Štvrtok 2. máj 2024Meniny má Žigmund

Hokej

Predĺženie, ktoré sa hralo podľa pravidiel play off NHL, prinieslo rozuzlenie v 64. minúte. ,aktualizované

Rusi na finále SP nemali, zastavila ich veľká kanadská hviezda Crosby

Javorové listy na ceste za ziskom trofeje nezastavili ani Rusi, ktorí sa napriek obrovskej snahe nevyrovnali hre zámorských hviezd a v semifinále im podľahli 3:5. Ovečkin prosto nemal šťastný deň.

Jágr pred 26. sezónou v profilige: Očakávania sú veľké

Český veterán dopomohol "panterom" v prechádzajúcej sezóne k zisku trofeje pre víťaza Atlantickej divízie. Aj preto neváhal podpísať s klubom nový ročný kontrakt.

Na ľade Čeľabinsku to riadne iskrilo, napokon však zvíťazil Slovan

Po víťazstve 3:1 majú "belasí" na konte 15 bodov a priebežne sa posunuli na 10. miesto tabuľky Západnej konferencie.,aktualizované

KHL: Omsk si na konto pripísal štvrté víťazstvom v rade

V sobotňajšom zápase zdolali Metallurg Novokuzneck 4:2 a súčasne si upevnili postavenie na čele tabuľky Východnej konferencie.

Jurčina na premiérový zápas s Norimbergom nebude spomínať v dobrom

Norimberg podľahol Straubingu 3:4.

Šmíd vynechá celú sezónu, hrozí mu koniec kariéry

Tridsaťročný Šmíd odohral v uplynulých dvoch ročníkoch spolu len 53 duelov. V roku 2014 sa podrobil operácii, ale jeho zdravotný stav sa nezlepšil dostatočne.

Semifinále SP prinesie súboj gigantov, Ovečkin o Kanade: Cítime šancu

Úvodné semifinále Svetového pohára v Toronte prinesie súboj dvoch hokejových gigantov a nezmeriteľných rivalov. Domáca Kanada narazí v noci na nedeľu Rusko.

Hokejová Žilina už nepočíta s obrancom Selanom

Slovinský zadák končí v klube po tom, čo odohral päť zápasov, v ktorých získal jednu asistenciu.

SVETOVÝ POHÁR: Česko zdolalo USA. Plekanec: Ukázali sme charakter

Česi rozhodli v druhej tretine zápasu, keď v priebehu jedenástich minút strelili tri góly a odpútali sa na rozdiel 4:2.

SVETOVÝ POHÁR: Rusi zdolali Fínsko a v semifinále narazia na Kanadu

Druhý boj o finále zohrá v nedeľu o 19.00 nášho času Tím Európa, so šesticou Slovákov, proti Švédsku.

Slovan s druhou prehrou za sebou. V Ufe prehral o tri góly

Hosťom nepomohli ani dva presné zásahy obrancu Mareka Ďalogu. ,aktualizované

Admiral zničil Ladu za 20 minút, Marcinkov gól Kchun-lunu nestačil

Marcinko v 6. minúte v presilovke otvoril skóre duelu, lenže hostia ešte do prvej prestávky otočili skóre.

Kaberle ukončil vo veku 38 rokov profesionálnu hokejovú kariéru

Český obranca si zahral s reprezentáciou na štyroch olympiádach, v roku 2006 získal v Turíne striebro.

KHL: Admiral Vladivostok zničil Ladu Togliatti za 20 minút

Domáci hráči položili základ svojho triumfu v prvej tretine, v ktorej predviedli hokejový uragán a za 20 minút nasúkali súperovi päť gólov. ,aktualizované

Nové Zámky angažovali fínskych hokejistov Mäkinena a Saarinena

Nováčik hokejovej Tipsport ligy HC Nové Zámky získal do svojich radov dvojicu fínskych korčuliarov.

Rus Orlov sa dohodol s Washingtonom na novom kontrakte

Dvadsaťpäťročný obranca, ktorý aktuálne reprezentuje svoju krajinu na Svetovom pohári v Toronte, uzavrel s klubom zámorskej NHL ročnú zmluvu na 2,57 milióna dolárov.

Kanaďania nenašli konkurenta ani v zverencoch Ralpha Kruegera, ktorých zdolali jasne 4:1. Až na niekoľko momentov mali zápas plne pod kontrolou, o čom svedčí aj strelecký pomer 46:20.

V druhom semifinále nastúpi domáca reprezentácia proti výberu Severnej Ameriky alebo Rusku. ,aktualizované

SVETOVÝ POHÁR: Švédi prehrali so Severnou Amerikou, no sú v semifinále

Švédi sa ako víťazi B-skupiny stretnú v play off stretnú s Tímom Európy, v ktorého zostave figuruje poltucet slovenských hokejistov.

Petrohrad vyhral na ľade Jugry 4:2, Jokerit zdolal Novokuzneck

Chorvátsky klub Medveščak Záhreb nestačil na domácich hokejistov Traktora Čeľabinsk.,aktualizované

Juraško, Rehák a Juraj Jurík vo Zvolene skončili

Všetci traja odohrali úvodných päť zápasov aktuálneho ročníka Tipsport ligy.

Kanaďania hnaní domácim publikom v torontskom Air Canada Centre prevýšili Američanov vo všetkých dôležitých herných činnostiach.,aktualizované

V Pardubiciach skončil tréner Draisaitl, šéftréner bude Martinec

Klub, v ktorom pôsobí aj slovenská dvojica Tomáš Bokroš a Branislav Rapáč, je po 5. kolách na poslednom 14. mieste Tipsport extraligy.

Říha po prehre s Mettalurgom: Mohli sme bodovať

O osude stretnutia rozhodla presilová hra piatich proti trom v závere tretej tretiny.,aktualizované

Dvadsiatka v Košiciach neprekvapila, prehrala 0:6

Ofenzívny tlak domácich v úvode zápasu vyústil do rýchleho gólu.,aktualizované

Slovana Bratislava nastúpil v KHL proti Magnitogorsku

Prvý útok bratislavských hokejisov tvorila trojica Václav Nedorost, Marek Viedenský, Žiga Jeglič.

Jurčina má nový klub: Kto angažoval dlhoročného reprezentanta SR?

Skúsený hokejový obranca začal minulú sezónu v tíme účastníka KHL Medveščak Záhreb, no záver ročníka strávil v nemeckom Berlíne, ktorý pôsobí v DEL.

SVETOVÝ POHÁR: Rusi zdolali Tím Severnej Ameriky, rozhodla 2. tretina

Za hviezdy zápasu vyhlásili ruského brankára Sergeja Bobrovského, útočníka Tím Severná Amerika Ryana Nugenta-Hopkinsa a centra "zbornej" Jevgenija Kuznecova.,aktualizované

Tím Európy zdolal v predĺžení Česko 3:2, rozhodol Draisaitl

V bránke opäť odštartoval slovenský reprezentant Jaroslav Halák. Skóre otvoril Chára, ktorý vytvoril obrannú dvojičku s Andrejom Sekerom.,aktualizované

Sibir Novosibirsk nabil Jokerit Helsinki 4:0 v pondelňajšom zápase

V pondelňajšom zápase hokejovej KHL zvíťazil Avtomobilist Jekaterinburg nad SKA Petrohrad 3:2 po samostatných nájazdoch.,aktualizované

Veterán Šechný v Michalovciach končí, hrať bude iba v Humennom

Účasť v dvoch ligách bola pre onedlho 45-ročného hokejistu veľkým sústom. Preto zvolil možnosť hrávať druhú ligu v Humennom, kde pôsobí v pozícii hrajúceho trénera.

Obranca Tomáš Slovák ukončil pôsobenie v MsHK Žilina

Slovák prišiel do Žiliny pred aktuálnou sezónou, minulý ročník začal v tíme HC Košice, neskôr sa presunul do českého Třinca.

Ovečkin si odrazený puk pohodil rukavicou smerom do bránky a po jeho zapadnutí do siete vehementne avizoval, že sa ho ešte dotkol hokejkou. Rozhodcovia však jeho scenár nepotvrdili.

SVETOVÝ POHÁR: Švédi zdolali Rusko, Severoameričania zaskočili Fínov

Švédski hokejisti otvorili účinkovanie v B-skupine Svetového pohára triumfom 2:1 nad Ruskom.

Košice deklasovali Trenčín a vrátili sa na čelo tabuľky

Prvý triumf v riadnom hracom čase dosiahol Poprad, ktorý zdolal na domácom ľade Nové Zámky 2:1. V nedeľu vyhral vonku iba Martin, ktorý v derby triumfoval v Žiline 4:2.,aktualizované

Svetový pohár? Van Riemsdyk o neuznanom góle: Gól mal platiť

Americkí hokejisti v úvodnom zápase na Svetovom pohári síce dostali puk do siete výberu Európy, no prehrali 0:3. Jediný gól im totiž zrušili po prehliadke videa.

Brankár J. Halák je spokojný: Snažili sme sa celých 60 minút

Slovenský brankár nastúpil prvýkrát za posledných šesť mesiacov a svojím výkonom doviedol Tím Európy k nečakanému triumfu nad USA 3:0.

Halák bol hviezdou zápasu, keď zlikvidoval 35 streleckých pokusov amerického tímu. ,aktualizované

Kanada rozbila vo Svetovom pohári Česko 6:0

Na bránku súpera vyslali až 50 striel a od druhého gólu nedali súperovi, ktorý mal spočiatku dosť smoly, žiadnu šancu. ,aktualizované