Pondelok 6. máj 2024Meniny má Hermína

NHL: Pánik prispel gólom k víťazstvu Chicaga nad Detroitom 6:1

Na ilustračnej snímke vpravo Richard Pánik z Chicaga Black Hawks a jeho spoluhráč Andrew Ladd. Foto: TASR/AP

Slovenský hokejista Richard Pánik v 24. minúte strelou do horného rohu bránky Jimmyho Howarda zvýšil na 3:0 pre Blackhawks.

New York 5. októbra TASR) - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v prípravnom dueli pred štartom zámorskej NHL gólom k vysokému víťazstvu Chicaga nad Detroitom 6:1. V 24. minúte strelou do horného rohu bránky Jimmyho Howarda zvýšil na 3:0 pre Blackhawks. New York Rangers v zostave so slovenským útočníkom Marekom Hrivíkom prehrali na ľade New Yorku Islanders 2:3 po predĺžení. Boston so Zdenom Chárom podľahol Montrealu 3:4.

Prípravné zápasy NHL:

Boston - Montreal 3:4, Buffalo - Carrolina 2:0, NY Islanders - NY Rangers 3:2 pp, Nashville - Columbus 2:3 pp, Chicago - Detroit 6:1 /za domácich Pánik 1+0/, Dallas - Florida 2:1 pp a sn, Colorado - Minnesota 2:0, Edmonton - Anaheim 2:1, Ottawa - Toronto 3:2 pp