V zápase Trenčína a DAC padlo šesť gólov.

Trenčan Jakub Paur (vľavo) a hráč Dunajskej Stredy Ľubomír Šatka v zápase 5. kola futbalovej Fortuna ligy AS Trenčín - FC DAC 1904 Dunajská Streda, 19. augusta 2018 v Myjave. Foto: TASR

Väčšina gólov sa pritom zrodila v druhom polčase, po prvom viedla Dunajská Streda 1:0.

Myjava 5. augusta (TASR) - V dueli medzi Trenčínom a Dunajskou Stredou nebola núdza o akciu.

AS Trenčín - DAC Dunajská Streda 3:3 (0:1)

Góly: 51. a 56. Mance, 81. Ubbink - 30. Huk, 70. Herc, 87. Bayo, ŽK: Ubbink, Šulek, Skovajsa, Sleegers, Bukari - Šimčák, Kalmár, Huk, Koštrna. Rozhodovali: Očenáš – Štrbo, Chládek, 964 divákov.

Trenčín: Šemrinec - Skovajsa, Lawrence, Mašovič, Šulek - Zubairu - Ubbink, Paur (68. Čatakovič) - Sleegers, Umeh (46.), Bukari

Dunajská Streda: Jedlička - Šimčák (41. Záhumenský, 85. Bilenkyi), Koné (60. M. Vida), Šatka, Koštrna - Herc, Huk, Kalmár - Pačinda, Bayo, K. Vida

Na Kopaniciach sa hral zaujímavý ligový futbal. Prvú šancu mal v 3. minúte nebezpečne strieľajúci Pačinda, ale gól mohli dať Trenčania, no Skovajsova strela v 9. minúte trafila len spojnicu brány DAC. Po štvrťhodine si nabehol do veľkej šance Paur, ale Jedlička jeho strelu vyrazil. V 27. minúte zmaril Jedlička ďalšiu veľkú šancu Sllegersovi a po polhodine išiel do vedenia DAC.

Koštrna vnikol do šestnástky a z druhej vlny našiel na strede dobre nabiehajúceho Huka, ktorý otvoril skóre. Tréner AS Moniz šetril viacerých hráčov, ale do druhého polčasu poslal chorvátskeho kanoniera Manceho. Ten sa mu odvďačil dvoma gólmi v 51. a 56. minúte, najprv nekompromisne po krížnom centri do šestnástky prepálil Jedličku a potom sa šikovne presadil aj z úniku.

DAC vyrovnal v 70. minúte, keď Herc pohotovo z ostrého uhla prestrelil Šemrinca. V 81. minúte opäť viedol Trenčín. Ubbink sa pri priamom kope kuriózne pošmykol, napriek tomu dal gól, keď Jedlička nečakal strelu na jeho stranu. Gólová prestrelka v Myjave však pokračovala a DAC vyrovnal v 87. minúte vďaka útočníkovi Bayovi z Pobrežia Slonoviny, ktorý hlavou po centri Kalmára z jedenástkového bodu prekonal Šemrinca.

Peter Hyballa, tréner DAC: "Najprv gratulujem Trenčínu k postupu cez Feyenoord, je to dobré pre slovenský futbal. Prajem mu šťastie aj v ďalšom priebehu EL. K dnešnému zápasu, Trenčín bol lepší, napriek tomu sme viedli. V druhom polčase to bol protiútok na protiútok, domáci boli lepší na lopte. Musíme sa zlepšiť v obrane, v ofenzíve je to dobré. Pre divákov to bol výborný zápas, pre mňa dosť náročný na srdce."

Ricardo Moniz, tréner Trenčína: "Nie sme spokojní, sme sklamaní. Mali sme viacero unavených hráčov, preto sme dali šancu iným, ale nie všetci sa toho zhostili ako mali. Druhý gól súpera bol z môjho pohľadu zrejme z ofsajdu. Ale musím si to ešte pozrieť. Som hrdý, ako sme hrali a bojovali, otočili sme nepriaznivý stav. Čaká nás náročný zápas s Larnakou, môžeme písať históriu. Budú to zápasy nášho života."