Handzuš odohral jubilejný 1000. zápas, Chicago zdolalo St. Louis 4:0

Slovenský center Michal Handzuš (26) z Chicaga Blackhawks Foto: TASR/AP

Handzuš ani jeho krajan Marián Hossa sa do kanadského bodovania nezapísali.

New York 20. marca (TASR) - Slovenský hokejista Michal Handzuš odohral v noci na štvrtok svoj jubilejný 1000. zápas v základnej časti NHL, v ktorom jeho tím Chicago Blackhawks zvíťazil nad St. Louis Blues 4:0. Triumf "jastrabov" bol súčasne 700. víťazstvom hlavného trénera Joela Quennevilla.

Handzuš sa tak stal šiestym slovenským hokejistom v histórii zámorskej profisúťaže, ktorý dosiahol minimálne métu 1000 stretnutí. Najviac ich má zatiaľ na konte legendárny Stan Mikita, ktorý v rokoch 1958 - 1980 odohral celkovo 1394 duelov. Handzuša ocenili v hale United Center pred súbojom s aktuálnym lídrom NHL. Potom sa už fanúšikovia obhajcu trofeje tešili z hladkého víťazstva vďaka gólom Duncana Keitha, Andrew Shawa, Marcusa Krugera a Bena Smitha. Slováci Handzuš a Marián Hossa vyšli tentoraz naprázdno. Jedinou škvrnou pre domácich bolo zranenie Patricka Kanea, ktorému hosťujúci Brenden Morrow v páde priľahol nohu a poslal tak amerického reprezentanta predčasne do kabíny. Okrem Quennevilla prekonali hranicu 700. víťazstiev v NHL už len dvaja tréneri Scotty Bowman (1244 výhier) a Al Arbour (782 výhier). Quenneville, ktorý bol okrem Blackhwaks aj trénerom St. Louis Blues a Colorada Avalanche, má na konte 700 víťazstiev, 404 prehier a 77 remíz.

Hokejisti Toronta síce najskôr v súboji s Tampa Bay Lightning otočili nepriaznivý úvod na 2:1, keď sa presadili Phil Kessel a Nikolaj Kuliomin, potom však ovládol dianie na ľade Steven Stamkos. Kanadský útočník, hrajúci svoj siedmy zápas po návrate po štvormesačnej rekonvalescencii so zlomenou pravou nohou, dosiahol tri góly v rozpätí ôsmich minút. Čistým hetrikom tak poslal Lightning do vedenia 4:2. V záverečnej dvadsaťminútovke potom skóre už len kozmeticky upravil znížením domáci Jake Gardiner a úpravou na konečných 5:3 Tyler Johnson, ktorý v 53. minúte využil presilovú hru.

Sumáre - NHL:

TORONTO - TAMPA BAY 3:5 (2:3, 0:1, 1:1)

Góly: 4. Kessel (Gunnarsson, Bozak), 11. Kuliomin (Gleason, Rielly), 49. Gardiner (Franson, Bozak) - 1. Gudas (Filppula), 14. Stamkos (Filppula), 16. Stamkos (Johnson, Salo), 26. Stamkos (Malone, Brewer), 53. Johnson (Malone, Purcell). Brankári: Reimer - Bishop, strely na bránku: 39:30.

CHICAGO - ST.LOUIS 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Góly: 20. Keith (Kane, Sharp), 36. Shaw (Leddy, Sharp), 46. Krüger (Regin, Hjalmarsson), 48. Smith (Versteeg, Leddy). Brankári: Crawford - Miller (48. Elliott), strely na bránku: 30:23.

WINNIPEG - COLORADO 5:4 pp (2:2, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 4. Ladd (Little, Trouba), 13. Tangradi (Wheeler, Jokinen), 33. Kane (Setoguchi, Postma), 45. Ladd (Wheeler, Enström), 62. Wheeler (Postma, Enström) - 1. O'Reilly (Duchene, McGinn), 18. Landeskog (Benoit, MacKinnon), 40. Holden (Barrie, Talbot), 51. McLeod (Talbot, Guenin). Brankári: Montoya - Berra, strely na bránku: 27:27.

VANCOUVER - NASHVILLE 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Góly: 47. Jensen (H. Sedin, Hamhuis), 48. Edler (Bieksa, H. Sedin). Brankári: Lack - Hutton, strely na bránku: 22:30.

Michal Handzuš (Chicago) 15:36 0 0 0 0 1 2

Marián Hossa (Chicago) 15:50 0 0 0 0 1 0

/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/