Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

KHL: Marcinko a Bakoš bodovali pri historickej výhre ČH Kchun-lun

Na snímke Tomáš Marcinko Foto: TASR/Martin Baumann

Najbližšie sa Červená hviezda predstaví v pondelok na domácom ľade v Pekingu proti Vladivostoku.

Moskva 1. septembra (TASR) - Hokejisti čínskeho účastníka medzinárodnej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Červenej hviezdy Kchun-lun zvíťazili v ich historicky prvom zápase v súťaži na ľade Amuru Chabarovsk 2:1. Podiel na tom majú aj slovenskí legionári v drese čínskeho nováčika Tomáš Marcinko a Martin Bakoš, ktorí asistovali pri úvodnom góle súboja Seana Collinsa z Kanady v 14. minúte prvej tretiny.

Štvrtkový zápas mal dramatický záver, v 58. minúte vyrovnal fínsky legionár domácich Kristian Kuusela, ale v poslednej minúte strhol víťazstvo na stranu hostí jeho krajan Tuukka Mäntylä.

Neftechimik Nižnekamsk zaznamenal druhý triumf v sezóne, keď vyhral na ľade Severstaľu Čerepovec 2:0. Po dvoch bezgólových tretinách sa v priebehu troch minút presadili legionári Richard Gynge a Dan Sexton.