Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Futbalisti Jihlavy zdolali Slaviu Praha

Ilustračná fotografia. Foto: TASR

Prekvapenie sa zrodilo v Jihlave, kde domáca Vysočina zvíťazila nad úradujúcim majstrom Slaviou Praha 1:0.

Praha 17. februára (TASR) - Futbalisti FK Jablonec zdolali v sobotňajšom zápase 17. kola českej HET ligy FK Teplice 2:1. Z výhry domáceho tímu sa tešil aj slovenský stredopoliar Jakub Považanec, ktorý hral do 79. minúty. V prvom kole jarnej časti uspela aj Karviná, ktorá vyhrala na pôde Mladej Boleslavi gólom Wágnera z druhej minúty nadstaveného času.

Prekvapenie sa zrodilo v Jihlave, kde domáca Vysočina zvíťazila nad úradujúcim majstrom Slaviou Praha 1:0 gólom Dvořáka z 10. minúty. Celý zápas odohrali vo víťaznom drese slovenskí legionári Matej Rakovan a Jozef Urblík, za "zošívaných" nastúpil v druhom polčase Miroslav Stoch. Jihlava vďaka trojbodovému zisku poskočila v tabuľke z posledného 16. miesta na pätnáste, Slavia je priebežne druhá so štrnásťbodovou stratou na vedúcu Plzeň.

Zbrojovka Brno vedená trénerom Romanom Pivarníkom nevyužila na trávniku Bohemiansu 1905 polhodinovú početnú výhodu a prehrala 0:1. Slovák Martin Juhar nastúpil za hostí od 75. minúty.

ČR - HET liga - 17. kolo:

FK Mladá Boleslav – MFK Karviná
0:1 (0:0)

Gól: 90.+2 Wágner

/Pauschek celý zápas - Le Giang a Janečka celé stretnutie, Štepanovský do 90. min./