Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

LM: Sparta vyradila favorizovaný Kärpät Oulu, Plzeň vypadla s Luganom

Ilustračná snímka Foto: TASR

Škode nestačila v utorok na lepší výsledok ani asistencia slovenského obrancu Petra Čerešňáka, ktorý deväť sekúnd pred treťou sirénou prihral na vyrovnávajúci gól Tomášovi Svobodovi.

Bratislava, 11. októbra (TASR) - Hokejisti Škody Plzeň remizovali v odvetnom dueli šestnásťfinále Ligy majstrov s HC Lugano 3:3 a s prestížnou súťažou sa rozlúčili. V úvodnom stretnutí na švajčiarskom ľade prehrali 1:4, po utorňajšom výsledku tak v celkovom súčte zaostali za svojím súperom o tri góly. Lugano čaká v osemfinále lepší z dvojice ZSC Lions - Wolfsburg. Škode nestačila v utorok na lepší výsledok ani asistencia slovenského obrancu Petra Čerešňáka, ktorý deväť sekúnd pred treťou sirénou prihral na vyrovnávajúci gól Tomášovi Svobodovi.

O prekvapenie sa postarali hokejisti Sparty Praha, ktorí v úvodnom kole play off vyradili Kärpät Oulu. Fínsky favorit na celkové prvenstvo strelil "rudým" v dvojzápase len jeden gól, keď minulý týždeň remizoval v Prahe 1:1 a v utorok podľahol českému extraligistovi 0:1 po predĺžení. Postupový gól strelil v 65. minúte Miroslav Forman. Z účasti v osemfinále sa v drese Sparty radovala šestice Slovákov - obrancovia Juraj Mikuš, Martin Gernát, Michal Čajkovský a útočné trio Štefan Ružička, Lukáš Cingel, Andrej Kudrna. V ďalšej fáze čaká Spartu švédsky HV 71.

V osemfinále sa predstaví aj KalPa Kuopio - pri prehre 1:2 na ľade Djugardenu ju posunulo ďalej domáce víťazstvo 2:0 spred týždňa. Slovenský brankár Denis Godla v službách Kuopia si duel pozrel len zo striedačky.