Piatok 3. máj 2024Meniny má Galina

Milánsky Inter so Škriniarom zvíťazil aj nad londýnskou Chelsea

Na snímke slovenský futbalový reprezentant Milan Škriniar oblečený v drese Interu Miláno Foto: TASR/Pavel Neubauer

Inter si jednogólový náskok postrážil a po Bayerne Mníchov získal aj skalp anglického majstra.

Singapur 29. júla (TASR) - Futbalisti Interu Miláno v základnej zostave so slovenským reprezentačným stopérom Milanom Škriniarom zvíťazili v sobotňajšom zápase 2. skupiny Medzinárodného pohára majstrov nad londýnskou Chelsea 2:1.

Skóre stretnutia na Národnom štadióne v Singapure otvoril v nadstavenom čase prvého polčasu Stevan Jovetič, ktorého jedenástku Thibaut Courtois vyrazil len pred seba a čiernohorský útočník z dorážky nemal problém poslať loptu do odkrytej brány.

V 53. minúte Ivan Perišič krížnou prízemnou strelou po prihrávke Jovetiča zvýšil na 2:0 pre "nerazzurri". V 74. minúte si Geoffrey Kondogbia strelil kuriózny vlastný gól, keď jeho dlhý nákop prekvapil brankára Danieleho Padelliho. Inter si jednogólový náskok postrážil a po Bayerne Mníchov získal aj skalp anglického majstra.