Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Futbal

Dunajskú Stredu posilnil Vakoun Issouf Bayo z Pobrežia Slonoviny

Talentovaný útočník sa ako osemnásťročný stal v sezóne 2014/15 najlepším strelcom aj hráčom najvyššej súťaže v rodnej krajine.

Štetina prekonal zdravotné patálie, pripravuje sa na derby

Slovenský futbalista v službách Sparty Praha prežíval v uplynulých týždňoch neľahké obdobie. Tri týždne laboroval s oslabeným organizmom, a hoci navštívil odborníkov, presnú diagnózu sa nedozvedel.

Griga sa vracia do Žiliny: Toto bude jeho funkcia

Rodák zo Žiliny sa vracia "domov", naposledy pôsobil pod Dubňom ako kouč vtedajšej druholigovej Žiliny, s ktorou postúpil do najvyššej súťaže.

LIGA MAJSTROV: Sevillu trápia gólové suchoty, Šachtar o splnenie sna

Sevilla ešte v Lige majstrov nikdy neprešla za brány osemfinále, teraz má štvrtý pokus. V La Lige sú zverenci trénera Vincenza Montellu, ktorý v decembri nahradil Eduarda Berizza, na piatom mieste.

Bývalý tréner reprezentácie SR Ján Kocian oslavuje 60. narodeniny

Koncom 80. a začiatkom 90. rokov 20. storočia patril k najlepším futbalistom v ČSFR.

O semifinále Slovnaft Cupu si zahrajú i 2 druholigisti a treťoligista

Štvrťfinále sa hrá na jeden zápas. V prípade nerozhodného výsledku po riadnej hracej dobe sa nepredlžuje, ale hneď nasledujú strely zo značky pokutového kopu.

Slovenská sedemnástka prehrala s Portugalskom gólom v nadstavenom čase

Ďalšími súpermi zverencov trénera Samuela Slováka v tzv. Elite Round budú Fínsko a Švajčiarsko. ,aktualizované

Thy nenastúpi proti PSV, chce pomôcť pacientovi s leukémiou

Dvadsaťšesťročný futbalista požiadal Venlo o týždňovú pauzu, aby mohol darovať krv, čím by lekárom umožnil generovať kmeňové bunky potrebné na transplantáciu pre pacienta s leukémiou.

Brazília nastúpi v príprave bez Neymara a s viacerými nováčikmi

Pozrite si nomináciu na prvé zápasy prípravy.

Vstupenky na otvárací duel a finále MS v Rusku sú už vypredané

Okrem domácich Rusov si najviac lístkov kúpili obyvatelia Kolumbie.

Carrick z Manchestru United oznámil, kedy ukončí kariéru

V budúcej sezóne sa Carrick podľa agentúry DPA stane súčasťou trénerského tímu na Old Trafford.

Televízia Sky suspendovala Carraghera za pľuvanec na fanúšičku

Incident sa stal po sobotňajšom zápase na štadióne Old Trafford, kde Carragher komentoval šláger Manchester United - Liverpool.

Futbalové legendy Jozef Čapkovič a Ján Kocian oslávili okrúhle jubileá

Na pôde futbalového zväzu si prevzali pamätné plakety a reprezentačné dresy ich menami, resp. s číselnou pripomienkou ich veku.

Páník vystrieda Kučeru na poste trénera futbalového Baníka Ostrava

S Páníkom by mal do Baníka ísť aj asistent Jan Somberg, s ktorým ešte nedávno spolupracovali v Zlíne.

Hollerbach skončil na poste trénera Hamburgu, nahradil ho Titz

Hamburg je momentálne na predposlednej 17. priečke bundesligovej tabuľky s mankom sedem bodov na miesto, zaručujúce záchranu v najvyššej súťaži.

Na viacerých futbalových štadiónoch pribudnú externé defibrilátory

Tie sa najčastejšie umiestňujú práve do priestorov, kde sa združuje veľké množstvo ľudí.

Kane z Tottenhamu si poranil členok, čakajú ho vyšetrenia

Dvadsaťštyriročný útočník opustil hraciu plochu v 34. minúte po zrážke s domácim brankárom Asmirom Begovičom, po ktorej sa držal za pravý členok.

Grécku futbalovú ligu prerušili pre výtržnosti počas zápasu PAOK - AEK

Situácia sa vyhrotila po tom, čo rozhodcovia v nadstavenom čase neuznali gól domácich na 1:0.

Island v obavách: Sigurdsson si pred blížiacimi sa MS poranil koleno

Prvé lekárske vyšetrenia preukázali, že zranenie si vyžiada minimálne trojmesačnú absenciu na trávnikoch.

Hapal po remízovej premiére v Sparte: Musíme zlepšiť veci v ofenzíve

Jeho tím v zápase 20. kola HET ligy iba remizoval 1:1 na ihrisku Karvinej a pripísal si už tretí nerozhodný výsledok v rade.

Hamšík po remíze Neapola s Interom: Všetko je otvorené

Milan Škriniar odohral v drese domácich celé stretnutie a v 48. minúte mal najväčšiu šancu Interu, no hlavičkou mieril iba do žrde bránky hostí, za ktorých hral Marek Hamšík do 70. minúty.

Spartak Trnava v 11-bodovom trháku mieri za titulom, Jirka: Prvý krok

V rámci federálnej ligy sa v malom Ríme tešili z najcennejšej domácej trofeje ešte v roku 1973.

Celta Vigo s Lobotkom prehrala na pôde Atletica Madrid

Hostia doplatili na nepremieňanie šancí.

Na plote tréningového centra Hamburg SV sa objavilo 11 krížov

Už počas februárového zápasu momentálne predposledného tímu tabuľky s Bayerom Leverkusen vyvesili na štadióne neznámi výtržníci transparent s nápisom: Skôr než čas vyprší, budeme vás hnať mestom!.

Chorál Bayernu vyvolal bitku žien na železničnej stanici

Na policajnej stanici namerali mladšej zo žien, ktorá čelí obvineniu z ublíženia na zdraví, 1,51 promile alkoholu v krvi a obeti ataku 1,75 promile.

PAOK potrestali za februárový zápas 23. kola gréckej ligy s Olympiakosom Pireus, ktorý zrušili po tom, čo krátko pred jeho začiatkom zasiahol trénera hostí do hlavy Oscara Garciu hodený predmet.

Bayern Mníchov deklasoval Hamburg

Hertha Berlín v základnej jedenástke so slovenským obrancom Petrom Pekaríkom remizovala s Freiburgom 0:0. ,aktualizované

FORTUNA LIGA: Trnava zvíťazila v Trenčíne

Pozrite si aktuálne výsledky.

Kapitán West Hamu Noble napadol fanúšika, ktorý vtrhol na ihrisko

V zápase vbehlo na ihrisko viacero fanúšikov, jeden dokonca vytrhol rohovú zástavku a mával ňou priamo na hracej ploche.

Dúbravka vychytal nulu proti Southamptonu

Dúbravka odchytal celé stretnutie.,aktualizované

Potrestané duo El Mahdioui - Sloboda vynechá šláger Trenčín vs. Trnava

Spartak v tejto sezóne zdolal Trenčanov dvakrát 2:1.

Reus predĺžil zmluvu s Borussiou Dortmundom do júna 2023

Dvadsaťosemročný Reus podpisom novej zmluvy poprel kuloárne informácie, podľa ktorých mal po skončení sezóny odísť do zahraničia.

Anglická futbalová asociácia potrestala Guardiolu za žltú stuhu

Guardiola pochádza z Katalánska a stuhu nosil od októbrového referenda za nezávislosť regiónu.

Trabzon nevyplatil Trenčín za Bera, FIFA mu zakázala letné prestupy

Trabzonspor pyká za to, že slovenskému klubu AS Trenčín nezaplatil sumu 250.000 eur za ofenzívneho stredopoliara Matúša Bera, ktorého získal v auguste 2016 za celkovú čiastku 2,5 milióna eur.

Tours FC zahalil smútok po smrti 18-ročného stredopoliara Rodrigueza

Cez víkend si kluby Ligue 1 i Ligue 2 uctia pred zápasmi minútou ticha pamiatku Rodrigueza, ktorého smrť prišla necelý týždeň po náhlom skone kapitána Fiorentiny Davideho Astoriho.

LIGA NÁRODOV: Nemci nastúpia proti Francúzom v Mníchove

Nemeckí futbalisti odohrajú pred MS v Rusku prípravné zápasy proti Španielsku, Brazílii, Rakúsku a Saudskej Arábii.

Komisár OSN ocenil správanie Boatenga pri rasizme z roku 2013

Boateng odmietol pokračovať v stretnutí a opustil hraciu plochu. Princ v piatok povedal, že sa osobne stretol s Boatangom, ktorý už dnes pôsobí v Eintrachte Frankfurt.

Hrošovský po prehre v Lisabone: Hrateľné to je, no bude to ťažké

Český zástupca v Európskej lige prehral na Estádio José Alvalade 0:2, keď inkasoval v rozmedzí štyroch minút rozdelených prestávkou.