Nedela 28. apríl 2024Meniny má Jarmila

Futbal

NIKÉ LIGA: DAC Dunajská Streda zvíťazil nad Slovanom Bratislava 5:3

Domáci rozhodli o svojom triumfe v úvodnej polhodine duelu, v ktorej si vypracovali trojgólový náskok.

Sparta vyhrala základnú časť českej ligy o štyri body pred Slaviou

Sparta má okrem náskoku po základnej časti aj výhodu domáceho prostredia v dôležitom zápase so Slaviou.

Arsenal vyhral severolondýnske derby nad Tottenhamom 3:2

"Gunners" majú štvorbodový náskok pred Manchestrom City, úradujúci majstri však odohrali o dve stretnutia menej a v nedeľu popoludní ich čakal duel v Nottinghame.,aktualizované

Inter Miláno zvíťazil v 34. kole Serie A nad FC Turín 2:0

Hostia hrali od 49. minúty bez vylúčeného Adriena Tamezeho a už istý majster tejto sezóny to využil vďaka dvom gólom Hakana Calhanogluho.

Xabi Alonso dostal štvrtú žltú kartu, jeden zápas si odsedí na tribúne

Kormidelník Bayeru a aj tréner hostí Sebastian Hoeness dostali žltú kartu po ostrej diskusii pri postrannej čiare počas zápasu, ktorý sa skončil remízou.

Villas-Boas je nový prezident FC Porto, ukončil vládnutie Costu

Villas-Boas čelí novej výzve po trénerskej kariére.

Parížania odložili oslavy titulu, Luis Enrique: Budeme šampióni

Tréner Luis Enrique urobil oproti stredajšiemu triumfu v Loriente (4:1) desať zmien v zostave, v základe zostal iba Ousmane Dembele.

Zlaté Moravce povedie v nasledujúcej sezóne Roman Hudec

Hudec trénoval v akadémiách Nitry, Trnavy a Dunajskej Stredy. V seniorskom futbale pôsobí tri roky.

Liverpool opäť zaváhal, s West Hamom remizoval 2:2

Liverpool zvíťazil v uplynulých piatich ligových dueloch len raz, na konte má remízu s Manchestrom United (2:2) a prehry s Crystal Palace (0:1) i Evertonom (0:2).,aktualizované

Zlaté Moravce dosiahli v Košiciach prvé víťazstvo v sezóne

Košickí futbalisti chceli dokončený štadión pokrstiť víťazstvom a hoci mali v prvom polčase viacero streleckých pokusov, spokojnejší boli po ňom hostia.,aktualizované

N. Williams sa stal terčom rasistických útokov od fanúšikov Atletica

Na urážky reagoval poklepaním si na predlaktie v narážke na farbu svojej pleti.

Zaire-Emery podpísal s PSG nový dlhodobý kontrakt

lani v novembri debutoval vo francúzskej reprezentácii, na konte má zatiaľ dva štarty a jeden gól v národnom tíme.

Messi dvakrát prekonal Ravasa, zariadil triumf Miami nad Revolution

Duel sledovalo 65.612 divákov, čo je rekordná návšteva na domácom zápase Revolution.

Juventus Turín remizoval s AC Miláno 0:0, v tabuľke je tretí

Monza nevyhrala už piaty zápas v sérii a v priebežnom poradí jej patrí 11. priečka.,aktualizované

MFK Ružomberok vyhrali nad FK Železiarne Podbrezová 3:2 v 7. kole

Po zmene strán hostia zvýšili aktivitu. V 58. minúte trafil prasne Galčík - 2:2.

Leverkusen natiahol šnúru bez prehry na 46 zápasov

Priamy súboj o štvrté miesto tabuľky zaručujúce účasť v Lige majstrov dopadol lepšie pre hráčov Lipska.,aktualizované

AS Trenčín vyhral v Skalici vysoko 4:0

Trenčania pokračovali v tempe aj po zmene strán, na rozdiel štyroch gólov upravil v 54. minúte Gongov krajan Chinonso Emeka, ktorý upratal odrazenú loptu do prázdnej bránky.

Výstavba Košickej futbalovej arény stála asi 24 miliónov eur

Výstavbu KFA by sa podľa magistrátu nepodarilo zrealizovať bez podpory Slovenského futbalového zväzu, Fondu na podporu športu a dotácie z rezortu školstva.

MŠK Žilina vyhrala nad FC Spartak Trnava 2:0 v 7. kole skupiny o titul

Žilina si dvojgólové vedenie ustrážila do konca zápasu. ,aktualizované

Bayern Mníchov zdolal Frankfurt 2:1, oba góly dal Kane

Hráči Wolfsburgu otočili duel vo Freiburgu, kde zvíťazili 2:1. Domáci, ktorí hrali v oslabení od 64. minúty, v 87. minúte nepremenili pokutový kop.

Liverpool sa dohodol so Slotom, na lavičke nahradí Kloppa

Klopp bol v Liverpoole deväť rokov a triumfoval s ním v Lige majstrov (2019) i domácej Premier League (2020).

Leicester má istý postup do Premier League, zaistila ho prehra Leedsu

Leicester sa vráti do najvyššej súťaže po roku, vlani z nej vypadol po ôsmich sezónach

Futbalisti Michaloviec zvíťazili nad Banskou Bystricou 2:0

Víťazný gól strelil V 77. minúte Matúš Marcin, ktorý premenil penaltu. ,aktualizované

Ekitike zostáva vo Frankfurte i po hosťovaní, podpísal päťročnú zmluvu

Dvadsaťjedenročný Ekitike odohral za tím 12 zápasov vo všetkých súťažiach. Svoj jediný gól strelil až minulý piatok proti Augsburgu (3:1).

Gnabry pomôže Bayernu proti Realu, Saneho štart je otázny

Krídelník Gnabry si zranil stehenný sval 9. apríla v prvom štvrťfinále LM proti Arsenalu (2:2).

Španielska futbalová federácia vymenovala Rochu za prezidenta

Rocha zastával túto funkciu dočasne a zostal jediným kandidátom.

Výkonný riaditeľ ULK Mertinyák bude vo výkonnom výbore Európskych líg

Asociácia Európske ligy združuje profesionálne futbalové súťaže na starom kontinente.

Futbalistka Marta sa po olympiáde rozlúči s reprezentačnou kariérou

Toto je môj posledný rok, to môžem potvrdiť. Príde chvíľa, keď musíme pochopiť, že nadišiel čas, uviedla Marta, šesťnásobná najlepšia hráčka sveta.

Švédske kluby vypočuli želanie fanúšikov a odmietli zavedenie VAR

Stojím za rešpektovaním demokratických pravidiel hry, uviedol pre švédske médiá Fredrik Reinfeldt, šéf Švédskeho futbalového zväzu (SvFF).

Citizens v Brightone nezaváhali, Guardiola: Nikto nie je v bezpečí

City rozhodli o triumfe na ihrisku Brightonu tromi gólmi už v prvom polčase. Dva z nich si pripísal Phil Foden, skóre otvoril hlavou Kevin De Bruyne.

Neobyčajný futbalový návrat: Romário vo veku 58 rokov opäť trénuje

V tréningu potvrdil svoje strelecké majstrovstvo a napriek svojmu veku strelil v modelovanom dueli na skrátenom ihrisku dva góly.

Enzo Fernandez je po operácii, Chelsea vo zvyšku sezóny nepomôže

Dvadsaťtriročný Fernandez si spôsobil zranenie v zápase s Arsenalom (0:5).

Slot potvrdil, že ho lanári Liverpool: Verím, že sa kluby dohodnú

Štyridsaťpäťročný kormidelník vedie Feyenoord od roku 2021, v uplynulej sezóne ho priviedol k holandskému titulu.

Uruguajský brankár Muslera ukončil reprezentačnú kariéru

Tridsaťsedemročný Muslera odchytal v reprezentácii 133 zápasov, v roku 2011 pomohol Uruguaju k triumfu na Copa America.

Futbalisti AS Rím zvíťazili v stretnutí na pôde AS Rím

Na lavičke Udinese debutoval tréner Fabio Cannavaro, bývalý taliansky reprezentačný obranca a kapitán majstrov sveta z roku 2006 nahradil na poste Gabriele Cioffiho.

Španielska vláda bude dohliadať na futbalovú federáciu

Obvinenia z korupčných praktík funkcionárov RFEF sa dotkli aj dočasného prezidenta federácie Pedra Rochu, ktorý čelí obvineniu z prania špinavých peňazí.,aktualizované

Nemecký krídelník Herrmann po sezóne ukončí kariéru

Po skončení kariéry by mal naďalej pôsobiť v klubových štruktúrach.

Xaviho presvedčila zostať dôvera fanúšikov a prezidenta: Zlepšujeme sa

Bývalý úspešný španielsky stredopoliar po januárovej prehre s Villarrealom (3:5) oznámil, že po sezóne končí.