Futbal

Slovenská dvadsaťjednotka si chce doma splniť šesťbodový sen

Hapalovi zverenci bojujú v 2. kvalifikačnej skupine.

Španieli žiadajú od UEFA prešetrenie prestupov PSG a Manchestru City

Prezident španielskej ligy Javier Tebas uviedol, že katarskí majitelia PSG a Manchestru City ťažia zo štátnej pomoci a narúšajú tým chod európskych súťaží a celého futbalového priemyslu.

Francúzsko nezdolalo Luxembursko prvýkrát od roku 1914

Napriek tomu sú na čele tabuľky o bod pred Švédskom, ktoré triumfovalo 4:0 v Bielorusku.

Švajčiarsko má v kvalifikačnej tabuľke plný počet bodov

Na Švajčiarsko ešte pred meraním síl s úradujúcimi majstrami Európy čaká Maďarsko.

Belgicko ako prvé postúpilo do Ruska, najlepší výkon však nepredviedlo

Belgicko sa prebojovalo na tretie vrcholné podujatie za sebou, na majstrovstvách sveta v Brazílii 2014 aj na majstrovstvách Európy 2016 vo Francúzsku skončilo vo štvrťfinále.

Slováci v šlágri vo Wembley nastúpia proti favoritovi Anglicku

Zápas začne pondelok 4. septembra o 20.45 h. S Anglickom sa rátajú body rovnako ako s Maltou, nepôjdeme si ani do Wembley niečo zľahčiť, povedal tréner Ján Kozák.

Z Maka srší odhodlanie dobyť Wembley: Ide o 1. miesto v skupine

Podľa Maka bude kľúčové vyrovnať sa hráčom Albiónu v dôraze a držaní lopty.

Southgate rešpektuje Slovensko, ale cieľ je jasný: Tri body

Kapitánom Anglicka bude Jordan Henderson, Dier je k dispozícii po suspendácii, kvôli ktorej nemohol hrať v Ta'Quali.

Kozák považuje Anglicko za veľkú výzvu, Škrtel sa teší na Wembley

O hre lídra F-skupiny má lodivod slovenského tímu dostatok informácií, videl aj jeho víťazné ťaženie na Malte.

Villa sa zranil na tréningu, proti Lichtenštajnsku je otázny

Villa sa v tento asociačný termín nečakane objavil v nominácii Španielov opäť po troch rokoch.

Taliani majú problémy v obrane, Ventura povolal Zappacostu

Proti Španielom dostal žltú kartu aj Leonardo Bonucci, nemôže tak nastúpiť v najbližšom kvalifikačnom zápase v utorok proti Izraelu.

V dohrávke sobotňajšieho zápasu Chorvátsko zdolalo Kosovo

Chorváti sú na čele tabuľky so 16 bodmi, o dva pred Ukrajinou.

Nemeckí fanúšikovia vystrájali na zápase v Prahe. Löw sa hnevá

Nemecký futbalový zväz (DFB) sa od nich dištancoval a uviedol, že to neboli fanúšikovia, ktorým pripravil zájazd zväz.

Weissov tím v kvalifikácii remizoval, asistent Kitka mal premiéru

Íri sa ujali vedenia už vo štvrtej minúte, ešte do konca polčasu vyrovnal Valeri Qazaišvili

US Open: Čepelová s Rybárikovou neuspeli v 2. kole štvorhry žien

Štvrtému nasadenému indicko-čínskemu páru Sania Mirzová, Šuaj Pcheng podľahli v troch setoch 7:6 (5), 3:6, 3:6.

Zápas Chorvátska s Kosovom nedohrali pre nepriazeň počasia

O náhradnom termíne dohrávky rozhodnú kompetentné orgány FIFA v dohľadnom čase.

Slovenská futbalová osemnástka nestačila na švédsky tím

Na podujatí sa ešte stretnú v pondelok s Nórmi.

Liverpool vraj pýtal za Coutinha 200 miliónov eur, Barcelona odmietla

Účastník Premier League celé prestupové obdobie odmietal akékoľvek ponuky za Coutinha.

Anglicko si na Malte vyslúžilo od fanúšikov piskot, hoci zvíťazilo

Southgate dodal, že proti Slovensku záleží jedine na výsledku.

Čechom sa výrazne vzdialila baráž, tréner Nemecka hovorí o šťastí

Česi potrebovali nutne bodovať, preto ich tréner zvolil defenzívnu taktiku. Aj s ňou však museli odolávať nemeckému tlaku, hostia mali až 70-percentné držanie lopty

Mexiko je piatym istým účastníkom MS 2018 v Rusku

Účasť si zabezpečilo domácim víťazstvom 1:0 nad Panamou, ktoré zariadil Hirving Lozano v 53. minúte.,aktualizované

KVALIFIKÁCIA: Škriniar sa v zápase so Slovinskom necítil ako líder

Nielen Škriniarov sebavedomý výkon budú Slováci potrebovať aj v pondelok vo Wembley. V 90-tisícovom chráme budú čeliť Anglicku, tímu, ktorý je so 17 bodmi na čele F-skupiny.

KVALIFIKÁCIA: A. Nemec o góle: Nejako som loptu dotlačil do siete

Útočník Dinama Bukurešť ho strelil v 81. minúte piatkového súboja do siete Slovincov. Stalo sa tak v predvečer jeho 32. narodenín.

Pre útočníka Dinama Bukurešť to bol jubilejný 10. presný zásah v najcennejšom drese pri jeho 29. štarte za národný tím.,aktualizované

Slovensko zvíťazilo so Slovinskom, jediný gól zápasu strelil Nemec

Slovinci sa v závere stretnutia nezmohli na vytvorenie ani platonického záveru a z Trnavy si odniesli prehru, ktorou si skomplikovali postupové vyhliadky. Na Slovákov strácajú už štyri body.

O výsledku zápasu Slovenska s Estónskom rozhodol vlastný gól

Zverenci Pavla Hapala dosiahli na rozdiel od predchádzajúcej kvalifikácie víťazný vstup,aktualizované

Proti Slovinsku nastúpime so stopérmi Gyömbérom a Škriniarom

Namiesto zraneného brankára Matúša Kozáčika, ktorý vypadol z kádra dva dni pred zápasom, sa medzi tri žrde postavil Martin Dúbravka.

UEFA preskúma prestupy Neymara a Mbappého do Saint-Germain

Organizácia potvrdila, že bude skúmať či PSG neporušil finančnú fair play zaisťujúcu rovnováhu medzi klubovými príjmami a výdavkami.

Tréner ženskej reprezentácie nominoval hráčky na kvalifikáciu MS

Na MS postúpi sedem víťazov kvalifikačných skupín, o poslednú miestenku zabojujú v play off štyria najlepší z druhých miest.

Obranca Čögley sa po dvoch rokoch vrátil do AS Trenčín

Po reprezentačnej pauze odohrajú zverenci trénera Martina Ševelu vo Fortuna lige domáci duel so Slovanom Bratislava.

Azerbajdžanský futbalový útočník Šejdajev skončil v Žiline

Kmeňový útočník tureckého Trabzonsporu odohral za "A"-tím žltozelených spolu 13 zápasov s bilanciou 5 gólov.

KVALIFIKÁCIA MS: Taliani v Madride bez zraneného obrancu Chielliniho

Tridsaťtriročný Chiellini si v piatok počas tréningu zranil lýtko a už aj spoluhráčov opustil, aby sa v jeho klube mohol podrobiť ďalšej liečbe.

Ronaldo režíroval triumf Portugalska: V národnom tíme mi to ide

Cristiano Ronaldo dosiahol už 78 gólov v národnom drese a len šesť ho delí od čela rebríčka najlepších európskych reprezentačných strelcov.

Rooneyho zadržali pre podozrenie z jazdy pod vplyvom alkoholu

Zastavila ho hliadka v Cheshire, na internete sa nakrátko objavila fotografia útočníka Evertonu s ďalším zákazníkom baru Bubble Room v sídle Alderley Edge.

Erik Čikoš sa vrátil do Slovana na hosťovanie

Dvadsaťdeväťročný krajný obranca pôsobil v Slovane už v rokoch 2011 až 2015.

Vlasko sa vrátil do Trnavy, podpíše zmluvu na dva roky

Dvadsaťsedemročný ofenzívny stredopoliar odchádzal zo "slovenského Ríma" v lete 2015 ako jeden z popredných hráčov najvyššej súťaže.

Títo Oranjes nemajú čo robiť na MS, odkazujú média Holanďanom

"Galskí kohúti" sa vďaka presvedčivému triumfu 4:0 dostali na čelo tabuľky kvalifikačnej A-skupiny, "Oranjes" sú až štvrtí a na lídrov strácajú šesť bodov.

Chelsea priviedla Drinkwatera aj Zappacostu, Liverpool pustil Sakha

Drinkwater podpísal kontrakt na päť rokov.

Paraguaj sa chce spolu s Argentínou a Uruguajom uchádzať o MS 2030

O spoločnej kandidatúre uvažuje aj Čile.

Valjent prestúpil do Chieva Verona, no sezónu dohrá v Ternane

Dvadsaťjedenročný obranca pôsobí v Taliansku už od roku 2013, keď prišiel z Dubnice.