Hokej

Dvorský strelil hetrik a pridal asistenciu, pomohol Sudbury k výhre

Dvorský dal prvý gól v presilovke, druhý strelil v oslabení a tretí v rovnovážnom počte hráčov.

Chovan po treťom triumfe Košíc: Ideme si za svojím cieľom

Práve z jeho hokejky padol rozhodujúci gól v zápase, neskôr pridal ešte jeden do prázdnej bránky.

Spišiaci zvládli tretie štvrťfinále v Banskej Bystrici

Prvá tretina vyšla lepšie Spišiakom. Do vedenia išli v deviatej minúte zásluhou Mykluchu, ktorý zakončil spoza protihráča pomedzi jeho nohy a tečovaný puk skončil za Krošeljom.

Košice sú krok od postupu po triumfe nad Slovanom 5:3

O svojom postupe tak môžu "oceliari" rozhodnúť už v sobotu o 18.00 h, keď je v Bratislave na programe štvrtý zápas.

Nashville vytvoril klubový rekord, Quick vyrovnal zápis Millera

Hokejisti Nashvillu bodovali v šestnástom stretnutí v sérii v NHL a vytvorili nový klubový rekord.

Slafkovský strelil 15. gól a natiahol bodovú šnúru, Montreal prehral

Devätnásťročný útočník bodoval v šiestom zápase za sebou.,aktualizované

Nitra vyrovnala sériu s Popradom, záver poznačila hromadná bitka

Hlavní rozhodcovia Vladimír Baluška a Roman Výleta rozdali podľa zápisu spolu 362 trestných minút.

Poprad nestačil na Nitru v druhom štvrťfinálovom zápase

Hostia boli v prvej tretine aktívnejší a zásluhou Gilla viedli od 16. minúty 1:0.,aktualizované

Třinec je krok od semifinále, tretí triumf zariadil dvojgólový Hudáček

Hudáček strelil otvárací gól duelu a zaznamenal aj víťazný presný zásah v 51. minúte.,aktualizované

Vladař podstúpi operáciu bedra a sezóna sa pre neho skončila

V tejto sezóne odchytal 20 stretnutí, v ktorých dosiahol 88,2-percentnú úspešnosť zákrokov a inkasoval 3,62 gólu na zápas

Útočník Montrealu Roy sa zranil, dĺžka rekonvalescencie nie je známa

Dvadsaťročný útočník v tejto sezóne dosiaľ odohral 23 zápasov v zámorskej profilige, v ktorých nazbieral deväť bodov (4+5).

Studenič a Sýkora si pripísali v AHL asistenciu

Studenič pomohol k víťazstvu tímu Coachella Valley Firebirds nad Texasom Stars 4:3 po predĺžení.

Matthews sa blysol piatimi bodmi

Auston Matthews si upevnil post lídra tabuľky strelcov NHL.

Matthews režíroval triumf Toronta, Ovečkin vyrovnal zápis Thorntona

Slovenský obranca Martin Fehérváry sa v drese Capitals do kanadského bodovania nezapísal. ,aktualizované

Dmowski zariadil triumf Popradu, Stavjaňa: Jeden gól je málo

Dôležitý prvý bod v sérii s Nitrou zariadil americký útočník Ryan Dmowski, ktorý strelil dva góly a vypracoval ďalšie šance pre svojich spoluhráčov.

Michalovce zdolali Zvolen na nulu v prvom štvrťfinále play-off

Druhý duel je na programe vo štvrtok 21. marca v Michalovciach.

Prešov zdolal Modré krídla a postúpil do semifinále

Sériu vyhrali 4:0 na zápasy.,aktualizované

Wojnar bude v novej sezóne pôsobiť na striedačke Vítkovíc

Wojnar, okrem dvojročného angažmánu v slovenskej extralige, pôsobil aj dve sezóny v chorvátskom Záhrebe.

Draisaitlov 61. víťazný gól za Edmonton, vyrovnal zápis Gretzkého

Dvadsaťosemročný útočník Oilers rozhodol duel proti Montrealu (3:2 po predĺžení) a vyrovnal v počte víťazných presných zásahov zápis legendárneho Waynea Gretzkého na treťom mieste v histórii klubu

SR nebude mať zástupcu v hokejovej LM, nahradí ho poľský majster

Dôvodom sú neuspokojivé výsledky slovenských klubov v uplynulých troch ročníkoch LM. ,aktualizované

Repčík strelil 28. gól v sezóne, pomohol k víťazstvu Drummondvillu

V zápase nazbieral aj tri plusové body a vyhlásili ho za druhú hviezdu stretnutia.

Rick Nash bude generálnym manažérom Kanady

Nash bol asistent generálneho manažéra na svetovom šampionáte v roku 2022, momentálne pracuje ako riaditeľ hráčskeho rozvoja v klube Columbus Blue Jackets

Žilina a Prešov uspeli u súperov a vedú vo štvrťfinále 3:0 na zápasy

HK MŠK Indian Žiar nad Hronom - VLCI Žilina 2:4 (0:1, 1:0, 1:3),aktualizované

HC Košice vyhrali nad HC Slovan Bratislava 5:4 v druhom štvrťfinále

Domáci sa v tretej tretine zamerali na aktívnu defenzívu, Slovanistov dlho nepúšťali do nebezpečných pozícií.,aktualizované

Sparta uspela v Liberci a je krok od semifinále, Ivan asistoval

Hradec Králové znížil stav série na 1:2, keď doma zvíťazil nad Pardubicami 2:1 po nájazdoch.

Spišská Nová Ves zvíťazila nad Banskou Bystricou 4:2

Banská Bystrica sa ujala na Spiši vedenia v 10. minúte.

Koľcov podľa polície v Miami spáchal samovraždu

Koľcov bol partner tenistky Ariny Sobolenkovej, dvojnásobnej grandslamovej šampiónky.,aktualizované

Lantoši skončil v BK Mladá Boleslav, dostal lepšie ponuky

Lantoši odohral v prebiehajúcej sezóne 50 zápasov a nazbieral 47 bodov za 20 gólov a 27 asistencií.

Poprad proti Nitre tretíkrát za sebou, v play off ju ešte nezdolal

"Kamzíkov" čaká celkovo štvrtá konfrontácia vo vyraďovacej časti s týmto súperom, no ani v jednej sérii nedokázali uspieť.

Nitrania sa cítia byť rozohraní, Milo: Bude to naša výhoda

"Corgoni" považujú päťzápasovú sériu s Trenčínom za výbornú prípravu na "kamzíkov" a asistent trénera Dušan Milo verí, že môžu ťažiť práve zo zápasovej praxe.

Poprad chce prvýkrát prejsť cez Nitru, R. Suchý: Musíme byť lepší

"Kamzíci" mali po úspešnom zavŕšení ZČ niekoľko dní voľna, ale postupne sa začali pripravovať na play off.

Michalovce proti Zvolenu premiérovo v play off, v ZČ nerozhodne

Zatiaľ čo domáci Michalovčania nastúpia na úvodný duel po 10-dňovej prestávke, hostia zo Zvolena budú mať v nohách päťzápasovú sériu predkola play off s Liptovským Mikulášom.

Pre Puliša bude séria so Zvolenom výnimočná, Buc čaká veľa súbojov

Historicky prvá konfrontácia týchto tímov v extraligovej vyraďovačke bude výnimočná pre viacerých hráčov, ktorí v minulosti pôsobili v tíme súpera.

Ovečkin dal 20 gólov aj vo svojej 19. sezóne, Strome: Impozantné

Dvoma zásahmi v presilovke prispel v noci na utorok k triumfu Washingtonu na ľade Calgary 5:2 a je šiesty hráč v histórii profiligy, ktorý nastrieľal aspoň 20 gólov v 19 ročníkoch.

Viedenský upozornil na silu Michaloviec, Hecl varuje pred oslabeniami

Hokejisti HKM Zvolen vstúpia do štvrťfinálovej série play off Tipos extraligy s cieľom vyvarovať sa oslabení, na ktoré by proti Michalovciam mohli doplatiť.

Slováci nebodovali, Ovečkin s 20 gólmi v 19. sezóne za sebou

Alexander Ovečkin z Washingtonu strelil ako tretí hráč v histórii 20 gólov v 19. sezóne za sebou.,aktualizované

Chovan ocenil kolektívny výkon Košíc, Takáč: Hrali dobre takticky

Hráči Slovana nenadviazali na štyri víťazstvá zo záveru základnej časti. Podľa trénera Oremusa bolo viacero príčin prehry.

Anaheim poslal Regendu späť na farmu do San Diega

Dvadsaťštyriročný krídelník odohral v tejto sezóne za "káčerov" päť duelov, ale bez bodového zápisu.

Spišiaci zlomili B.Bystricu v prvom štvrťfinále v predĺžení

Druhý zápas je na programe už v utorok 19. marca opäť v Spišskej Novej Vsi.

Košice zdolali Slovan Bratislava 6:2 v prvom štvrťfinále

Košičania triumfovali nad Slovanom aj v piatom vzájomnom zápase v sezóne a zároveň zvíťazili prvýkrát po piatich domácich prehrách.