Štvrtok 18. apríl 2024Meniny má Valér

Futbal

Lobotka po zranení už trénoval s Celtou Vigo

Dvadsaťtriročný stredopoliar pre zranenie ľavého členka neodohral ani minútu v drese reprezentácie v uplynulých dueloch Ligy národov proti Ukrajine a Česku.

Vitalij Mutko opäť zasadol na stoličku prezidenta ruského futbalu

V stredu sa zúčastnil na stretnutí, na ktorom podporil opätovnú kandidatúru Gianniho Infantina na post predsedu Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA).

Tréner Chelsea Londýn má eminentný záujem o nášho reprezentanta

Sarri údajne nie je spokojný s obrannou hrou svojho mužstva a chce ju v januárovom prestupovom termíne omladiť.

Weiss koniec v reprezentácii neľutuje: Otec ma akceptuje

Weiss pod vedením nového trénera Hapala zostal v novembrových dueloch Ligy národov UEFA proti Ukrajine (4:1) a Česku (0:1) len na lavičke náhradníkov.

LEGENDA KONČÍ: Didier Drogba zavesil po 20 rokoch kopačky na klinec

Štyridsaťročný kanonier sa najviac preslávil v drese londýnskej Chelsea, za ktorú strelil v 381 zápasoch 164 gólov.

Kosovská vláda odmenila futbalový tím za úspech v Lige Národov

Kosovo, ktoré vyhlásilo nezávislosť od Srbska v roku 2008, je iba od roku 2016 členom UEFA a FIFA.

V nemeckej futbalovej lige zrušia pondelkové zápasy

Väčšina popredných európských líg svoje futbalové víkendy pravidelne predlžuje aj o pondelok.

LIGA MAJSTROV: Štart Neymara a Mbappeho proti Liverpoolu je v ohrození

Kľúčoví hráči PSG utrpeli zranenia vo svojich reprezentačných vystúpeniach.

Stoch predĺžil so Slaviou zmluvu do júna 2022: Som tu veľmi spokojný

Do Slavie prišiel Stoch v auguste 2017.

Guardiolu napomenuli za poznámky na rozhodcu pred derby

Guardiola pred duelom vyslovil pochybnosť o správnosti nominácie rozhodcu, ktorý pochádza z predmestia Manchesteru.

Súd zamietol odvolanie Bendtnera, bude musieť ísť do väzenia

Prvostupňový súd o vine tridsaťročného útočníka rozhodol začiatkom mesiaca, keď bol obvinený za napadnutie taxikára, ktorého sa dopustil ešte v septembri.

Edwin Oviedo čelí obvineniu z objednania dvoch vrážd

Oviedov právny zástupca Carlos Isla poprel všetky obvinenia.

Kuckovi pre zranenie zo zápasu s Ukrajinou hrozí 6-týždňová absencia

Kucka sa deň po zápase s Ukrajinou podrobil vyšetreniu magnetickou rezonanciou, ktoré ukázalo menšie zranenie brušného svalu.

Hapal o nasadení SR pri žrebe kvalifikácie ME: Berieme to ako realitu

O ME sa bude súperiť v desiatich kvalifikačných skupinách, päť z nich bude päťčlenných a päť šesťčlenných.

ĎALŠIA AFÉRA: Weiss ohlásil koniec v reprezentácii pod Hapalom

Futbalista katarského klubu Al Gharafa hodlá bližšie stanovisko vydať v najbližších dňoch.,aktualizované

Takto vyzerá nasadenie do košov pri žrebe kvalifikácie ME vo futbale

Na finálový turnaj sa z A-divízie kvalifikovalo kvarteto Portugalsko, Švajčiarsko, Anglicko a Holandsko.

Tréner O'Neill a asistent Keane skončili pri írskej reprezentácii

Obaja sa ešte v utorok večer stretli so šéfom exekutívy FAI Johnom Delaneym a dohodli sa na predčasnom ukončení spolupráce.

Vincent Novák sa stal asistentom trénera Geyera v rakúskej Admire

Tridsaťtriročný Novák naposledy pôsobil v mládežníckom tíme 1. FC Norimberg, kde bol rovnako asistentom Geyera.

Deschamps sa o Mbappeho nebál, potešila ho víťazná rozlúčka s rokom

Devätnásťročný majster sveta spadol v zápase s Uruguajom na trávnik veľmi škaredo a v 36. minúte musel striedať.

Argentína zdolala Mexiko, Icardi a Dybala si otvorili gólové účty

Oboch útočníkov nasadzoval predošlý tréner Sampaoli iba sporadicky, kanonier Interu Miláno Icardi sa dokonca ani nedostal do kádra na MS 2018, nový dočasný kouč Scaloni však dal obidvom príležitosť.

Neymar si poranil slabiny, lekár Brazílie: Nie je to vážne zranenie

Zatiaľ nie je známe, ako dlho by mal útočník Paríža St. Germain pauzovať.

LIGA NÁRODOV: Portugalsko remizovalo s Poľskom, Švédi sú medzi elitou

Švédski futbalisti zvíťazili v zápase 2. skupiny B-divízie na domácom ihrisku v priamom súboji o postup nad Ruskom 2:0.

UEFA uvažuje nad možnosťou nasadiť VAR už na jar 2019

Konečné rozhodnutie padne na decembrovom zasadnutí UEFA v Dubline.

Mbappe sa zranil v prípravnom zápase s Uruguajom

Devätnásťročný majster sveta mal problémy s ramenom po páde na trávnik a v 36. minúte musel vystriedať. Len niekoľko minút predtým utrpel zranenie aj ďalší hviezdny hráč PSG Neymar.

Neymar sa zranil v prípravnom zápase s Kamerunom

Súboj sa hral v anglickom Milton Keynes, päťnásobní majstri sveta viedli po prvom polčase 1:0 po góle Richarlisona v 45. minúte.

Futbalisti Poľska 21 zaskočili domáce Portugalsko 21 a idú na ME 2019

V druhom zápase o postup na finálový turnaj vyhrali Rakúšania doma nad Grékmi 1:0 a potvrdili rovnakú výhru z Grécka. Na ME tejto vekovej kategórie pôjdu Rakúšania vôbec prvýkrát v histórii.,aktualizované

Atletico Madrid trápia pred duelom s FC Barcelona zranenia v obrane

Španielsky reprezentant Costa sa v utorok zapojil po svalovom zranení do tréningového procesu Los Colchoneros.

LIGA NÁRODOV: V Grécku vyšetrujú fanúšikov pre prejavy rasizmu

Vyšetrovanie inicioval v utorok grécky minister športu Giorgos Vassiliadis. Ten na incident upozornil usporiadateľov už počas nedeľňajšieho zápasu.

USA nastúpi vo februári proti Kostarike už s novým trénerom

Zápas v San José bude druhým prípravným stretnutím pre nového trénera USA, ktorého meno zatiaľ verejnosti nie je známe.

Hamburg je v strate, znížil však celkový dlh

Obrat severonemeckého klubu, ktorý v minulej sezóne prvýkrát v histórii zostúpil z najvyššej súťaže, predstavoval za finančný rok, končiaci 30. júna 2018, 133,6 mil. eur.

Fortuna Liga: Obranca Sluka predĺžil zmluvu v Žiline do roku 2022

Odchovanec Akadémie MŠK Žilina si prešiel takmer všetkými vekovými kategóriami a aktuálne je už pevnou súčasťou prvého tímu trénera Jaroslava Kentoša.

LIGA NÁRODOV: Van Dijk utešoval po zápase plačúceho rozhodcu Hategana

Kamery bezprostredne po zápase zachytili, ako van Dijk objíma plačúceho rozhodcu.

LIGA MAJSTROV: AEK Atény predal Bayernu drahé lístky, hrozí mu trest

Disciplinárna komisia Európskej futbalovej únie (UEFA) sa bude celým prípadom zaoberať 13. decembra.

Bayern Mníchov zaznamenal v sezóne 2017/18 rekordný obrat

Čistý zisk predstavoval 22 miliónov eur.

Prezident UEFA Čeferin je presvedčený, že Superliga nevznikne

Slovinský funkcionár to vyhlásil po stretnutí s Andreom Agnellim - šéfom vplyvnej Asociácie európskych klubov.

Hertha Berlín bude mať nový futbalový štadión

Nový štadión Herthy BSC by mali začať stavať v blízkosti Olympijského štadióna, kde klub hráva domáce duely teraz.

Emre Can sa po operácii štítnej žľazy opäť pripojil k Juventusu Turín

Chirurgický zákrok absolvoval na klinike vo Frankfurte, v priebehu mesiaca by mal byť úplne fit.

LIGA NÁRODOV: Hapal sa tešil do ČR, po úspešnom debute zažil sklamanie

Slovenskí futbalisti obsadili v tabuľke 1. skupiny tretie miesto s troma bodmi. S Českom prehrali aj druhé vzájomné stretnutie v Lige národov.

Futbalisti SR pomohli Čechom nájsť tvár, Dočkal: Ideme správnym smerom

V pondelkovom šlágri 1. skupiny B-divízie Ligy národov zdolali českí futbalisti SR 1:0 a práve na úkor postfederálneho rivala si udržali druhé miesto v tabuľke, ktoré bolo v hre.

LIGA NÁRODOV: Holandsko po skvelom závere postúpilo, Koeman: Veril som

V Gelsenkirchene v záverečnej päťminútovke vyrovnali v dueli s Nemeckom z 0:2 na 2:2 a získali bod, ktorý im zabezpečil prvenstvo v 1. skupine A-divízie pred Francúzskom a Nemeckom.