Pondelok 29. apríl 2024Meniny má Lea

Regenda s gólom a asistenciou, no San Diego prehralo s Bakersfieldom

Na archívnej snímke hokejista Pavol Regenda. Foto: TASR - František Iván

Dvadsaťštyriročný Regenda skóroval v 3. minúte počas presilovej hry a zaznamenal šestnásty presný zásah v sezóne.

New York 21. februára (TASR) - Slovenský hokejista Pavol Regenda sa strelecky presadil v nočnom zápase nižšej zámorskej súťaže AHL. Útočník si okrem presného zásahu pripísal aj asistenciu, no San Diego Gulls prehralo na ľade Bakersfieldu Condors 3:4 po predĺžení.

Dvadsaťštyriročný Regenda skóroval v 3. minúte počas presilovej hry a zaznamenal šestnásty presný zásah v sezóne. O 33 sekúnd neskôr asistoval Andrewovi Agozzinovi a Gulls viedli 2:0. Súper však potom v prvej tretine zaznamenal tri presné zásahy a mal jednogólový náskok. San Diego vyrovnal v druhej časti zásluhou Glenna Gawdina. V treťom dejstve gól nepadol a v predĺžení rozhodol Carter Savoie.

Slovák odohral 33 duelov a má na svojom konte 27 bodov (16+11). Vylepšil si svoje osobné maximum v počte bodov v jednej sezóne, minulý rok získal o dva body menej. Regenda bodoval v šiestom stretnutí za sebou a pýta si šancu v drese Anaheimu Ducks v NHL.