Sobota 20. apríl 2024Meniny má Marcel

Liptovský Mikuláš si ľahko poradil s dvadsiatkou

Ilustračné foto. Foto: TASR/Milan Kapusta

Liptáci boli v úvodnej desaťminútovke nedisciplinovaní. Až trikrát sedeli na trestnej lavici, čo ich pribrzdilo v ofenzívnom rozlete.

Piešťany 12. septembra (TASR) - Hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v stredajšom vloženom zápase Tipsport Ligy nad HK Orange 20 5:1. V rámci 1. kola základnej časti súťaže nastúpia v piatok na ľade obhajcu titulu Banskej Bystrice.

HK Orange 20 - MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 41. Golian (Svitana, Köver) - 15. Sukeľ (Piatka, Suchý), 21. Nádašdi (Ró. Huna, Ri. Huna), 29. Vybiral, 44. Kurali (Ri. Huna, Ró. Huna), 60. Vybiral (Bača, Žiak). Rozhodovali: Müllner, Baluška - Šefčík, Orolin, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše Števuliak (Lipt. Mikuláš) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 180 divákov.

HK Orange 20: Kostelný - Štefanka, Švec, Maňák, Golian, Brincko, Boldižár, Romaňák, Nahálka - Havrila, Kollár, Fafrák - Džugan, Giertl, Urbánek - Svitana, Köver, Mriglot - Lunter, Čenka, Zahradník

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Kislicyn - Nádašdi, Mezovský, Kurali, Suchý, Nemec, Horváth, Bača, Korím - Kriška, Ri. Huna, Ró. Huna - Heikkilä, Piatka, Sukeľ - Lichanec, Lištiak, Števuliak - Žiak, Uhrík, Vybiral

Liptáci boli v úvodnej desaťminútovke nedisciplinovaní. Až trikrát sedeli na trestnej lavici, čo ich pribrzdilo v ofenzívnom rozlete. Napokon však v 15. minúte otvorili skóre, keď Sukeľ potrestal vylúčenie Goliana - 0:1. Hostia využili aj ich druhú presilovú hru, keď sa na začiatku prostrednej časti presadil Nádašdi. V 29. minúte zakončil rýchly brejk Vybiral a favorit sa dostal na koňa.

Pridať mohol aj ďalšie góly, ale boli to domáci, ktorým sa v 41. minúte podarilo so šťastím znížiť. Golian nahodil puk od mantinelu a ten skončil za prekvapeným brankárom Kislicynom, ktorý situáciu podcenil. Liptákom onedlho prinavrátil trojgólové vedenie Kurali po výbornej práci bratov Hunovcov. Po Detve, Žiline a Nových Zámkoch nestačila "dvadsiatka" ani na Liptákov, s ktorými prehrala 1:5.