Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Futbal

Guba sa postaral o prvý gól a bod poľskej Nieciecze

Dvadsaťšesťročný krídelník strelil v piatkovom zápase 3. kola proti KGHM Zaglebie Lubin vyrovnávajúci gól, ktorý bol zároveň prvý pre klub v novom ročníku.

FORTUNA LIGA: Spartak Trnava zvíťazil v 2. kole na ihrisku Podbrezovej

O oba góly trnavského tímu sa ešte v prvom polčase postaral Egho.,aktualizované

Trenčianski futbalisti proti DAC už aj s Holanďanom van Haarenom

Dvadsaťšesťročný holandský tvorca hry má na svojom konte takmer sto ligových štartov v najvyššej holandskej súťaži za Feyenoord, Venlo a Den Haag.

Český obranca Matějů mieri k nováčikovi Premier League z Brightonu

Obranca Viktorie Plzeň má v najbližších dňoch absolvovať v klube Premier League zdravotné testy.

AFC Nové Mesto nad Váhom definitívne 16. účastníkom 2. ligy

Druhá najvyššia slovenská súťaž bude mať 16 účastníkov napriek odstúpeniu FC VSS Košice.

EURÓPSKA LIGA : Škrtel po výhre v Grazi: Máme dobrú pozíciu do odvety

Jeho turecký klub Fenerbachce Istanbul zvíťazil v úvodnom súboji 3. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 na pôde Sturmu Graz 2:1.

EURÓPSKA LIGA: Mak o zápase gréckeho PAOK: Nehrali sme dobre

Dvadsaťšesťročný krídelník prišiel do PAOK v Solúne v júli 2014 a uzavrel kontrakt na tri roky

Buffon je zhrozený z ponuky za Neymara: Je to všetko falošné

Brankársku ikonu "squadry azzurry" dostala do rozpakov najnovšia špekulácia o predaji Neymara do Paríža St. Germain.

Asociácia skrátila Bartonovi trest za stávkovanie o päť mesiacov

Bartona v apríli suspendovali do 25. októbra 2018, po odvolaní mu trest vyprší už 1. júna.

EURÓPSKA LIGA: Hrnčár cíti šancu ako proti Bergenu

Domáci Everton bol v Goodison Parku lepším mužstvom, ale nechýbalo veľa, aby bol výsledok pre slovenského zástupcu MFK Ružomberok priaznivejší.

Ružomberok prehral na pôde FC Everton, rozhodol kapitán Baines

Futbalisti MFK Ružomberok prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí 3. predkola Európskej ligy UEFA 2017/2018 v Liverpoole s domácim FC Everton 0:1.,aktualizované

FORTUNA LIGA: 2. kolo v troch dňoch, Michalovce ako domáci v Nitre

V piatok kolo začne duelom domácej Podbrezovej s Trnavou, v nedeľu ho uzavrie stretnutie Ružomberka a Senice.

EL: Fenerbahce so Škrtelom zvíťazilo na ihrisku Sturmu Graz 2:1

Remízou 1:1 sa skončil duel medzi domácim Olimpikom Doneck a PAOK Solún. Za hostí hral do 81. minúty slovenský reprezentačný krídelník Róbert Mak.,aktualizované

FIFA potrestala Katar za tričká na podporu emira

Hráči národného tímu si obliekli tričká na podporu katarského emira v júnovom domácom stretnutí kvalifikácie MS s Kórejskou republikou.

V Rakúsku zrušili futbalový zápas pre príliš veľa divákov

Na duel medzi futbalistami Udinese Calcio a Hannoveru 96 sa chystalo približne 4000 fanúšikov vrátane 280 potenciálnych chuligánov. Domovský stánok amatérskeho klubu FC Alpe Adria pojme 2430 ľudí.

Rigo bude na jeseň hosťovať zo Slovana v Senici

Rigo už absolvoval svoj debut za Senicu, v úvodnom kole nového ročníka najvyššej slovenskej súťaže odohral celý zápas proti AS Trenčín.

Druhá liga má 16 tímov, Nové Mesto nad Váhom nahradí VSS Košice

Zástupcovia všetkých druholigových klubov sa vo štvrtok stretli pred štartom súťaže vo Vyhniach a témou rokovaní bola aj účasť jej minulosezónneho víťaza.

Inter Miláno zdolalo na Medzinárodnom pohári majstrov Bayern Mníchov

Slovenský reprezentant Milan Škriniar odohral za talianske mužstvo takmer celý zápas predsezónneho prípravného turnaja.

Futbalový fanúšik v Indonézii zomrel po pozápasovej bitke

Fanúšika transportovali do nemocnice s vážnymi zraneniami hlavy a hrudníka, ktorým podľahol vo štvrtok vo veku 22 rokov.

Brankár Le Giang putuje na polročné hosťovanie do Karvinej

Slovenský brankár prichádza do českej HET ligy z Vlašimi.

Tridsiatnik Hamšík túži po titule s Neapolom: Možno práve tento rok

Podľa vlastných slov sa slovenský futbalista na tento vek necíti a v pláne má toho ešte veľa.

Ozajstné KOCÚRKOVO: Košice nenastúpia ani do 2. ligy, klub zanikol

Realizačnému tímu skončili zmluvy k 30. júnu, tréner Jozef Majoroš prijal ponuku asistentského postu vo fortunaligových Michalovciach.,aktualizované

Mendy pre svalové zranenie pravdepodobne vynechá začiatok sezóny

Dvadsaťtriročný krajný obranca sa zrejme nestihne zotaviť zo zranenia stehenného svalu do 12. augusta, keď "Citizens" nastúpia v otváracom zápase Premier League proti nováčikovi z Brightonu.

Villar Llona odstúpil z postu viceprezidenta UEFA

Prezident UEFA Aleksander Čeferin akceptoval odstúpenie španielskeho funkcionára a poďakoval sa mu za mnohé roky práce pre európsky futbal.,aktualizované

Český obranca Kadeřábek predĺžil zmluvu s Hoffenheimom do roku 2021

Kadeřábek odohral v najvyššej nemeckej súťaži 51 zápasov, v minulej sezóne pomohol mužstvu ku štvrtému miestu v tabuľke.

Matejov bude obliekať dres futbalového Zlína až do roku 2019

Matejov prišiel do Zlína v roku 2012 z druholigového Varnsdorfu.

Uruguaj a Argentína chcú stále spoločne organizovať futbalové MS 2030

Juhoamerickí susedia by radi hostili "mundial" pri jeho 100. výročí, keď sa MS prvýkrát hrali v roku 1930 v Uruguaji.

GOLD CUP: Finále vyhrali domáci Američania, Jamajku zdolali 2:1

O výhre USA v Santa Clare rozhodol gól Jordana Morrisa z 88. minúty. ,aktualizované

Medzinárodný pohár majstrov: Manchester City vyprášil Real Madrid

Úradujúci víťaz Ligy majstrov tak stále čaká na prvú výhru na prípravnom turnaji.

EURÓPSKA LIGA: Hrnčár pred duelom s Evertonom: Fandím FC Liverpool

Hrnčár si je vedomý sily súpera. Verí, že Ružomberčanom sa podarí uhrať dobrý výsledok a poškuľuje aj po prekvapení.

Kapitán talianskeho SSC Neapol Marek Hamšík oslavuje 30 rokov

Ofenzívny stredopoliar slovenskej reprezentácie a talianskeho klubu SSC Neapol púta pozornosť nielen futbalovým umením, ale aj tetovaniami a extravagantným účesom.

LIGA MAJSTROV: Astana triumfovala v 3. predkole nad Legiou Varšava

Základ víťazstva položila Astana už v prvom polčase, v priebehu deviatich minút sa strelecky presadil Junior Kabananga a Ivan Majevskij.,aktualizované

Monaco sa vraj s Realom nedohodlo na prestupe Mbappého

Viaceré španielske aj francúzske médiá v stredu informovali, že dohoda je na svete a osemnásťročný supertalent mieri do Madridu.

Žilina prehrala v príprave s Trabzonsporom 3:4, skóroval Kucka

Jeden z gólov hostí strelil slovenský reprezentant Juraj Kucka.

Dočasný prezident španielskeho futbalu bráni svojho predchodcu Villara

Doterajší pokladník inštitúcie tvrdí, že by položil život za to, že jeho priateľ je nevinný.

Terim predčasne skončil na lavičke tureckej futbalovej reprezentácie

Tento krok prišiel dva týždne po tom, ako 63-ročný kormidelník údajne napadol majiteľa reštaurácie.

SPEČATENÉ: Jakubech prestúpil do OSC Lille, podpísal päťročný kontrakt

So svojimi spoluhráčmi, klubom, fanúšikmi i mestom sa rozlúčil vychytanou nulou a víťazstvom proti Michalovciam.,aktualizované

Larrea sa stal novým dočasným prezidentom španielskeho futbalu

Doterajší pokladník inštitúcie nahradil vo funkcii Angela Mariu Villara Llonu, ktorému Najvyšší športový súd zastavil činnosť na obdobie jedného roka.

Chorvát Šimunovič môže reprezentovať Bosnu a Hercegovinu

FIFA vyhovela žiadosti 22-ročného obrancu škótskeho Celticu Glasgow, hoci v mládežníckych kategóriách reprezentoval Chorvátsko.

Klinsmann považuje Herthu za ideálny klub pre jeho syna Jonathana

Dvadsaťročný Klinsmann junior sa ako brankár nevydal v šľapajach svojho otca, ktorý bol vychýreným kanonierom.