Nedela 5. máj 2024Meniny má Lesia a Lesana

Hokej

Slovenský útočník domácich Tomáš Jurčo odohral takmer 10 minút.,aktualizované

Brankár Ward má otras mozgu. Carolina ho dala na listinu zranených

Ward naposledy nastúpil minulý piatok v zápase proti Vancouveru Canucks, v ktorom Hurricanes prehrali 2:3 po predĺžení a prišli o trojzápasovú víťaznú sériu.

Slovan zvládol dôležitý duel s Medveščakom, je bližšie k play off

V tabuľke Západnej konferencie si hokejisti Slovana Bratislava upevnili ôsme miesto.,aktualizované

KHL: Jekaterinburg zdolal v dôležitom zápase o play off Nižnekamsk 1:0

Hviezdou zápasu bol brankár Igor Ustinskij.,aktualizované

Záborský dvomi gólmi zariadil víťazstvo IFK Helsinki

IFK patrí druhé miesto v tabuľke len bod za vedúcim Kärpät Oulu.

Judd Blackwater nahradí v Zápase hviezd zraneného Štefanku

Štefankove zranenie lícnej kosti si vyžiada operačný zákrok a dĺžka absencie skúseného útočníka je otázna.

Nitra získala ďalšieho Kanaďana, prišiel 29-ročný útočník Beca

Beca má na konte 46 zápasov vrátane play off v nižšej zámorskej súťaži AHL, v ktorej obliekal dresy Springfieldu Falcons a Charlotte Checkers.

Z víťazstva sa tešil aj Boston, ktorý na ľade Montrealu triumfoval rovnako 4:1. ,aktualizované

Kärpät Oulu nastúpi vo finále Ligy majstrov proti Frölunde

Frölunda Indians v utorok remizoval na domácom ľade so švajčiarskym Davosom 1:1, no v prvom stretnutí si vytvoril pohodlný náskok 5:0. ,aktualizované

Čajkovský dvakrát asistoval pri triumfe Sparty nad Brnom 9:3

Jeho krajan Andrej Kudrna mal prsty v jednom presnom zásahu.

Košice natiahli víťaznú sériu na 11 zápasov, Zvolen zdolal Piešťany

Hokejová liga dnes pokračovala zápasmi 42. kola.,aktualizované

KHL: Laco vychytal triumf Barysu Astana nad Dinamom Minsk

Domácich priviedol k triumfu slovenský brankár Ján Laco, ktorý si pripísal až 40 úspešných zákrokov.,aktualizované

Kontroverzný kapitán Scott pôjde na Zápas hviezd aj z farmy

Tridsaťtriročného bitkára, ktorý v 285 zápasov NHL strelil iba 5 gólov, si fanúšikovia prekvapujúco zvolili za kapitána výberu Pacifickej divízie.

Zomrel Rudy Migay, bývalý útočník Toronta so slovenskými koreňmi

Bývalý útočník odohral za Maple Leafs desať sezón v zámorskej NHL, počas ktorých nastúpil na 418 zápasov so ziskom 59 gólov a 92 asistencií.

Zvolen získal juniorského reprezentanta Adriána Slobodu

Pod Pustý hrad si to namieril 19-ročný Sloboda, ktorý na uplynulom svetovom šampionáte nastupoval v prvej obrannej dvojici s kapitánom Christiánom Jarošom.

NHL: White sa vyhol ďalšiemu trestu za zákrok na Jurča

Dvadsaťsedemročný White už v 3. minúte duelu nešetrne zasiahol Jurča ramenom do hlavy dávno po tom, čo slovenský krídelník vystrelil na súperovu bránku.

Skalica nastúpi proti Žiline aj s Martinom Ďalogom a Rusom Kňazevom

Brat reprezentačného obrancu Mareka Ďalogu spojil takmer celú svoju doterajšiu kariéru s materským klubom spod Pustého hrad.

Útočník Skladaný prestúpil do Olomouca, Jass v Martine zostal

Martinčanom sa podarilo aspoň udržať v mužstve lotyšského krídelníka Kobu Jassa. Ten dostal ponuku hrať vo fínskej lige.

Tomáš Bulík zamieril do Hradca Králové

O angažovaní 30-ročného útočníka klub informoval na svojej oficiálnej stránke.

Slovák Čajkovský predĺžil kontrakt so Spartou Praha

Čajkovský je v tejto sezóne v českej extralige s 10 gólmi najlepším strelcom medzi obrancami, s 19 bodmi je štvrtým najproduktívnejším bekom súťaže.

NHL: Zranený Henrik Sedin sa vráti až po Zápase hviezd

Švédsky center sa zranil v dueli na ľade New Yorku Islanders, keď ho na mantinel pri striedačke Canucks narazil útočník Michail Grabovskij.

Slovenský obranca Andrej Sekera odohral v drese hostí 19:14 min., pripísal si dva strelecké pokusy, odsedel jeden menší trest a zaznamenal jednu mínusku.,aktualizované

Slovanisti po dvoch tretinách vyhrávali 2:1, avšak potom prišla "studená sprcha" vo forme troch gólov Dinama v tretej tretine. ,aktualizované

Pardubice povedie nemecký tréner Draisaitl

V pardubickom tíme pôsobia piati slovenskí hokejisti - obrancovia Tomáš Bokroš s Martinom Štajnochom a útočníci Tomáš Marcinko, Branislav Rapáč a Eduard Šimun.

NHL: Krejčí sa vrátil do tréningového procesu Bostonu

V prebiehajúcej sezóne odohral spoluhráč slovenského obrancu Zdena Cháru 35 zápasov, v ktorých dal 11 gólov a zaznamenal 33 bodov.

NHL: Hviezdami týždňa Kane, Bennett a Kopitar

Kane nazbieral v štyroch zápasoch sedem kanadských bodov (4+3) a pomohol Blackhawks k štyrom víťazstvám.

KHL: Hráčmi týždňa sú Fasth, Kempný a Dawes

Fasth pomohol jeho CSKA Moskva k dvom výhram na klziskách súperov, pričom si vždy udržal čisté konto.

Brankár Jaroslav Halák kryl 25 z 26 striel súperových hráčov, no jeho New York Islanders prehral doma s Vancouverom 1:2 po nájazdoch.,aktualizované

Sparta brala body v Pardubiciach, Slováci bodovali

Bartek zariadil víťazstvo Karlových Varov.

Kapitánovi Popradu gratuloval aj prezident Andrej Kiska.,aktualizované

Čiernik asistenciou pomohol Augsburgu k výhre nad Hamburgom

O víťazstve rozhodli samostatné nájazdy.,aktualizované

KHL: Barys zdolal Torpedo, Laco prispel k výhre 26 zákrokmi

Situáciu v boji o postup do play off si skomplikovalo Dinamo Minsk.,aktualizované

NHL: Boston zdolal Toronto 3:2, Chára s asistenciou

Kapitán Bruins sa podieľal na góle domácich, keď jeho nahodený puk usmernil do bránky Patrice Bergeron.,aktualizované

Kopitar podpísal osemročný kontrakt s NHL Los Angeles

Dvadsaťosemročný center strávil celú doterajšiu kariéru profilige v drese Kings.

Víťazná šnúra Philadelphie sa skončila, Rangers podľahla po nájazdoch

ngers triumfovali zásluhou víťazného zakončenia Matsa Zuccarella.

Mladé hokejistky vybojovali na turnaji bronz

Slovenské reprezentantky odohrali na turnaji celkovo päť zápasov.,aktualizované

Tréner Miloš Říha postavil takmer totožnú zostavu ako v poslednom zápase na ľade SKA Petrohrad.,aktualizované