Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Jozef Kováčik si za faul na Skleničku nezahrá dva zápasy

Na archívnej snímke slovenský hokejista Jozef Kováčik Foto: TASR/Martin Baumann

Kováčik fauloval protihráča v 38. minúte zápasu, ktorý nakoniec Kometa vyhrala 1:0.

Praha 28. decembra (TASR) - Slovenský hokejový obranca v službách Komety Brno Jozef Kováčik dostal od disciplinárnej komisie českej extraligy dvojzápasový dištanc za faul na Zbyňka Skleničku v sobotňajšom súboji s Litvínovom.

Kováčik fauloval protihráča v 38. minúte zápasu, ktorý nakoniec Kometa vyhrala 1:0. Rozhodcovia ho za vrazenie na mantinel vylúčili na dve minúty a dostal aj osobný 10-minútový trest. Na jeho zákrok si následne posvietila aj ligová disciplinárka, ktorá udelila Kováčikovi dodatočný dvojzápasový dištanc. Tridsaťpäťročný bek tak vynechá pondelkový duel 31. kola proti Olomoucu a stredajšie stretnutie v Hradci Králové. Informáciu priniesla webstránka Komety.