Slovenský hokej si po MS v Rusku udrží v rebríčku IIHF ôsme miesto

Po odolaní tlaku Bieloruska, ktoré slabým vystúpením v Petrohrade oslabilo svoj koeficient, nedokázali sa pred nich dostať ani riadne expandujúci Nemci.,aktualizované

Fíni zdolali Dánov presvedčivo 5:1 a postúpili do semifinále MS

Suomi narazia v semifinále v Moskve proti lepšiemu z dvojice Rusko - Nemecko.,aktualizované

SMUTNÉ PREKVAPENIE na MS: Česi vyhrali skupinu, končia vo štvrťfinále

Výberu USA podľahli 2:1 po nájazdovom rozstrele.,aktualizované

Prezidentom IIHF bude aj v nasledujúcom funkčnom období Rene Fasel.,aktualizované

Fasel pokračuje v pozícii prezidenta IIHF

Šesťdesiatšesťročného Švajčiara zvolili aklamačne na štvrtkovom kongrese v Moskve počas prebiehajúceho svetového šampionátu.,aktualizované

HK Nitra predĺžila zmluvy s Pupákom s Ručkayom

Pupák odohral 57 zápasov s bilanciou štyroch gólov a 11 asistencií. Ručkay zaznamenal v 54 stretnutiach 23 gólov a 17 asistencií.

Generálnym manažérom roka NHL môže byť Rutherford, MacLellan a Nill

Ocenenie pre generálnych manažérov udeľuje NHL od sezóny 2009-10, všetci traja kandidáti sa medzi finalistov dostali premiérovo.

KHL: Slovan podpísal ročný kontrakt s českým šampiónom Valským

Valský začínal s hokejom v Kladne, v ktorého drese sa prvýkrát predstavil aj v najvyššej českej súťaži.

Réway sa vracia do zámoria, s Montrealom podpísal trojročný kontrakt

Slovenský hokejový útočník má na konte bronzovú medailu z juniorských MS 2015 a bol súčasťou reprezentačného A-tímu, ktorý obsadil na šampionáte v Rusku 9. miesto. ,aktualizované

Haláka čaká operácia a pauza šesť až osem týždňov

Brankár New Yorku Islanders si poranil slabiny 8. marca a odvtedy už nehral.

Dukla podpísala zmluvy s Gašparovičom a Švecom

Dvadsaťšesťročný krídelník Gašparovič sa vrátil do Dukly vlani v lete a v uplynulej sezóne bol jej najproduktívnejší hráč.

Nemeček vidí u hráčov perspektívu, kongres SZĽH bude riešiť po MS

Mimoriadny kongres SZĽH by sa mal uskutočniť v júni.

San Jose vyhralo v St. Louis 4:0 a vyrovnalo stav série na 1:1

Dva góly v presilovkách strelil Brent Burns.,aktualizované

Takéto budú dvojice štvrťfinálových zápasov

Všetky štvrťfinálové zápasy sa odohrajú vo štvrtok 19. mája.,aktualizované

Rusi suverénne zdolali Švédsko, vo štvrťfinále si zahrajú s Nemcami

Tri korunky obsadili tretie miesto a čaká ich ďalší ťažký duel, keďže nastúpia proti Kanade.,aktualizované

Fíni porazili Kanadu 4:0 a vo štvrťfinále sa stretnú s Dánmi

Kanaďania tak po 16 víťazstvách v rade na MS našli premožiteľa.,aktualizované

Viedenský má natrhnutý väz v kolene

Viedenský v zápase s USA prihral v 19. minúte Christiánovi Jarošovi na vedúci gól, potom ale musel odstúpiť z hry pre zranenie.

Takto reagovali médiá na zápas Slovákov s Američanmi

Slováci zvíťazili nad USA v predĺžení, na šampionáte však skončili.

Slovan Bratislava podpísal skúšobné kontrakty s mladíkmi

V Slovane pokračuje obranca Mislav Rosandič, ktorý už v belasom drese odohral osem zápasov.

Slováci skončili na 9.mieste, pre rok 2017 to vyzerá skôr na Kolín

Na prvý pohľad to teda vyzerá, že slovenský hokej bude o rok pôsobiť v kolínskej vetve, to by bolo reálne v prípade, ak by Nemci poskočili v rebríčku na 8. alebo na 9. miesto.

Lotyši podľahli Nórom 1:3, za minútu im strelili dva góly

Severania si v A-skupine zabezpečili 5. miesto a predstihli aj Švajčiarov.,aktualizované

Bielorusi zdolali Francúzov 3:0 a udržali sa medzi elitou

V prípade prehry v riadnom hracom čase by sa Bielorusko z elitnej divízie porúčalo.,aktualizované

Cíger: Nečakal som, že s hokejom môže prísť toľko nenávisti a zloby

Pre Cígera to bol premiérový šampionát na slovenskej striedačke v pozícii hlavného trénera. Priznal, že počas náročných chvíľ sa mu v hlave vynárali rôzne myšlienky.,aktualizované

Daňo o presilovkovej kliatbe a kráse hymny: Asi to tak malo byť

Mladý útočník v rozhodujúcom zápase s Američanmi nepremenil veľkú šancu.

Vůjtek dostal k sviatku prvé miesto: Proti SR by to bolo nepríjemné

Po tesnom triumfe Česka nad Švajčiarskom 5:4 mu v šatni gratulovali všetci hráči a večer ho čakala slávnostná večera v Českom dome v Moskve. Najviac však potešilo práve víťazstvo v skupine.

Najproduktívnejším Slovákom na hokejovom šampionáte bol Tomáš Jurčo

Slovensko strelilo v siedmich stretnutiach, z ktorých vyhralo dve v riadnom čase, jedno po predĺžení a štyrikrát ťahalo za kratší koniec, 15 a inkasovalo 23 gólov.

MS v hokeji: Na čele produktivity je Šipačov, presilovky doménou Fínov

Zo Slovákov je v kanadskom bodovaní najvyššie na 41. mieste Tomáš Jurčo, ktorý získal päť bodov (2+3).

Kapitán Sekera hráčov neviní: Bol to reálny obraz slovenského hokeja

Šampionát Slovákom z hľadiska výsledkov opäť nevyšiel. Hoci v uplynulých dvoch týždňoch prijali prevahu negatívnych emócií, Sekeru národná hrdosť neopustila. Reprezentovať príde rád aj nabudúce.

Emócie sklamania a vyčerpanosti. Andrej Meszároš má všetkého plné zuby

V uplynulých týždňoch si slovenský tím prešiel mnohými životnými situáciami - od radostného úvodu cez výkonnostné sklamania až po trpký koniec.

Nemci idú po piatich rokoch do štvrťfinále. Gogulla: Všetko je možné

Nový kormidelník Marco Sturm priviedol krajinu k dôležitým triumfom nad USA i Slovenskom, ktoré boli kľúčové pre postup medzi najlepšiu osmičku.

Česi sú prví v A-skupine, Švajčiarov porazili 5:4 a poslali ich domov

Švajčiari potrebovali na prienik medzi elitnú osmičku vyhrať za tri body, aby na štvrtej priečke predbehli Dánsko. ,aktualizované

Sen o štvrťfinále stroskotal na USA, Slováci sa so šampionátom lúčia

Američania splnili svoj cieľ, keď vyrovnaný zápas dotiahli do predĺženia, v ňom rozhodol o triumfe SR Marko Daňo. ,aktualizované

ONLINE: Slováci prišli o štvrťfinále, s USA vyhrali 3:2 po predĺžení

Rozhodujúci duel B-skupiny MS 2016 v ľadovom hokeji medzi USA a Slovenskom so začiatkom o 11.15 sme priniesli ONLINE. ,aktualizované

O výsledku rozhodol po 40 sekundách nadstaveného času kapitán Penguins.,aktualizované

Dáni rozhodli v presilovkách, nad Kazachstanom vyhrali 4:1

Na konte majú 11 bodov a dostali sa tak na posledné štvrté postupové miesto v tabuľke. Z neho ich môže zosadiť iba trojbodové víťazstvo Švajčiarska v utorňajšom zápase s Českom.,aktualizované

Nemecko definitívne postupuje, zdolalo Maďarsko 4:2

Vo štvrťfinále narazia na druhý tím A-skupiny, ktorým bude jeden z trojice Česko, Rusko a Švédsko. Výsledok najviac potešil Bielorusov, ktorí si tak udržali šancu na zotrvanie v elitnej kategórii.,aktualizované

ZÁPAS o VŠETKO: Ak nad USA zvíťazíme v riadnom hracom čase, postúpime

Stretnutie B-skupiny slovenskej a americkej hokejovej reprezentácie na MS 2016 v ľadovom hokeji v Rusku prinesieme ONLINE o 11:15.

Zvolenskí hokejisti odštartovali letnú prípravu s 25 hráčmi

Pre trénera Josefa Tureka bude v poradí tretia pod Pustým hradom a chce v nej dosiahnuť najlepší výsledok.

Nóri prišli o štvrťfinále, Rusi nad nimi vyhrali 3:0

Rusi sa presadili cez húževnatých súperov na čele s brankárom Steffenom Söbergom až v 23. minúte, v ďalšom priebehu bola hra vyrovnaná, no skórovať dokázala už iba zborná. ,aktualizované

Kanaďania nezaváhali a Francúzov zdolali 4:0

Po vlažnom začiatku našli správny rytmus a outsidera dorazili v herne jednoznačnej tretej tretine. Les Blues tak prišli o možnosť postúpiť do štvrťfinále.,aktualizované