Mexiko je po vypadnutí Kostariky a Panamy posledný zástupca Futbalovej konfederácie Severnej a Strednej Ameriky a Karibiku (CONCACAF) v Rusku. ,aktualizované

Rusi oslavovali postup v uliciach Moskvy, centrom Červené námestie

Domáci priaznivci spievali a tancovali s vlajkami nad hlavami.

Legendárny Šuker: Favoriti hrajú príliš veľa zápasov, preto vypadli

Množstvo ligových a medzinárodných duelov je podľa 50-ročného niekdajšieho kanoniera jedným z dôvodov predčasného vypadnutia niektorých favoritov majstrovstiev sveta 2018.

Futbalovú reprezentáciu Pobrežia Slonoviny povedie Ibrahim Kamara

Naposledy ju viedol Belgičan Marc Wilmots, no po neúspešnej kvalifikácii na MS 2018 ho z pozície odvolali.

Dánski futbalisti Krohn-Dehli a Kvist ukončili reprezentačné kariéry

Obaja hráči oznámili svoje rozhodnutie po osemfinálovom dueli na MS 2018 proti Chorvátsku (1:2 po rozstrele z 11 m).

Salah sa dohodol s FC Liverpool na novom 5-ročnom kontrakte

Dvadsaťšesťročný útočník bol členom reprezentačného výberu Egypta na MS 2018 v Rusku.

Ruská defenzívna taktika slávila úspech, Čerčesov: Jediná možnosť

Španielski futbalisti mali výraznú prevahu počas celého zápasu, no pred Akinfejevovou bránkou nedokázala vymyslieť takmer nič.

Španielsky stopér Pique ukončil reprezentačnú kariéru

Stopér FC Barcelona tak potvrdil svoje rozhodnutie, ktoré prezentoval už pred šampionátom.

Subašič vyrovnal Ricarda, Dalič: Bol hrdinom. A neuspokojíme sa

V meste pri Volge sa hrdinami stali dánsky brankár Kasper Schmeichel a jeho chorvátsky kolega Danijel Subašič, napokon sa zrodila postupová radosť Chorvátov.

Dnes sa na futbalových MS predstavia tieto tímy

Na koho sa dnes môžete tešiť?

Španieli vytvorili rekord MS: Proti Rusom si prihrali 1029-krát

Nebolo im to však nič platné, keďže po predĺžení s domácimi len remizovali 1:1 a po penaltovom rozstrele (3:4) z turnaja vypadli.

Aj druhé nedeľňajšie osemfinále rozhodli penalty. Vyhrali ho Chorváti

Skóre otvoril už v 1. minúte Dán Mathias Jörgensen, rýchlo gólovo odpovedal v 4. minúte Mario Mandžukič. V 117. minúte nepremenil penaltu Luka Modrič, v rozstrele zasa zaváhali Dáni až trikrát.,aktualizované

Iniesta definitívne ukončil reprezentačnú kariéru

V národnom drese strávil dvanásť rokov, debutoval v roku 2006. Okrem titulu majstra sveta v roku 2010 má na konte aj triumf na EURO 2008 a 2012.

Marcelo a Douglas Costa vynechajú osemfinále proti Mexiku

Do zápasu nezasiahne ani krídleník Douglas Costa, ktorého trápi stehno. Naopak, po dvoch absenciách bude k dispozícii Danilo, ktorý mal problémy s bedrom.

Španieli v rozstrele z 11 m na MS vyhrali len raz, trikrát prehrali

Prvýkrát v roku 1986 v Mexiku padli s Belgičanmi 4:5. Na mundiale v Ázii v roku 2002 kopali jedenástky okrem osemfinále aj vo štvrťfinále, tam im vystavili stopku domáci Kórejčania.

Rusi šokovali a postúpili do štvrťfinále

Už v 11. minúte si strelil vlastný gól obranca Sergej Ignaševič, v 41. minúte vyrovnal z penalty Arťom Dziuba. Góly už nepadli ani v predĺžení a v rozstrele zaváhali Španieli Koke a Iago Aspas.,aktualizované

Zápas medzi Chorvátskom a Dánskom bude aj o súboji Modriča s Eriksenom

Chorvátski futbalisti sa prebojovali do vyraďovačky prvýkrát od senzačného zisku bronzu na premiérových MS v samostatnosti v roku 1998. Teraz by chceli tento úspech minimálne zopakovať.

Utorkové duely budú rozhodovať Skomina a Geiger

Geiger už na šampionáte rozhodoval duely v skupinách Portugalsko - Maroko a Nemecko - Kórejská republika. Skomina viedol zápasy Kolumbia - Japonsko a Anglicko - Belgicko.

Španielsko chce v osemfinále MS ukázať svoju silu, Rusi veria v zázrak

Španieli vyhrali skupinu po remízach s Portugalskom a Marokom a tesnej výhre nad Iránom. V zápasoch inkasovali päť gólov, za čo sa na obranu tímu zniesla v krajine kritika.

O Ronalda sa zaujíma Juventus Turín

V súvislosti s Ronaldom sa hovorí aj o možnom prestupe do Paríža St. Germain či o návrate do Manchestru United.

Rodriguez nemá natrhnutý sval, jeho štart proti Anglicku je ale otázny

Rodriguez si zranil lýtkový sval vo štvrtkovom zápase H-skupiny proti Senegalu (1:0) a ihrisko musel nútene opustiť už po pol hodine hry.

URUGUAJ DO ŠTVRŤFINÁLE: Tabarez sa obáva o zdravotný stav Cavaniho

Ten v druhom polčase utrpel zranenie lýtka a nad jeho účasťou v piatkovom štvrťfinále proti Francúzsku visí otáznik.

Maročan Harit bol účastníkom nehody, pri ktorej zomrel chodec

Podľa stanoviska jeho nemeckého zamestnávateľa FC Schalke 04 nemohol ako vodič tragickej havárii v Marakéši zabrániť.

Mbappe ako Pele, Mascherano končí v argentínskej reprezentácii

Mbappe v stretnutiach základnej skupiny príliš neoslnil, proti Argentíne však na štadióne v Kazani naplno demonštroval svoj talent.

Uruguaj vyhral v osemfinále nad Portugalskom

O oba góly Urus sa zaslúžil Edinson Cavani po prihrávkach Luisa Suareza, za Portugalcov skóroval Pepe. ,aktualizované

FIFA dala pokuty Maročanom, Rusom, Srbom či Mexičanom

FIFA vydala varovanie pre brazílskych priaznivcov za bližšie nešpecifikované incidenty v stretnutí so Srbskom.

Mascherano ukončil kariéru v argentínskej reprezentácii

Stredopoliar klubu Che-pej China Fortune hral na štyroch svetových šampionátoch, pred štyrmi rokmi sa stal vicemajstrom sveta. ,aktualizované

Inter Miláno získal na hosťovanie Politana zo Sassuola

Podľa talianskych médií zaplatí klub, v ktorom pôsobí aj slovenský reprezentant Milan Škriniar, za ročné hosťovanie Politana päť miliónov eur.

Rodriguez vynechal tréning, jeho štart proti Anglicku je otázny

Rodriguez si zranil lýtkový sval vo štvrtkovom zápase H-skupiny proti Senegalu a ihrisko musel nútene opustiť už po pol hodine hry.

Vo Vrakuni našli mŕtveho Juraja Halenára

Halenár hral za Inter Bratislava, Artmediu Petržalka a Slovan Bratislava, v Maďarsku pôsobil v Nyíregyháze a v Česku si obliekal dres Olomouca.,aktualizované

Francúzi sa stali prvými štvrťfinalistami

Správu aktualizujeme.,aktualizované

Portugalci nechcú byť v súboji s Uruguajom krásni, ale úspešní

Európania sa budú spoliehať na rovnaký štýl, aký ich doviedol k titulu majstrov na EURO 2016.

Embolo sa stal otcom, už sa vrátil k švajčiarskemu tímu

Zo šampionátu si k pôrodu dieťaťa medzi skupinovou a vyraďovacou časťou odskočil aj Angličan Fabian Delph.

Výbor Nemeckého futbalového zväzu jednohlasne stojí za Löwom

Päťdesiatosemročný Löw má zmluvu do roku 2022. Hlavným trénerom sa stal v roku 2006, pred šampionátom v Rusku doviedol zverencov na každom veľkom turnaji minimálne do semifinále.

Francúzi chcú v osemfinále MS predovšetkým ustrážiť Messiho

Francúzi veria, že ak ho ustrážia, vybojujú si účasť medzi elitnou osmičkou. Do vyraďovačky postúpili ako víťazi C-skupiny, no herne neoslnili a po remíze s Dánskom si od fanúšikov vyslúžili piskot.

Kuipers povedie osemfinále Rusko - Španielsko, Pitana duel Dánov

Pondelňajšie osemfinále medzi Japonskom a Belgickom v Rostove zase povedie Senegalčan Malang Diedhiou.,aktualizované

FK Senica zase prehrala v Kroměříži s Baníkom Ostrava vysoko 0:6. ,aktualizované

POČASIE NEPRAJE MS: V Moskve hrozia búrky, môžu uzavrieť fanzónu

Organizátori sa obávajú prudkého dažďa, vetra a bleskov.