< sekcia Hokej

TIPSPORT LIGA: Poprad opäť dobyl Steel arénu

Na snímke gólová radosť hráčov Košíc v 1. zápase štvrťfinále play off Tipsport Ligy v hokeji HC Košice - HK Poprad v Košiciach 11. marca 2019. Foto: TASR František Iván

Veľkou devízou Popradčanov bola ich defenzívna hra.

Poprad 13. marca (TASR) - Maximálna spokojnosť. Dve slová, ktoré výstižne charakterizovali pocity hokejistov HK Poprad po prvých dvoch štvrťfinálových zápasoch Kaufland play off Tipsport Ligy v Košiciach. "Kamzíci" vyhrali oba a zaujali najmä mimoriadne obetavým spôsobom hry, v ktorom chcú pokračovať aj v domácom dvojzápase.

Veľkou devízou Popradčanov bola ich defenzívna hra. Tú podporil výbornými zákrokmi brankár Tomáš Vošvrda, nedala sa však nevšimnúť málo vídaná obetavosť hráčov pred ním. Hráči, obrancovia aj útočníci, sa hádzali do košických striel, nezriedka aj prihrávok v popradskom pásme. "Veľmi sa teším, že sme oba zápasy zvládli, no tie neboli o brankárovi. Veľa striel som videl a mnohé z ostatných zblokovali hráči. Nie je to o brankárovi, ale o 20 hráčoch predo mnou. Klobúk dolu pred nimi," vravel Vošvrda, ktorému v dvojzápase napočítali 68 úspešných zákrokov.

Popradčania aj v druhom štvrťfinálovom zápase potvrdili, že sa im v tejto sezóne v Steel aréne mimoriadne darí. Vyhrali v nej všetkých päť zápasov. "Už pred sériou som vravel, že toto je play off a treba sa tak nastaviť tak, že musíme vyhrávať, nech sa hrá kdekoľvek. Jednoducho vyhrať za každú cenu a je jedno, či hráme doma alebo vonku. Som veľmi šťastný, že sa to podarilo," dodal Vošvrda.

"Kamzíci" netajili pred sériou smelšiu ambíciu, než vyhrať iba jeden z prvých zápasov u súpera. V Steel aréne si verili, v základnej časti sa trikrát presvedčili, že najmodernejšia tipsportligová aréna nie je nedobytnou pevnosťou. "Berieme si domov dve výhry, ale nič to neznamená. Séria sa ešte nekončí," zdôraznil útočník Patrik Svitana, ktorý verí, že v domácom prostredí bude jeho tím pokračovať v obetavých výkonoch. "Ako partia sme sa zomkli a je to vidieť. Síce máme stále dosť vylúčených, no efektívne bránime oslabenia, čo je tiež dôležité. Nemôže sa však stávať, aby sme inkasovali gól hneď po tom, ako skórujeme. To nás mohlo v druhom zápase položiť, ale chvalabohu nie je 1:1 na zápasy, ale 2:0 pre nás," dodal Svitana.

V prvom zápase mali Popradčania navrch nielen v obetavosti, ale aj vo väčšej agresivite, ktorá naopak v hre svojich zverencov chýbala trénerovi Košíc Romanovi Šimíčkovi. "Oceliari" v druhom stretnutí zvýšili dôraz, ale aj na to boli hostia pripravení. "Dnes sa hralo viac do tela, bolo tam dosť zákerností. Nás to však nevyprovokovalo, ani neovplyvnilo," uviedol útočník Martin Belluš. Strelec prvého popradského gólu z druhého zápasu si želá, aby sa séria už do Košíc nevrátila. Znamenalo by to popradské víťazstvo 4:0 na zápasy. "Bolo by to tak ideálne. Spravíme všetko pre to, aby sme doma vyhrali oba zápasy, no musíme hrať naďalej veľmi zodpovedne," dodal Belluš.

Šimíček priznal ťažkú situáciu, Habal očakáva v Poprade škaredý hokej


Výkon lepší, ale opäť prehra. Hokejisti HC Košice prehrávajú vo štvrťfinálovej sérii Kaufland play off Tipsport Ligy s HK Poprad 0:2 a odvrátiť koniec sezóny sa pokúsia v piatok a v sobotu v Poprade. Hoci v druhom domácom zápase zlepšili svoj výkon, na víťazstvo to nestačilo a tréner Roman Šimíček priznal, že jeho tím je v ťažkej situácii.

Hoci sa oba zápasy skončili najtesnejším rozdielom (2:3, 1:2 pp), rozdiel vo výkonoch oboch tímov bol zrejmý. Košičania po prvom zápase priznali, že v ich hre chýbala väčšia agresivita i srdce, a hoci sa tieto aspekty v druhom stretnutí zlepšili, nestačilo to. Tréneri do druhého zápasu premiešali zostavu, no hlavný efekt v podobe víťazstva sa nedostavil. "Sme v ťažkej situácii, ale musíme sa zdvihnúť. Dáme do hry hráčov, ktorí budú chcieť bojovať za Košice, pretože pekný hokej to nebude. Už som to povedal viackrát, túto sériu vyhrá ten, kto dá do hry viac srdca. Z našej strany to bolo v druhom stretnutí lepšie než v prvom, ale stále to bolo málo," priznal Šimíček.

Košickú zástavu zdvihol kapitán Ladislav Nagy. Líder "oceliarov" dovolil Popradčanom iba 8-sekundovú radosť po Bellušovom góle, ale ani jeho výkon nezabránil druhej prehre. "Mali sme tlak i streleckú prevahu, ale opäť sme prehrali. Oni fárajú, musíme aj my fárať a nechať na ľade oveľa viac," zhrnul rozdiely vo výkonoch tímov.

Druhý zápas bol dlho o prvom góle, v závere tretej tretiny to už vyzeralo na predĺženie za bezgólového stavu. Napokon zápas poslali do nadstaveného času až góly Belluša a Nagyho. V ňom rozhodol fínsky obranca Joona Erving, ktorý zakončil únik z vlastného pásma. "Bol to únik jeden na jedného, veľa som toho nevidel. Súperov hráč to pekne trafil, našiel asi jediné voľné miesto v bránke. My sme mali v zápase veľa príležitostí na to, aby sme rozhodli. Žiaľ, presilovky máme katastrofálne a aj preto Poprad vyhral oba zápasy," uviedol brankár HC Košice Vladislav Habal, ktorý bol rád aspoň za zlepšený výkon mužstva. "Dnes to bolo lepšie, viac sme blokovali strely. Ale Poprad dal do toho asi zase viac srdca. Je až neskutočné, ako sa oni hádžu do striel. Také niečo som už dávno nevidel, oni zblokujú asi tri štvrtiny striel. Ale aj my sme sa v tomto zlepšili. Síce prehrávame 0:2, ale do Popradu ideme po dve víťazstvá, aby sme sa do Košíc vrátili za stavu 2:2. Myslím si, že sa tam bude hrať škaredý hokej, pokojne tam môžeme ísť kaziť a hrať na 1:0. Asi sa na to nebude dať pozerať, my však potrebujeme dve víťazstvá," dodal Habal.

Páči sa mi TERAZ.SK na Facebooku

Staňte sa fanúšikom a sledujte dôležité správy z TASR priamo na vašom Facebooku.