Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Toronto zdolalo Edmonton 3:0, Islanders bez Haláka uspeli s Coloradom

Na snímke Garrett Sparks, Martin Marinčin a Byron Froese z Toronta a hráč Edmontonu Matt Hendricks. Foto: TASR/AP

Hráči New Yorku Rangers prerušili trojzápasovú sériu prehier vďaka víťazstvu 4:3 nad Carolinou.

New York 1. decembra (TASR) - Hokejisti Toronta v zostave so slovenským obrancom Martinom Marinčinom vyhrali v kanadskom súboji v rámci zámorskej NHL nad Edmontonom 3:0. Výrazný podiel na triumfe domácich mal Garret Sparks, ktorý sa stal prvým brankárom v histórii Maple Leafs s čistým kontom pri debute v profilige. Predviedol sa 24 úspešnými zákrokmi. V drese hostí si obranca Andrej Sekera pripísal dve strely a dva mínusové body.

"Všetko išlo podľa plánu," zažartoval Sparks v reakcii na otázku médií, či čisté konto pred duelom očakával. "Keď som v prvej tretine nedostal gól, chcel som mať rovnakú aj druhú. Mal som tam pri niekoľkých strelách aj šťastie. V tretej som už na to naozaj myslel, ale chlapci predo mnou držali všetko na dištanc a musím sa im za to poďakovať," citovala hrdinu okamihu oficiálna stránka profiligy. "Život je o príležitostiach, resp. o tom ako ich využijete. Teraz môže načerpať isté sebavedomie, pretože podal solídny výkon. Mal tam niekoľko naozaj dobrých zákrokov a vyhrali sme," pochválil Sparksa, ktorého vyhlásili za prvú hviezdu duelu, tréner domácich Mike Babcock.

New York Islanders si doma poradili s Coloradom 5:3, v bránke "ostrovanov" dostal druhýkrát za sebou prednosť pred Jaroslavom Halákom nemecký gólman Thomas Greiss. Islander bodovali už vo štvrtom súboji za sebou. Duel rozhodli troma gólmi v tretej tretine, pričom ten posledný dal Ryan Strome do prázdnej bránky. Útočník domácich Josh Bailey, ktorého si klub vybral v 1. kole vstupného draftu v roku 2009 z celkovej deviatej pozície nastúpil na svoj jubilejný 500. zápas v NHL.

Hráči New Yorku Rangers prerušili trojzápasovú sériu prehier vďaka víťazstvu 4:3 nad Carolinou. Hostia boli strelecky výrazne aktívnejší (36:22), "jazdcov" ale 33 zásahmi podržal brankár Henrik Lundqvist. Vypredaná Madison Square Garden sa radovala, keď v prvej tretine využili presilovky Mats Zuccarello a Oscar Lindberg. Hostia síce znížili, ale Rangers na to zareagovali ďalšími dvoma gólmi. "Je to dosť frustrujúce, pretože potrebujeme body. Potrebujeme víťaziť, ale body nám takto unikajú. Ešte je tu toho veľa, čo musíme zlepšiť. Musíme sa najmä zomknúť," povedal kapitán Hurricanes Eric Staal.

NHL - sumáre:

NEW YORK ISLANDERS – COLORADO AVALANCHE 5:3 (1:1, 1:1, 3:1)
20. Okposo (Nielsen), 27. Grabovskij (Strome, Kuljomin), 42. Clutterbuck (Hickey, Židlický), 49. Cizikas, 60. Strome – 11. Comeau (Söderberg), 28. Iginla, 57. Holden (Söderberg). Brankári: Greiss - Varlamov, strely na bránku: 28:28, 11.585 divákov

NEW YORK RANGERS - CAROLINA HURRICANES 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)
2. Zuccarello (Brassard), 19. Lindberg (Boyle, Yandle), 23. Kreider (Fast), 36. Brassard (Hayes) – 22. J. Staal (Nestrašil, Nordström), 38. Rask (Lindholm, Slavin), 49. Terry (Skinner, Hainsey). Brankári: Lundqvist - Ward, strely na bránku: 22:36, 18.006 divákov

TORONTO MAPLE LEAFS - EDMONTON OILERS 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
7. Komarov (Van Riemsdyk, Phaneuf), 48. Kadri (Gardiner, Van Riemsdyk), 59. Komarov (Van Riemsdyk), Brankári: Sparks - Nilsson, strely na bránku: 26:24, 19.559 divákov

ANAHEIM DUCKS - VANCOUVER CANUCKS 4:0 (2:0, 0:0, 2:0)
2. Horcoff (Cogliano, Hagelin), 20. Rakell (Getzlaf, Vatanen), 41. Silfverberg (Ritchie, Kesler), 49. Perry. Brankári: Gibson - Miller (49. Markström), strely na bránku: 30:25, 14.006 divákov

Martin Marinčin (Toronto) 12:42 0 0 0 0 1 0
Andrej Sekera (Edmonton) 20:35 0 0 0 -2 2 0
/legenda: minutáž, góly, asistencie, body, (+/-), strely na bránku, trestné minúty. brankári: minutáž, počet inkasovaných gólov/počet striel, percentuálna úspešnosť zásahov/