Hokej

Tragédia legendy opäť ožíva: Pred piatimi rokmi zahynul Pavol Demitra

Siedmy september 2011 je v kronike hokeja zapísaný čiernymi písmenami. Pri Jaroslavli sa zrútilo lietadlo, na palube ktorého sa nachádzal celý tím Lokomotivu Jaroslavľ so Slovákom Pavlom Demitrom.

Slovák po postupe Nitry v Lige majstrov: Nepovedali sme posledné slovo

Sériou troch víťazstiev v rade si hokejisti HK Nitra zabezpečili postup zo skupinovej fázy Ligy majstrov 2016/17.

SVETOVÝ POHÁR: Kapitánom Ruska Ovečkin, asistentmi Malkin s Dacjukom

Tridsaťročný Ovečkin zastáva rovnakú funkciu aj vo svojom klube, "céčko" nosí vo Washingtone od roku 2010.

NHL: Huberdeau sa dohodol s Floridou na novom šesťročnom kontrakte

Huberdeau nastrieľal v minulej sezóne 20 gólov a pridal k nim 39 asistencií, s 59 bodmi si vylepšil osobné kariérne maximum.

LM: Košice postúpili do play off,pomohla im výhra Bernu nad Linzom

Hokejisti Košíc postúpili do play off Ligy majstrov 2016/2017 z druhého miesta M-skupiny.

Nitrania porazili Stavanger Oilers, postupujú z prvého miesta

Stavanger sa márne snažil o záverečný tlak, pozorná obrana domácich nedovolila zrovnanie skóre zápasu. ,aktualizované

Radovan Puliš bude hrať jeden mesiac za švajčiarsky Winterthur

Angažovanie Puliša je reakciou na zranenie viacerých ofenzívnych hráčov.

KHL: Riga vyhrala v Ufe po nájazdoch a získala prvé body v sezóne

V utorok triumfovali na ľade Salavatu Julajev Ufa 3:2 po nájazdoch.,aktualizované

Obranca Ján Brejčák začne sezónu v drese Popradu. Zatiaľ na mesiac

Uplynulý ročník strávil vo farbách švajčiarskeho Davosu, ale pred novou sezónou bol bez zmluvy.

SVETOVÝ POHÁR: Tím Európy už v príprave, podľa Cháru hľadá identitu

Najbližšou úlohou trénera Ralpha Kruegera je stmeliť nesúrodé mužstvo tvorené hráčmi ôsmich národností a pripraviť ho na náročné boje na prestížnom podujatí.

KHL: Nazarov skončil na striedačke Barysu Astana

Kazašskému tímu nevyšiel štart do nového ročníka, po troch odohratých dueloch figuruje na samom dne tabuľky Východnej konferencie so skóre 4:12.

Versteeg neprešiel lekárskou prehliadkou v SC Bern

Versteeg prišiel do Bernu po tom, čo v zámorskej NHL odohral celkovo 639 zápasov. Pre ambiciózny švajčiarsky klub mal byť najväčšou letnou posilou.

SVETOVÝ POHÁR: Tímu Európy vypadol brankár, Šatan musí povolať iného

Vedenie Tímu Európy, ktorého manažérom je bývalý slovenský hokejista Miroslav Šatan, by malo čoskoro oznámiť meno náhradníka

Kunlun vyhral aj svoj druhý zápas v sezóne, Vladivostok zdolal 6:3

V stretnutí sa predstavili aj dvaja Slováci, Tomáš Marcinko si do štatistík pripísal štyri trestné minúty, Martin Bakoš po dve strely a trestné minúty.

Zloženie hokejového turnaja ZOH 2018 je známe: S kým hrajú Slováci?

Eufória zavládla po záverečnom kole hokejovej kvalifikácie ZOH 2018 v Slovinsku, Nemecku a Nórsku. Tieto krajiny si totiž cez víkend zabezpečili miestenku do Pjongčangu.

Říha po prehre so Spartakom Moskva: Niektorí hráči sa asi uspokojili

Hokejisti HC Slovan Bratislava doplatili v nedeľňajšom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy so Spartakom Moskva na veľký počet vylúčených hráčov a slabú koncovku.

SVETOVÝ POHÁR: Hudler odmietol pozvánku, tréner ČR Jandač ho chápe

Reprezentačný kouč českej hokejovej reprezentácie na uvoľnené miesto nakoniec donominoval Michala Birnera z Traktora Čeľabinsk.

SVETOVÝ POHÁR: Henrik Sedin prevezme kapitánske céčko po Zetterbergovi

Henrik Sedin má s vodcovskou úlohou bohaté skúsenosti, už šesť rokov nosí kapitánske "céčko" v tíme Vancouver Canucks.

Sturm povedie nemeckú reprezentáciu minimálne do roku 2018

Automatické predĺženie kontraktu si zabezpečil po tom, čo sa s tímom prebojoval na ZOH 2018 v Pjongčangu.

Slováci už poznajú posledného súpera na ZOH 2018

Na ZOH sa prebojovali aj nórski a nemeckí hokejoví reprezentanti.

Štefan Ružička nebude hrať za Třinec, rozhodol sa pre Spartu

Jeho posledným pôsobiskom pred ročnou prestávkou bol Třinec a práve v tomto klube dostal najprv príležitosť reštartovať svoju kariéru

Kudrátek bude mesiac chýbať Slovanu

Miloš Říha netajil z tejto informácie sklamanie.

Slovan prehral so Spartakom Moskva, góly padali len v druhej tretine

Belasí tak nenadviazali na dva predchádzajúce triumfy nad Torpedom Nižnij Novgorod a HK Soči.,aktualizované

Košickí hokejisti prehrali v Berne, ešte majú nádej na postup

Košičania postúpia do ďalšej fázy v prípade, že Linz nezíska v Berne ani bod.,aktualizované

Nitra napriek dvojgólovej strate otočila a v Plzni vyhrala

Nitrania zdolali Plzeň aj v druhom vzájomnom zápase a spravili významný krok za postupom zo skupiny. ,aktualizované

Zraneného Cartera nahradí Perry

Svetový pohár 2016 sa uskutoční od 17. septembra do 1. októbra v v kanadskom Toronte.

Žilina zdolala Havířov, Trenčín podľahol Olomoucu

Trenčianski hokejisti podľahli Olomoucu o štyri góly.

Vo Vancouveri si pripomenú príbeh Pavla Demitru

V stredu 7. septembra uplynie päť rokov od leteckého nešťastia pri ruskom meste Jaroslavľ, pri ktorom okrem slovenského útočníka zahynul aj celý tím miestneho Lokomotivu.

New Jersey ukončilo pre sexuálne napadnutie ženy zmluvu s Johnsonom

Mladému hokejistovi hrozí väzenie a poškodená navyše žiada odškodné vo výške 3,95 milióna dolárov.

NHL: Daňovi bude vo Winnipegu šéfovať Američan Wheeler

Wheeler, ktorý 31. augusta oslávil 26. narodeniny zaujme kapitánsku funkciu po Andrew Laddovi.

KHL: Marcinko a Bakoš bodovali pri historickej výhre ČH Kchun-lun

Najbližšie sa Červená hviezda predstaví v pondelok na domácom ľade v Pekingu proti Vladivostoku.,aktualizované

Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára Gomez ukončil kariéru

Gomeza draftoval v roku 1998 klub New Jersey Devils a práve v jeho drese dosiahol najväčšie úspechy.

Hokejista Majdan nebude pokračovať v MoDo Örnsköldsvik

Majdan odišiel do švédskeho klubu s vizitkou najproduktívnejšieho hráča uplynulej sezóny Tipsport ligy.

Zetterberg sa pre zranenie nepredstaví na Svetovom pohári

Skúsený tridsaťpäťročný center mal na SP viesť Švédsko ako kapitán.

Dukla Trenčín získala na rok Marcela Hossu a Lukáša Kozáka

Obranca Lukáš Kozák patril medzi najlepších obrancov Dukly v sezóne 2014/2015 (44 zápasov, 6+15).

Belasí mali lepší štart do zápasu, k čomu im pomohli až tri vylúčenia hostí v priebehu úvodných piatich minút. ,aktualizované

Stümpel novou posilou Liptovského Mikuláša

Skúsený stredný útočník sa počas kariéry výrazne presadil v najkvalitnejších hokejových ligách.,aktualizované

NHL zaradila meldónium na listinu zakázaných látok

Nariadenie je okamžité, bude platiť od novej sezóny. S rozhodnutím profiligy súhlasila aj Hráčska asociácia NHL (NHLPA).

Obranca Mihálik s Banskou Bystricou už trénuje, no dohoda ešte napadla

K podpisu zmluvy medzi oboma stranami ešte nedošlo a definitívne rozhodnutie oboch strán pravdepodobne padne po poslednom prípravnom zápase.

Dánsko do záverečných bojov o ZOH 2018 nasadilo aj esá z NHL

Turnaje určia trojicu postupujúcich, ktorí doplnia zatiaľ istú osmičku účastníkov Kanadu, Rusko, Švédsko, Fínsko, USA, Česko, Švajčiarsko, Slovensko a organizátora ZOH Kórejskú republiku.