Liverpool zdolal Newcastle, Dúbravku dvakrát prekonal Mané

Martin Dúbravka, archívna snímka. Foto: TASR/AP

Triumf ligového lídra potvrdil tretím gólom v 72. minúte Mohamed Salah.

Londýn 14. septembra (TASR) - Futbalisti FC Liverpool sú aj po piatom kole anglickej Premier League bez straty bodu na čele tabuľky. V sobotu si doma poradili s Newcastlom United 3:1, keď slovenského brankára v tíme hostí Martina Dúbravku dvakrát prekonal Senegalčan Sadio Mané.

Newcastle sa na Anfielde nečakane ujal vedenia už v 7. minúte, prudkou strelou sa presadil obranca Jetro Willems. Liverpool ale ešte v prvom polčase otočil skóre po dvoch presných zásahoch Maného v 28. a 40. minúte. Triumf ligového lídra potvrdil tretím gólom v 72. minúte Mohamed Salah.

Pre Liverpool to bolo 14. ligové víťazstvo za sebou, čim opäť vylepšil klubový rekord. Na Anfielde neprehral v najvyššej anglickej súťaži už 43 zápasov, naposledy ešte v apríli 2017 s Crystal Palace. Newcastle má po piatom kole na konte iba jedno víťazstvo a štyri body.