Futbal

Maradona sa zrejme stane oficiálnym ambasádorom SSC Neapolu

Maradona hrával za klub spod Vezuvu v rokoch 1984 - 1991 a pomohol tímu získať v Serii A dvakrát scudetto, jeden Taliansky pohár a jeden triumf v Pohári UEFA.

Monaco utieklo milionárskej dani, konkurenti sa búria a idú pred súd

Najviac na "milionársku daň" doplácajú v Paríži St. Germain, ale aj v Olympique Marseille a Olympique Lyon. Mzdy hviezdnych hráčov sa tak zdaňujú až 75-pecentnou daňovou sadzbou.

V Rebríčku FIFA si Slovensko polepšilo, sme na 54. mieste

Svetovému futbalu aj naďalej kraľuje Španielsko.

FC Barcelona súperom Realu Madrid vo finále Španielskeho pohára

Katalánci v odvetnom semifinálovom dueli remizovali na pôde Realu Sociedad San Sebaszian 1:1.

Arsenal remizoval s Manchestrom, Škrtelov Liverpool s výhrou

Z pôvodného šesťzápasového programu Premier League sa však hrali iba štyri stretnutia. Pre nepriaznivé počasie museli odložiť dva zápasy.

,aktualizované

Hamšíkov Neapol postúpil do finále Talianskeho pohára

V drese domácich odohral 76 minút slovenský reprezentant Marek Hamšík.

Arsenal chce Balotelliho, peniazmi má prispieť aj Puma

Prestupová čiastka by sa mala pohybovať na hranici 30 miliónov eur.

Anglický kouč Hodgson nebude presviedčať Terryho na účasť v Brazílii

Aj napriek tomu, že Terry podáva v aktuálnej sezóne v drese FC Chelsea kvalitné výkony, Hodgson ho neplánuje povolať späť.

Martin Škrtel chcel odísť k Hamšíkovi, teraz je rád, že sa tak nestalo

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie si získal dôveru trénera Brendana Rogersa a v aktuálnej sezóne opäť patrí medzi opory zadných radov "The Reds".

Real Madrid je vo finále Španielskeho pohára

Bez inkasovaného gólu v oboch zápasoch postúpil do finále favorizovaný Real.

Neymar po zranení už trénoval, jeho návrat sa blíži

Podľa trénera úradujúceho španielskeho majstra Gerarda Martina ešte nie je isté, či nastúpi v stredu v San Sebastiane, alebo až cez víkend v La Lige doma proti Rayo Vallecano.

Laurent Blanc môže ísť na lavičku, UEFA mu dala len podmienku

Pokutu 10.000 eur však klub musí zaplatiť.

Slovenská 19-ka sa zišla v Senci, v utorok odlieta do Turecka

Zápasy s tureckým výberom odohrajú slovenskí mládežníci v rámci reciprocity za zápas v auguste minulého roka v Myjave.

Práce na štadióne v Manause pokračujú aj po smrti robotníka

Manaus sa nachádza v srdci Amazónie v dažďových pralesoch. V tomto meste sa uskutočnia štyri zápasy MS vrátane jedného zo šlágrov Anglicko - Taliansko.

Byť fanúšikom Liverpoolu v Keni je životunebezpečné, hrozí za to smrť

Anglický futbal je v Afrike veľmi populárny. Žiaľ, viackrát je jeho sledovanie spojené s tragickými udalosťami.

Craig Bellamy udrel protihráča, hrozí mu trojzápasový trest

Incident pôvodne zostal nepotrestaný, pretože ho rozhodcovia nevideli.

Neymar už opäť trénuje s hráčmi FC Barcelona

Brazílsky legionár bol mimo hry od 16. januára, keď si v zápase Španielskeho kráľovského pohára proti FC Getafe poranil členok.

Rákovi v Rakúsku zastavili činnosť, informoval ÖEFB

Verdikty odvolacej komisie znamenajú, že všetci šiesti bývalí futbalisti namočení v korupčnej kauze majú potvrdené tresty, ktoré nadobudli právoplatnosť.

Barcelona po víťazstve v Seville 4:1 späť na čele, Messi dal dva góly

Barcelona síce prehrávala v Seville od 15. minúty po góle Morena, no ešte do polčasu otočila skóre.