NHL: Tatarov Montreal podľahol v Buffale 4:5 po predĺžení

Oliver Bjorkstrand (vpravo) z Columbusu Blue Jackets a Jack Eichel z Buffala Sabres v zápase zámorskej NHL proti Montrealu Canadiens 9. októbra 2019 v Buffale. Foto: TASR/AP

Stopercentnú bilanciu si udržala Philadelphia Flyers. Vo svojom druhom zápase v ročníku doma zdolal New Jersey Devils 4:0.

New York 10. októbra (TASR) - Hokejisti Montrealu Canadiens prehrali v noci na štvrtok na ľade Buffala Sabres 4:5 po predĺžení. Hostia absolvovali predĺženie aj vo svojom treťom vystúpení v novej sezóne NHL. Slovenskému reprezentantovi Tomášovi Tatarovi zápas nevyšiel, bodovo sa nepresadil a obe jeho dvojminútové vylúčenia domáci potrestali. Prvou hviezdou stretnutia sa stal kapitán Sabres Jack Eichel, ktorý k dvom gólom pridal dve asistencie.

O triumfe "šablí" rozhodol strelou z pravého kruhu na vhadzovanie Marcus Johansson. Buffalu sa pod vedením nového trénera Ralpha Kruegera darí. Z úvodných štyroch zápasov vyťažilo sedem bodov a je na čele Atlantickej divízie. "Po prvej tretine sme prehrávali 1:2, no podarilo sa nám otočiť nepriaznivý vývoj a získať cenné dva body. Zdolali sme veľmi kvalitný tím, ktorý hrá rýchlo, vie narábať s pukom a dobre forčekuje," uviedol Eichel pre akreditované médiá.

Stopercentnú bilanciu si udržala Philadelphia Flyers. Vo svojom druhom zápase v ročníku doma zdolala New Jersey Devils 4:0. Brankár Carter Hart vykryl všetkých 23 striel a pripísal si na konto prvý shutout v profilige. "Je to pre mňa významný míľnik, víťazstvo je však dielom celého kolektívu. Teší ma, že sme potešili našich fanúšikov, od začiatku sme išli za našim cieľom," pochvaľoval si Hart. "Diabli" sa z plného bodového zápisu netešili ani do tretice. "Dnes rozhodli presilovky Philadelphie, v ktorých sme inkasovali dva góly. V druhej tretine sme sa ťažko dostávali do útočného pásma, vpredu sme neboli nebezpeční," priznal tréner New Jersey John Hynes.

Hráči Los Angeles Kings podľahli vo Vancouveri 2:8. Canucks dosiahli štyri zásahy v tretej tretine v rozmedzí deviatich minút. Zápas mal špeciálnu príchuť pre Boa Horvata, ktorý prvýkrát nastúpil s kapitánskou páskou. "Bol to pre mňa veľmi emotívny moment. splnil sa mi sen," neskrýval dojatie 24-ročný center, ktorý sa stal 14. kapitánom v klubovej histórii Vancouveru a nástupcom Henrika Sedina.

Sumáre NHL:

BUFFALO SABRES - MONTREAL CANADIENS 5:4 pp (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)

Góly: 6. Olofsson (Eichel, Dahlin), 25. Eichel (Dahlin, Reinhart), 35. Eichel, 41. Skinner (Johansson), 62. Johansson (Miller, Eichel) – 15. Armia (Thompson), 20. Armia (Suzuki), 42. Kotkaniemi (Armia, Drouin), 53. Chiarot (Lehkonen, Reilly). Brankári: Hutton - Kinkaid, strely na bránku: 39:27, 15.383 divákov

PHILADELPHIA FLYERS - NEW JERSEY DEVILS 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Góly: 30. Provorov (Niskanen, Konecny), 41. Hayes (Giroux), 41. Couturier (Lindblom, Provorov), 52. Konecny. Brankári: Hart - Schneider. Strely na bránku: 34:25, 19.658 divákov

VANCOUVER CANUCKS - LOS ANGELES KINGS 8:2 (2:0, 2:1, 4:1)

Góly: 6. Hughes (Pearson, Gaudette), 7. Sutter (Virtanen, Miller), 23. Pettersson (Sutter, Miller), 35. Miller, 48. Tanev ( Hughes, Boeser), 50. Edler (J. Miller), 52. Leivo (Horvat, Pearson), 57. Sutter (Ferland, Benn) – 28. Toffoli (Grundström, Hutton), 47. Walker (Kopitar). Brankári: Markström - Quick, strely na bránku: 25:39, 18.955 divákov

Slovák v akcii:
Tomáš Tatar (Montreal) 14:51 0 0 0 -1 3 4

/pozn.: čas na ľade, góly, asistencie, body, +/-, strely na bránku, trestné minúty/