Nedela 19. máj 2024Meniny má Gertrúda

Futbal

FIFA dala ultimátum Nigérii a Ghane

FIFA v utorok uviedla, že sídlo Nigérijskej futbalovej federácie sa musí vrátiť do rúk právoplatne zvoleného vedenia do budúceho pondelka, v opačnom prípade vylúči krajinu z medzinárodných súťaží.

Bakayoko na hosťovanie z Chelsea do AC Miláno

Dvadsaťtriročný defenzívny stredopoliar prišiel do londýnskeho klubu vlani v lete z AS Monaco tiež za 40 miliónov eur. V uplynulej sezóne odohral za Chelsea 43 duelov a strelil tri góly.

Slováci do 19 rokov zdolali v príprave rovesníkov z Kuvajtu

Slovensko "19" - Kuvajt "19" 2:0 (0:0),aktualizované

Odveta Slovana je vysoko riziková, polícia očakáva vyše tisíc Slovákov

Slovan vyhral v prvom zápase v domácom prostredí 2:1, pričom v Bratislave neprišlo k žiadnym incidentom. Viedenská polícia si však myslí, že v odvete sa situácia môže vyhrotiť.

NAŽIVO: Futbalová brankárka SR Mária Korenčiová v TABLET.TV

Sledujte priamy prenos.

Nemecká polícia zatkla 28 osôb po útoku na autobus s fanúšikmi Unionu

Bezpečnostné orgány navyše zabavili aj šesť automobilov, nebezpečný tovar, mobilné telefóny a pyrotechniku. Neznámi páchatelia zaútočili na autobus v noci na utorok.

Eto'o sa dohodol s Katar SC, chce odohrať ešte dve sezóny

Katarský tím by mal oficiálne predstaviť novú posilu v utorok. Tridsaťsedemročný kanonier sa nedávno vyjadril, že chce odohrať ešte dve sezóny.

Salahovi hrozí pokuta, šoféroval s telefónom v ruke

Video ukazuje, ako sedí za volantom auta, ktoré je obklopené fanúšikmi, a pomaly prechádza popri nich.

Godin predĺžil zmluvu s Atleticom Madrid do roku 2021

Tridsaťdvaročný Godin pôsobí v Atleticu už osem rokov, predtým hral za Villarreal. V lete odmietol ponuku Manchestru United.

Portugalčan Sá Pinto je nový tréner Legie Varšava

Štyridsaťpäťročný Sá Pinto podpísal s Legiou trojročný kontrakt a debut na lavičke ho čaká už vo štvrtok v odvete 3. predkola Európskej ligy UEFA proti F91 Dudelange.

Locatelli putuje z AC Miláno na hosťovanie do Sassuola

Súčasťou dohody je aj opcia na trvalý prestup stredopoliara, ktorý by na budúce leto stál Sassuolo 12 miliónov eur.

Tottenham sa presťahuje na nový štadión najskôr v októbri

Bezpečnosť štadióna ešte nie je podľa úradov na takej úrovni, aby ho mohli otvoriť.

Rakúska polícia zrušila špeciálny vlak fanúšikov Slovana do Viedne

Vedenie belasých napriek tomu vyzýva svojich fanúšikov, aby do Viedne prišli v čo najväčšom počte. ,aktualizované

Futbalista David Silva ukončil reprezentačnú kariéru

Majster sveta z roku 2010 odohral v najcennejšom drese 125 zápasov.

LIGA MAJSTROV: Trnavčania stoja pred životnou výzvou

Naposledy mal slovenský futbal zastúpenie v skupinovej fáze európskeho pohára v sezóne 2014/2015, keď Slovan Bratislava štartoval v Európskej lige.,aktualizované

Pri havárii autobusu zomrelo 12 fanúšikov ekvádorskej Barcelony

Barcelona SC patrí k najpopulárnejším futbalovým klubom v krajine s veľkou fanúšikovskou základňou.

Lovren bude chýbať Liverpoolu asi tri týždne, doliečuje si zranenie

Liverpool v nedeľu úspešne vstúpil do novej sezóny anglickej najvyššej súťaže.

Peruánec Guerrero posilnil ako voľný hráč brazílsky Internacional

Tridsaťštyriročný Guerrero bol kapitán národného tímu Peru na MS 2018 v Rusku.

Matúš Bero dal prvý gól za Vitesse: Ligový debut mi vyšiel, hodnotí

Dvadsaťdvaročný ofenzívny stredopoliar zaznamenal okrem gólu aj prihrávku na presný zásah.

Gameiro prestúpil z Atletica Madrid do Valencie za 16 miliónov

Tridsaťjedenročný Gameiro sa tak stal druhou výraznou ofenzívnou posilou Valencie po piatkovom príchode Michyho Batshuayia.

Bayern získal siedmykrát nemecký Superpohár, Kovač: Zaslúžene

Hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski, ďalšie góly pridali Kingsley Coman a Thiago Alcantara.

Barcelona vyhrala v súboji o španielsky Superpohár nad Sevillou

Prvýkrát v histórii sa zápas o španielsky Superpohár hral iba na jedno stretnutie, pre nahustený termínový kalendár sa tímy nedohodli na odohratí tradičného dvojzápasu doma-vonku.,aktualizované

Trnavu bude hnať v odvete vypredaný štadión, Látal očakáva ťažký duel

Slovensko-srbskú konfrontáciu bude ako hlavný rozhodca viesť Holanďan Serdar Gözübüyü.

Brazílsky futbalista Ronaldo je po hospitalizácii na Ibize v poriadku

Strelec 62 gólov v reprezentačnom drese "kanárikov" ukončil svoju profesionálnu kariéru v roku 2011

Trénerovi Emerymu nevyšla ligová premiéra: Súper si zaslúžil vyhrať

Domáci lodivod Unai Emery, ktorý vystriedal na lavičke Arsene Wengera, uznal súperove kvality.

Nemecký Superpohár po jasnom víťazstve putuje pre Bayern

Hetrikom sa blysol poľský kanonier Robert Lewandowski.

Kelemenov Bialystok zdolal Lubin

Klub Jagiellonia Bialystok za ktorý hrá slovenský brankár Marián Kelemen vyšiel víťazne zo 4. kola poľskej najvyššej súťaže. Plach a Putnocký na lavičke náhradníkov.

1. FC Slovácko zvíťazilo nad Sigmou Olomouc

Hostia sa pokúsili o zvrat, no Slovácko ešte navýšilo.,aktualizované

Žilina doma nestačila na Trenčín

Trenčín sa pod Dubňom veľmi po štvrtkovej pohárovej výhre nešetril a okrem Manceho a Čatakoviča, ktorí ostali na lavičke, poslal na trávnik rovnakú zostavu.

Ronaldo debutoval za Juventus, skóroval po ôsmich minútach

Tradičný predsezónny zápas v štvortisícovej obci Villar Perosa neďaleko Turína pútal veľkú pozornosť a približne 5000 vstupeniek bolo vypredaných s výrazným predstihom.

FC Liverpool v prvom kole Premier League deklasoval West Ham

V prvom polčase sa v drese favorita gólovo presadili Mohamed Salah a Sadio Mane, oba zásahy padli po vyšachovaní obrany súpera do odkrytej bránky.,aktualizované

Bero skóroval za Arnhem, Feyenoord prehral s De Graafschap

Feyenoord dohrával zápas v dvojnásobnom oslabení, keď v 68. minúte bol po druhej žltej karte vylúčený Botteghin a v 80. minúte tiež po druhej žltej karte musel ihrisko opustiť Boetius.,aktualizované

Orenburg porazil v 3. kole ruskej ligy Moskvu

V zápase padol len jeden gól, medzi Arsenalom Tula a Groznyjom to bolo jednoznačnejšie.

Kolčák si zlomil nos, Haladásu bude chýbať minimálne tri týždne

Kolčák zostal po jednom z hlavičkových súbojov ležať na zemi a v 76. minúte musel nútene striedať. Vyšetrenia v nemocnici potvrdili zlomeninu nosa.

Honda bude trénerom futbalovej reprezentácie Kambodže

Okrem trénerskej funkcie bude zastávať aj pozíciu generálneho manažéra.

Tréner Tedesco predĺžil kontrakt so Schalke do júna 2022

Tridsaťdvaročný taliansky kouč prišiel k mužstvu z Gelsenkirchenu v júni minulého roka.

Newcastle nestačil na Tottenham, Benitez: Boli sme blízko bodu

V drese domácich predviedol niekoľko veľmi dobrých zákrokov slovenský brankár Martin Dúbravka, no jeho výkon nestačil na body.

Sarri po ligovom debute na lavičke Chelsea: Úvod sezóny nebude ľahký

O prvé dva presné zásahy sa postarali sviatoční strelci, v 34. minúte sa presadil N'Golo Kante a v poslednej minúte úvodného dejstva premenil jedenástku Jorginho.

Rusnákov tím neprehral v MLS dvanásť domácich zápasov za sebou

V tabuľke Západnej konferencie sú hráči Realu Salt Lake na šiestej priečke, ktorá ako posledná zaručuje postup do play off.

Tréner Chelsea Sarri sa svojsky popasoval zo zákazom fajčenia

Silného fajčiara bolo vo víťaznom stretnutí občas vidieť s ohorkom v ústach bez toho, aby si ho zapálil.