kraľovali a iba nedôraz v zakončení zachránil majstra od ďalších gólov. O tri minúty po úvodnom presnom zásahu Jairov pokus z uhla brankár vyrazil. Neujalo sa ani Simonovo sólo, ktoré skončilo až v päťke súpera. Postupne sa hra mierne vyrovnala a k slovu sa dostal aj Slovan. V 23. min vzal Niňajovi v dobrej príležitosti loptu z hlavy Peltier.

Na opačnej strane sa uvoľnil striedajúci Holúbek, trafil však iba vlastného spoluhráča. V ďalších minútach úvodného dejstva sa hra viac odvíjala v medzišestnástkovom priestore a divákov nadchli náznaky šancí, no tie jeden či druhý tím do finálnej fázy nedokázalo dotiahnuť.

Rozdiel triedy

Podobne aktívne ako do prvého polčasu, vstúpili Trenčania aj do druhého. V 52. min Gubov center na zadnej žrdi zužitkoval na druhý gól AS Simon a loptu umiestnil k tyči – 2:0. O štyri minúty nebezpečná hlavička Peltiera skončila v Šemrincovom náručí. Tretí gól zápasu priniesla 61. min. Po Kolčákovom faule na Hajradinoviča sám faulovaný spoluhráčom ukázal, ako sa premieňajú pokutové kopy, keď loptu umiestnil do ľavého horného rohu brány. Slovanisti sa snažili aspoň o strelenie čestného úspechu, no domáci tím bol v zadných radoch pozorný. Naopak, v 75. min technickou strelou spoza šestnástky upravil na 4:0 Hajradinovič. Zverenci trénerského dua Martin Ševela – Ivan Vrabec si pred 4300 divákmi vedenie postrážili a zaslúžene zvíťazili rozdielom triedy. Vďaka trom bodom si upevnili pozíciu na čele, keď náskok na Žilinu zvýšili na štyri body.

Dušan Tittel (tretí zľava) sleduje zápas z tribúny v zápase 13. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - Slovan Bratislava, 5. októbra 2014 v Trenčíne.
VIAC TU.

Fotogaléria zo zápasu:

AS Trenčín - Slovan Bratislava 4:0 (1:0)

9. Madu, 52. Simon, 62. a 75. Hajradinovič (prvý z 11 m). Rozhodoval: Valášek, ŽK: Guba – Peltier, Milinkovič, 4300 divákov.

zostavy a striedania:
AS Trenčín: Čögley, Ramón, Kleščík, Madu (24. Holúbek) – Mišák (76. Lawrence), Lobotka, Hajradinovič - Simon, Jairo, Guba (63. Mondek)
Slovan: Perniš – Čikoš, Niňaj, Kolčák, Jablonský – Lásik – Milinkovič, Peltier, Halenár, Kubík (80. Žofčák) – Soumah (71. Štefánik)

Ivan Vrabec, tréner Trenčína: "Chlapci sa na zápas pripravili stopercentne. Všetko nám vychádzalo na jednotku už od začiatku. Prejavili sme obrovskú túžbu vyhrať, behali sme, kombinovali. V druhom polčase sme v nastolenom trende pokračovali. Divákom sa hra musela páčiť, o čom svedčí aj dvojminútová standing ovation v posledných minútach."

František Straka, tréner Slovana Bratislava: "Výhra Trenčína bola zaslúžená. Domáci boli vo všetkých smeroch lepší, bolo na nich vidieť obrovskú vôľu po víťazstve. Zápas sme chceli vyhrať, ale úplne sme prepadli. Chceli sme veľa vecí napraviť, ale nič sa nám nedarilo. Niektoré hrubé chyby jednotlivých hráčov jednoducho nechápem."