Sobota 4. máj 2024Meniny má Florián

Brankár New York Islanders Jaroslav Halák Foto: TASR/AP

Slovenský brankár Jaroslav Halák zaznamenal v drese víťazov 24 úspešných zákrokov.

New York 17. októbra (TASR) - Hokejisti New Yorku Islanders zvíťazili v noci na pondelok na domácom ľade nad Anaheimom Ducks 3:2 po predĺžení.

Slovenský brankár Jaroslav Halák zaznamenal v drese víťazov 24 úspešných zákrokov. Pre ostrovanov to bol prvý domáci súboj v ročníku a tiež prvá výhra, o ktorej rozhodol v predĺžení Josh Bailey.

Edmonton prehral doma s Buffalom 2:6, slovenský obranca Oilers Andrej Sekera odohral takmer 22 minút, do štatistík si zapísal jednu strelu.

V treťom súboji noci zvíťazil Vancouver na domácom ľade nad Carolinou 4:3 po predĺžení.

NHL - sumáre:

NEW YORK ISLANDERS - ANAHEIM DUCKS 3:2 pp (1:0, 0:0, 1:2 - 1:0)
Góly: 8. Nelson (Chimera, Hickey), 48. Tavares (Clutterbuck, Hamonic), 61. Bailey (Leddy, Clutterbuck) – 49. Fowler (Getzlaf, Ritchie), 59. Getzlaf (Vatanen, Fowler). Brankári: HALÁK - Gibson, strely na bránku: 30:26, 15.795 divákov.

EDMONTON OILERS – BUFFALO SABRES 2:6 (2:2, 0:2, 0:2)
Góly: 18. Pouliot (Kassian, Nugent-Hopkins), 19. Lucic (Draisaitl, Eberle) – 3. Okposo (Reinhart, O'Reilly), 8. O'Reilly (Okposo, Ristolainen), 24. O'Reilly (Ristolainen, Franson), 30. Gionta (McCabe, Foligno), 41. Gionta (Larsson), 45. Moulson (O'Reilly, Ristolainen). Brankári: Talbot (50. Gustavsson) - Lehner, strely na bránku: 33:24, 18.347 divákov.

VANCOUVER CANUCKS – CAROLINA HURRICANES 4:3 pp (0:2, 1:1, 2:0 - 1:0)
Góly: 33. Horvat (Granlund), 42. Granlund (Hansen, Sutter), 55. Hutton (Dorsett, Gaunce), 61. Sutter – 18. Rask (Stempniak), 20. Teräväinen (Faulk, Aho), 26. Faulk (Nordström). Brankári: Markström - Läck, strely na bránku: 31:22, 17.832 divákov.

Andrej Sekera (Edmonton) 21:56 0 0 0 0 1 0
Jaroslav Halák (NY Islanders) 60:52 24/26 92,3
/legenda: za menom nasleduje počet odohratých minút, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty, brankári: počet odchytaných minút, počet úspešných zákrokov/striel, percentuálna úspešnosť zásahov/